Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

Rokfor nie popelnil bledu xd obaj rozmawiacie po prostu o czym innym, Ty o swojej windzie, on ogolnie o windach swiata xd

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: pinc6x6 »

Jake pisze:
11 wrz 2023, 22:24
Rokfor nie popelnil bledu xd obaj rozmawiacie po prostu o czym innym, Ty o swojej windzie, on ogolnie o windach swiata xd
Myślisz, że moja winda jest jedyna na świecie w swoim rodzaju? Byłoby miło :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

To po prostu jest ta jedyna, ta wlasciwa... ta wybrana.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Rokfor32 »

Ale że co - chciał byś, żebym zgadł co spowodowało usterkę - bez osobistego zbadania urządzenia?

Napisałem Ci ogólnie, co może być przyczyną takiego stanu, i co typowo wywołuje takie usterki. Szczotki nie rozlatują się same z siebie - chyba że są wyjątkowo badziewnie wykonane (lub, jako że to spiek - po prostu nieprawidłowo spieczone).

Zdradzę Ci jednak "sekret" - to taki element jak łożyska toczne: toyota, pomimo że branduje łożyska swoim logiem (na pudełku) - to przecież ich sama nie wykonuje. Robi to podwykonawca - inna duża firma - która łożyka robi dla wszystkich, nie tylko toyoty. Zatem trafienie na uszkodzone łożysko nie oznacza, że Toyota coś z łożyskiem spaprała. Co więcej - jest niezwykle mało prawdopodobne, że spaprała coś fabryka łożysk - bo reżim technologiczny i masowość produkcji czynią taki scenariusz wyjątkowo mało prawdopodobnym. Czyli, znajdując uszkodzone łożysko z prawdopodobieństwem wyższym niż 99% należy szukać tego - co je uszkodziło, a nie zastanawiać się, czy łożysko było z gównolitu.

Podobnie jest w przypadku silników wyciągarek. Z prawdopodobieństwem graniczący z pewnością producent tego silnika sam nie wykonuje szczotek - zamawia je u producenta - który takich szczotek klepie w milionach sztuk. Więc, podobnie jak z łożyskami wyżej, szansa że szczotki rozpadły się "same z siebie" jest bardzo mała. Więc należy dokładnie przepatrzyć wszystko wokół - bo "coś" je zniszczyło.

Wyżej Ci napisałem, ogólnie, co zwykle niszczy silniki komutatorowe. Chcesz - skorzystaj. Nie chcesz - pozostań sobie przy tezie, że producent dał ciała, marka nic nie znaczy, i uj wie czemu, ale się rozpadło.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Rokfor32 »

Tak jako dygresja, w temacie.

Wyciągarka to silnik szeregowy prądu stałego. Podpina się go (wraz z zespołem styczników) nieco specyficznie, żeby ową "szeregowość" uzyskać w obu kierunkach. Ale - znam z autopsji - potrafią się znaleźć w przyrodzie "spece" - co są to w stanie spiąć .... równolegle. Osobno uzwojenie statora, i osobno wirnika.

Co ciekawe - to nawet - acz przez chwilę - jest w stanie działać .,... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

No tak, to oczywiste, przeciez na krotko sie testuje winde mostkujac dwa zlacza i podlaczajac +12V pod trzecie :)
Jeszcze nie slyszalem zeby ktos chcial to rownolegle podlaczac XD Ciekawy zamysl, nie powiem.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Rokfor32 »

Masz na silniku trzy piny. Dwa od statora, trzeci od rotora/szczotek (plusowy), I czwarty - masa rotora (i masa szczotek).

Spięcie tego równolegle ... :mrgreen: Cóż. Aż się prosi ... :mrgreen:

I - co ciekawe - na chwilę to zadziała. jak zapodasz plus do rotora, a stator zepniesz plus/minus (za miast w szeregu) - to uzyskasz warunki takie - jak ma winda w ekstremalnie silnym obciążeniu. tyle - że również wtedy, kiedy winda si kręci luzem (tak spięty silnik będzie pracował jako max obciążony również bez fizycznego obciążenia). I - nawet da się zmieniać kierunek obrotów (przez zmianę polaryzacji statora) ... :mrgreen:

Jak wspomniałem - spotkałem już takowe rozwiązanie - stąd wiem, ze się tak da (sam bym chyba jednak na to nie wpadł) ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

Nie no, nie musisz tlumaczyc ze cztery kolki da sie spiac na wiecej niz jeden sposob xD
Ja wyrazelm niedowiezanie ze ktos mogl wpasc na taka idee ;)

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

Wykielkowalo dzis na allegro cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/wyciagarka-el ... 4776727650

Sprzedawca z Chin. Wszystko ma w cenie ok 40% normalnych. Takze prostowniki/przetwornice itp.
https://allegro.pl/oferta/prostownik-in ... 4777137748

Ciekawe. W sumie mozna zaryzykowac - Produkty Dragonwinch czy Ideal i tak sa produkowane w PRC, a allegro zapewnia ochrone przed oszustwami.

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: pinc6x6 »

Na pewno ściema ! Gwarancję przed oszustwem da Ci płatność paypalem! Jeżeli inaczej to dostanie gość pieniądze poobraca i odda (prawdopodobnie)😏

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

Albo sciema, albo dumping cenowy. Ile to razy kupowalem cos na aliexpress za 1/3 normalnej wartosci sklepowej.

Zaryzykowalem, kupilem prostownik Ideal 400A z rozruchem, 116zl XD (normalna cena 480-550zl). Jak nie przyjdzie, albo przyjdzie cegla to mysle ze z programu ochrony kupujacyh allegro sie to odzyska. Zreszta to na tyle niska kwota ze sie nie boje.

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: pinc6x6 »

Jake pisze:
28 lis 2023, 12:13
Albo sciema, albo dumping cenowy. Ile to razy kupowalem cos na aliexpress za 1/3 normalnej wartosci sklepowej.

Zaryzykowalem, kupilem prostownik Ideal 400A z rozruchem, 116zl XD (normalna cena 480-550zl). Jak nie przyjdzie, albo przyjdzie cegla to mysle ze z programu ochrony kupujacyh allegro sie to odzyska. Zreszta to na tyle niska kwota ze sie nie boje.
Też parę razy próbowałem i nigdy się nie udało! Ostatni mi płacze żebym mu usunął negatywa😏ale oczywiście nadzieja zawsze jest :mrgreen: Napisz gdyby się udało!

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

A pewnie, napisze w obu przypadkach ;) Ja sie nie napalam - ot traktuje to jako eksperyment o niskim ryzyku ;)

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Wyciagarka Escape Evo czy cos innego?

Post autor: Jake »

Yep, oszustwo, aukcje usuniete, konto typa zawieszone, dzis zwrocili mi kase z programu ochrony.
Niestety nie ma kolorowo, takie okazje nie istnieja, ale nic nie stracilem.

ODPOWIEDZ