opony typu MT - porównanie

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: Zibi »

Ja na każdym samochodzie ( a troche tego jest) mam inną oponę w podobnych rozmiarach ( 33"). Na razie stawiam zdecydowanie na kumho KL71, na drugim miejscu ustawiłbym BFG MT ( nie ten najnowszy model mam). Obie te gumy bardzo dobre i ciche na asfalcie ( kumho ciut bardziej śliskie na mokrym) i obie świetnie jak na tego typu bieznik radzą sobie w terenie. Fedima a'la simex xhyba lepsza od orginału w terenie, ciut twardsza z dłuższym klockiem i nie zużywa się tak szybko ale do codziennej jazdy zwłaszcza, jak ktoś lubi nacisnąć na gaz nie nadaje się, szybko się zużywa.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: Heniu »

A jaki jest rzeczywisty rozmiar 33" KL71 w stosunku do 33" BFG?

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: Michalkrk »

Zibi pisze: Fedima a'la simex xhyba lepsza od orginału w terenie, ciut twardsza z dłuższym klockiem i nie zużywa się tak szybko ale do codziennej jazdy zwłaszcza, jak ktoś lubi nacisnąć na gaz nie nadaje się, szybko się zużywa.
no wlasnie jak to jest ,bo z opini moich znajomych jezdzacych na fedimach simexa jest pelne zadowolenie i po opini kolegi "Twardego" mam dylemat ... wole bloto od jazdy po skalach wiec takie tez bedzie ich przeznaczenie ,jakies sugestie ? bo orginalne simexy raczej odpadaja ,krotka zywotnosc i cena kosmos a fedima bylaby w sam raz 8)

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: twardy »

Michał, @Zibi użył słowa chyba a pełne zadowolenie Twoich znajomych może wynikać również z tego że nie jeździli na oryginałach. Zresztą nie ma co roztrząsać.
Masz do dyspozycji jeszcze Silverstony (diagonalne tańsze od Simexa) ale one na asfalcie też szybko schodzą.
Z bieżnika extremalnego będziesz zadowolony ze względu na łopaty. Zresztą z Krakowa jesteś, wpadnij do nas do serwisu to pokażę Ci różnice w oponach Simex/Silverston/nalewka

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: Kames »

Heniu pisze:A jaki jest rzeczywisty rozmiar 33" KL71 w stosunku do 33" BFG?
w tym przypadku pasowało by obwód toczny zmierzyc

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: Michalkrk »

nalewka fedima simex nie jest na kordzie radialnym i dodatkowo ma wzmocnione boki ,i takie wlasnie mam zamiar zakupic 8) bo wlasnie z tych opon znajomi sa zadowoleni

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: opony typu MT - porównanie

Post autor: twardy »

Michalkrk pisze: 8)
wszystko jasne od dawna :wink:

ODPOWIEDZ