Bagażniki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ej weźta zadzwońt do się a nie tak pitolicue a człek na forum wchodzi i musi to czytać bo się mu bj-otki pokazują ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

pamiętajcie, że hardtop ma podwójną sciankę, w środku jest ok. 4 cm powietrza. ( tak było przynajmniej w moim z tyłu gdzie mocowałem lampę cofania ). Czy tak samo jest od góry? To się będzie zawsze uginać i ruszać. Kiedyś też myślałem o takim bagażniku ,ale życie pokazało, że nie jest znowu tak konieczny. To raczej sztuka dla sztuki. Prościej będzie lepsze rozplanowanie pakowania wewnątrz i na zewnątrz samochodu - np. rozbudowany zderzak tylny z uchytami na highlifta, łopatę, kanistry. Trapy mocujesz z boku. takie moje przemyślenia a każdy robi jak chce....i o to chodzi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Wiesz co? Nie wierciłem hard topu i muszę to sprawdzić. Mam jakiś złom na podwórku to jutro zajrzę jak nie zapomnę. Coś 4 cm to wygaje mnie sie grubawo. Może miałeś jakieś ocieplenie zamontowane.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Karson pisze:Dzień dobry. :wink:
Jakiej grubości zastosować rury nośne do bagażnika?
38 mm, cienościenna.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

kylon pisze:Wiesz co? Nie wierciłem hard topu i muszę to sprawdzić. Mam jakiś złom na podwórku to jutro zajrzę jak nie zapomnę. Coś 4 cm to wygaje mnie sie grubawo. Może miałeś jakieś ocieplenie zamontowane.
4 cm było z tyłu na pionowej ściance. tam montowałem światło cofania. Zobacz bo masz moją toykę na placu. I chyba nie o niej pisałeś powyżej :evil:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Pisałem o zwłokach po Romku ale mogę w Twoim wywiercić kontrolny otwór :mrgreen:

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Post autor: margo »

Jasiu a gdzie zakupiłeś blache ryflową (chyba dobra nazwa - tą co zakryłeś bagażnik w środku) bo szukałem w popularnych marketach budowlanych i powiedzieli mi że się wycofali. :cry:


Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

margo pisze:Jasiu a gdzie zakupiłeś blache ryflową :cry:
Warszawa ul. Wileńska - sklep z aluminium , teraz nie pamiętam numeru ale uliczka jest niedługa.

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Post autor: margo »

Dzięki :!: Jak wróce to podjade w przyszłym tygodniu bo czas by zacząć coś motać a nie sie lenić. :wink:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

margo pisze:Dzięki :!: Jak wróce to podjade w przyszłym tygodniu bo czas by zacząć coś motać a nie sie lenić. :wink:
usiądziesz jak zobaczysz cenę... zastanów się nad sklejką bo:
jest tania
równie wytrzymała
nie dzwoni...
łatwa w obróbce ;)

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

zgadza się. jakieś 3 miesiące temu właśnie usiadłem. :lol: 350zł za arkusz. :?

sklejka lepsza :mrgreen:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

Karson pisze:zgadza się. jakieś 3 miesiące temu właśnie usiadłem. :lol: 350zł za arkusz. :?

sklejka lepsza :mrgreen:
ale chyba za folie aluminiową ;) blacha z tego co pamiętam ok 400 zł w zeszłym roku ale mogę się mylić

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

nie zapominaj, że ja w zaścianku mieszkam. u nas ceny niższe niż we mieście. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No i sprawdziłem. Powierciłem kilka kontrolnych otworów w Gałkowym hard topie i pisze co następuje :mrgreen: Z tyłu faktycznie jest pusta przestrzeń pomiędzy ścianami. Tyczy się to tylnego skosu. Na górnej powierzchni dachu (płaskiej) jest pojedyńcza warstwa. Otwory zaślepiliśmy gumą do rzucia. Też biała :mrgreen:

ODPOWIEDZ