Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
pickup-camper
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:34
Auto: Hilux 1996
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: pickup-camper »

Witam offroadcamper.ru, witam całe forum!

Co do wypowiedzi o złamnych ramach w pickupach pod kabinami mam coś do powiedzenia:
otóż sprzedaliśmy już ok. 250 camperów na pickupy w przez ostatnie cztery lata. Większość ze sprzedanych była z drugiej ręki, czyli już wcześniej używana. Żaden, ale to żaden z naszych klientów nie miał złamanej ramy pod naszymi kabinami. Nie sprzedajemy kabiny do L200 z 130 cm paką kabiny z długościa podstawy kabiny 240 cm.
Zawsze informujemy, co pasuje na dany samochód. Jesteśmy już wyspecjalizowani i z naszym doświadczeniem wiemy co sprzedawać.

Z interenetu osobiście wiem, o ok. 7 złamanych ramach w ostatnich 10 latach. A w samych tylko Niemczech pickupów z kabinami będzie już ok.1000.
To byłoby 0,7 % takich przypadków licząc tylko Niemcy.

Problemem jest to, że większość posiada pickupa z podwójną kabiną i krótkim bagażnikiem, ale chcą mieć wielki camper, z ciężkim wyposażeniem, a nawet łazienką. To fizycznie niemożliwe, ale jak się ktoś uprze, później może mieć problem.
Jeśli posiadacz takiego zezstawu poruszałby się tylko po dobrych drogach, nie ma większego zagrożenia nawet z takim obciążeniem i kabina i pickup posłużyłyby kilka dobrych lat. Jednak na offroad z tak załadowanym camperem ( jak na Islandii ) można nawet nie dojechać z wakacji do domu.

Nie wiem też skąd offroadcamper ma wiedzę na temat odpowiedniego ciężaru kabiny ( max. 500 kg. ), ale jest to nieprawda. Dużo zależy od prawidłowego umieszczenia środka ciążkości kabiny na pickupie, również od umiejętności kierowcy oraz trudności trasy offroadowej.

Ekstra zawieszeni, czy poduszki powietrzne zmieniają tylko wygląd zewnętrzy takiego zestawu i stabilizują auto przy już samej jeździe. Na ramę i tak będzie ten sam nacisk ciężaru. Ważne jest więc poprawne umieszcvzenie kabiny i nie kupowanie zbyt dużej jak na swoje możliwości.
Zresztą i tak wielu zainteresowanych zawsze pyta, która kabina będzie pasowała i czy przypadkiem nie będzie za ciężka, niewiedza szkodzi, więc warto pytać.

Więc bez paniki, wszystko będzie dobrze inaczej dawno zaprzestano by produkcji kabin mieszkalnych, gdyby takie przypadki zdarzały się za często. Amerykańskie pickupy jeżdżą z kabinami od ponad 50 lat.

Pozdrawiam
Jens

Awatar użytkownika
pickup-camper
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:34
Auto: Hilux 1996
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: pickup-camper »

:idea: Cos nowego w Europie: Quicksilver-Camper

Obrazek

Pozdrawiam,

Jens

(Nie hchce reklamowacz, ale hchalbym pokasacz tego :wink: )

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Pyrka »

Przyjedź @pickup-camper tam gdzie miejsce do pokazywania camperów jest najlepsze pod słońcem - czyli na TLC Camp i pokaż sprzęty w środowisku naturalnym, w maju.

Awatar użytkownika
pickup-camper
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:34
Auto: Hilux 1996
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: pickup-camper »

:) Super! Ile ludzie beda na tym zlotcie?

Pozdrawiam,

Jens

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

pickup-camper pisze::) Super! Ile ludzie beda na tym zlotcie?

Pozdrawiam,

Jens
Ile to mniej ważne. Tu nie liczy się ilość tylko JAKOŚĆ.
Ważne jest że wszyscy to użytkownicy samochodów terenowych, część z nich jeździ na wyprawy czyli docierasz dokładnie do tego segmentu, który Cię interesuje. Będą też relacje w internecie, TV, itd. Bierz wszystko co masz i przyjeżdżaj. Więcej informacji o campie na ich stronie ( patrz podpis Pyrki )

Awatar użytkownika
Kuraś - RXV
Posty: 52
Rejestracja: 20 lis 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Kuraś - RXV »

Drogi Janeczku !!!
Twoja zabudowa bije wszystkie na głowe - jesteś pierwsza liga !!!

Pamiętaj kto Ci dawał wskazówki :roll: i ..... (szykuj flache !!!) :D

Pozdrowionka dla wsjech i dla tawariszcza z zagranicy również
Reklama dźwignią handlu :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

Maciek! Przecież wiesz że ja zawsze ....z Tobą...wszędzie...wszystko... :D
Rozumiem, że Wy też będziecie na Campie.

Awatar użytkownika
OffRoadCamper.Ru
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2008, 00:36

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: OffRoadCamper.Ru »

czy do Campa maga przyjechac wylaczne Toyoty? Moze byc tam Misi z budka do Toyoty? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Już było :wink: . TOYOTY :!: :!: :!:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

W nawiązaniu do wątku o zabudowach który ukazał się w temacie TLC camp
informuję że:
nie uważam że zabudowa taka jaką posiadam jest najlepszym rozwiązaniem na świecie
gdyby producent tych zabudów nie kupił licencji i formy to nie zrobił by żadnego egzemplarza i dlatego informacja że "ściągnął" i bezprawnie produkuje jest nie prawdziwa
nie jestem jego przedstawicielem ani adwokatem. Zdziwiłem się tylko zdecydowanej odmowie na jego propozycję przyjazdu bez wyjaśnienia czy podania warunków
Zabudowa którą posiadam nie jest plastikowa tak jak obecnie produkowane które są nowością

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

Panowie,

jednak coś ktoś robi :) artykuł jak powstał domek na pickupie
http://moto.onet.pl/1605452,1,wlasnymi- ... node=20121" onclick="window.open(this.href);return false;

miłej lektury
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: fobos »

Z takim kątem zejścia, to nie wiem czy da radę wjechać na krawężnik :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Cooder »

To samo miałem powiedzieć... Toż tylny zwis jest chyba większy niż rozstaw osi :shock:

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Przeglądając dziś oferty na alledrogo znalazłem ofertę polskiego producenta kabin z Limanowej
Wersja mocno turystyczna :twisted: i pewnie b. ciężka ,ale cena wydaje się być bardzo konkurencyjna (42,000 PLN)
http://moto.allegro.pl/kabina-mieszkaln ... 18324.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
navara3.jpg
navara2.jpg
navara1.jpg

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

Działania firmy z Limanowej od dłuższego czasu śledzę, poznałem ich na jednym z wyjazdów do Bad Kissingen. Firma to FUHP Canada-System Wacław Belina, mają już wykupioną stronę http://www.camper4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;, ale jeszcze nie odpalili, ale może kiedyś pochwalą się swoimi projektami.
tak robią IVECO 4x4
iveco1.JPG
iveco1.JPG (52,91 KiB) Przejrzano 4933 razy
iveco2.JPG
iveco2.JPG (44,46 KiB) Przejrzano 4933 razy
a tak Mercedesa 4x4
merc1.jpg
a tu jest link do ogłoszenia sprzedaży Mercedesa 4x4
http://www.autotrader.pl/mercedes-sprin" onclick="window.open(this.href);return false; ... 113647818/

życzę Wam wymarzonego kampera
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ