Standardowe haki.

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Standardowe haki.

Post autor: Qba »

Rozmyślam nad kolejnym wyjazdem, a ponieważ mokro i deszczowo, błota wszędzie dużo.
Oglądając materiały min. z Yoty nabrałem pewności że gdzieś na bank się moją seryjną 120 wkleję. I natychmiast przypomniało mi się co powiedział Izzy na TRC patrząc na moje haki: "Ja bym nie ryzykował wyciągania Cię z większych kłopotów".
Domyślam się że wklejenie w błoto może być takowym kłopotem - więc co z tym zrobić, żeby jeździć i było miło i bezpiecznie?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Standardowe haki.

Post autor: LEX »

To też zależy jakie wyciąganie... Jeśli powolutku wyciągarką, to fabryczne haki (jeśli nie są zgnite) dadzą radę. Jeśli zamierzasz używać liny kinetycznej to faktycznie bym nie ryzykował. Izzy i ja mamy co prawda fabryczne haki, ale uprzednio je oczyściłem i solidnie obspawałem.

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Standardowe haki.

Post autor: Qba »

Czyli obspawanie powinno uczynić szarpanie kinetykiem bezpieczne? W sumie na coś takiego mógłbym sobie pozwolić, zostaje tylko sprawa gwarancji. Jednak jest to jakaś ingerencja w nadwozie. Czy się mylę :?:

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Standardowe haki.

Post autor: Meris »

ilie widzialem, to wszytkie chaki som na szrubah.... zostajie zrobic z grubszego prontu mocneisczy chak (pentla pszyspawana do grubej listwy) i pszykrencyc na meisco originalnego... nawet grubszymi szrubami..... i ne bedzie zadnei iterwencji na gwarancja :) Dobry mocny chak-pentla mozno zobaczyc na modelach TLC 80-60, nierazu niezawiod zchileniem czy urwaniem...

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Standardowe haki.

Post autor: Qba »

Pomysł mi się spodobał, sprawdziłem i... nic nie przykręcę - haki przyspawane do ramy :(

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: Standardowe haki.

Post autor: Izzy »

Qba pisze:Rozmyślam nad kolejnym wyjazdem, a ponieważ mokro i deszczowo, błota wszędzie dużo.
Oglądając materiały min. z Yoty nabrałem pewności że gdzieś na bank się moją seryjną 120 wkleję. I natychmiast przypomniało mi się co powiedział Izzy na TRC patrząc na moje haki: "Ja bym nie ryzykował wyciągania Cię z większych kłopotów".
Domyślam się że wklejenie w błoto może być takowym kłopotem - więc co z tym zrobić, żeby jeździć i było miło i bezpiecznie?
Faktycznie chodzilo o rwanie utopionej w blocie po pachy 120 kinetykiem. Te zabil juz kilka osob.

ODPOWIEDZ