Prysznic z ciepłą wodą

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: aadamuss »

Wymiennik mozna wyczyscic ale lepiej nie zapchać. Sitko z uszczelka jak do pralki na 3/4.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Dzieki.
Masz pomysł jak to zamontować do pompy? Tam nie ma żadnego gwintu, nic, do tego przekrój pompy od ssaka nie jest okrągły.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: aadamuss »

Montaż przy wymienniku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Ale ja chce chronic pompę a nie wymiennik. Wydaje mi się, że ona jest bardziej narażona na zanieczyszczenia niż wymiennik. Poza tym filtr na pompie chroni oba elementy.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Juz się zabezpieczyłem przed wszelkiego typu nawet drobnymi brudami, voila:

Obrazek

oto kubeczek z bardzo dorobnej siateczki do parzenia herbaty z Auchan za całe 12,99 PLN, zmodyfikowany przez nawiercenie czterech otworów w kołnierzu jako punktów mocowania.

Tak to wygląda, dwie trytytki były niezbędne, w środku na wszelki wypadek pozostały dwie warstwy poprzedniej siateczki o grubszych oczkach, które mają chronić tą drobną siateczkę przed przetarciem o korpus pompy:

Obrazek

Sprawdziłem przepływy, nawet tak drobniutkie oczka nie stanowią problemy dla cisnienia i przepływu wody przy tak małej pompie.


Przy okazji przetestowałem na ile starczy mi ciepłej wody przy wykorzystaniu 25l miętkiego wiadra. Starczy na 6min30 sek. Jeśli chce napełnić wiadro z 20l woskowego wora na wodę to wtedy starczy na 5min. Moje ubiegłoroczne doświadczenia z norweskich campingów na żetony mówią, że czasu jest świat i ludzie :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Jak pisaliście wcześniej mozna oczywiście zagrzać całe takie wiadro do temperatury wymiennika stosując obieg zamknięty. Znakomite do golenia, nie cirpie się golić w zimnej wodzie, czy do zmywania garów.

I ten siateczkowy kubeczek chroni mi i pompę i wymiennik :mrgreen: :lol: 8)

Pozdro

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: pmcomp »

Wszystko pięknie działa. Sprawdzony w podróży na Bałkany we wrześniu 2021. Jak nie ma jeziorka czy rzeczki to te 20l wystarcza na komfortowe kompu kompu. Bez problemu można się opędzić z głową i ze wszystkim połową czyli 10l.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: Mirekk »

Heh, ja się wykąpałem caluteńki z włosami mytymi x 2,( które nigdy nie są krótkie) w dokładnie 2 litrach wody.
10 litrów!!! Toż to rozpusta.
Generalnie, ten czarny bukłak "nur fur trinkwasser" leżący kilka godzin, czy to na dachu, czy za szybą, daje wodę wystarczająco ciepłą, żeby nie trzeba było więcej.

Awatar użytkownika
swist007
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2019, 23:11

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: swist007 »

właśnie zaczynam kompletować elementy do grzania wody,
czy coś byś zmienił w swoim rozwiązaniu?
ogólnie mam takie przemyślenia:
-czy zamontować jakąś dodatkową pompę płynu chłodniczego aby obieg był lepszy (np. taką od webasta) ogólnie po wciśnięciu Power Heater jakaś dodatkowa pompa na silniku włącza się co jakiś czas i coś tam tłoczy
-czy zamontować zawór w najniższym punkcie aby upuścić wodę z wymiennika na zimę?
-czy warto wyjść z tymi końcówkami do węży i złączem 12v do pompy gdzieś przy atrapie chłodnicy aby nie trzeba było otwierać maski żeby to wszytko połączyć?
-cz pokusić się o mocniejszą pompę do wody np. 2bary, 25 l/min (Comet 552371)
-jeśli chodzi o filtr na pompę wody to myślałem o takim akwariowym
będą wdzięczny za praktyczne uwagi.

Grunthor
Posty: 53
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:04
Auto: Suzuki
Kontakt:

Re: Prysznic z ciepłą wodą

Post autor: Grunthor »

Jako że mam inne rozwiązanie, mogę się wypowiedzieć jedynie w pkt 4. Moim zdaniem dwa bary są przesadzone i niepotrzebne. Większe ciśnienie to większe marnowanie wody. Ja nawet zmieniłem słuchawkę, co by wolniej wodę opróżniać. Mam 1,4 bar i uważam, że jest OK.

ODPOWIEDZ