Ubezpieczenie na wyprawę

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: Piotrek »

Witam
Czy ktoś wie czy istnieje możliwość wykupienia specjalnego ubezpieczenia, krótkoterminowego na czas wyprawy? Gdy jesteśmy daleko od domu a auta nie da się naprawić i trzeba je zwieźć do kraju na lawecie to robią się duże koszty i operacja logistyczna. Myślę, że takie ubezpieczenie pozwala czuć się znacznie pewniej.

Pozdrawiam
P.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: czobi »

jezeli wogole istnieje?, w co bardzo watpie, to jakies horendalne, nieoplacalne.
nie mowic otym jak mieliby sie dogadac ubezpieczyciele z wladimirem z garazu na zakarpaciu
podzwon do ubezpieczalni, az jestem ciekaw co usluszysz :mrgreen:

dla ludzikow jaknajbardziej brac trzeba, kasa calkiem sensowna vs. ewentualane problemy zdrowotne.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: fobos »

Ja jeżdżąc po Europie, zawsze sobie kupuję asistance w Warcie, nazywa się to chyba "podróżnik". Gwarantuje holowanie do warsztatu, nocleg, samochód zastępczy, transport na miejsce docelowe lub do kraju i kilka innych rzeczy. Oczywiście wszystko jest ograniczone do jakiś kwot, ale wygląda to całkiem sensownie. Na 2 tygodnie kosztuje coś koło 30 zł. Takie kupienie sobie spokoju sumienia. :wink:

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: Magnus »

ja z konkurencji, ale podobno PZU dobrze robi :D
ktoś już to niestety sprawdzał, ale nie pamiętam kto.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: fobos »

czobi pisze:cacy, ciekawe jak wyglada i ile trwa dostarczenie pojazdem zastepczym z kazachstanu do docelowego bajkalu :mrgreen: :mrgreen:
pierdoly dobre na slwoacji .
No przecież napisałem, że na wyjazdy po Europie, a nie do Kazachstanu, czy nad Bajkał. Na TAKICH wyprawach najlepszą polisą jest sprawdzony w bojach Kompan w drugim aucie.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: czobi »

oferta dla rodziny w plaskaczu raczej,teoretyczne tinturintu

w sensie slowacja tez byc moze ale..
jedzie sie na nasze wycieczki w kilka aut z zalozenia
o niebo szybciej cos naprawic u byle kowala albo przez telefon
jak zle to na sznurek, jak tragicznie laweta
nei widze sensu wydawania extra szmalu
i doprowadzajca do furii meke dyskusji z infoliniami...
o czasie nie wspomna.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: konus »

Najlepszym ubezpieczeniem na każdej wyprawie, jest dobrze przygotowane dobre auto, manual, podstawowe części i koledzy. O czym Ja z Igorem się przekonaliśmy.

Na europę Motoasistance w PZU.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: seburaj »

Motoasistance ostatnio mocno podrożało i już nie można wykupić go na krótkie okresy

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: konus »

Obecnie na rok kosztuje 176zł.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: Kajman »

Na europę jak najbardziej istnieje takie ubezpieczenie - i nawet powiedzmy na 15 dni nie jest jakieś drogie

Opiszę jprzypadek jak to dziala - z wlasnego doświadczenia

Jestem plaskaczem w Portugali tuż przed przylądkiem Roca - czyli można powiedzieć że najdalej jak się da ladem. Nagle temperatura skacze do góry - okazuje się że bardzo malutka dziurka - no i plyn poszedl ....

Dzwownie na nr jaki jest na ubezpieczeniu. Pani prosi o podanie co i jak i następnie gdzie stoimy.

Po godzinie przyjeżdża zwariowany portugalczyk z lawetą. Laduje samochód i jedziemy do Lisbony. Tam diagnoza - wiadomo chlodnica do wymiany. Ale jest 5-6 p.m. Ubezpieczalnia powiadomiona że samochód może być na jutro po poludniu.

Zostaje zamówiona taksówka, zawozi nas do miasta - byliśmy na przedmieściach, melduje nas w hotelu gdzie mieliśmy rezerwacje - bo i tak mieliśmy się zatrzymać w Lisbonie i placi za nas tą jedną nocke.

Sumując - nasz koszt to polączenie telefoniczne do Polski i koszt chlodnicy - coś kolo 150 euro

Zysk - i tak mieliśmy nocować w Lisbonie więc mieliśmy nocleg za darmo

Resztę - to jest taksówkę, koszty robocizny pokryla ubezpieczalnia

Jeżeli by samochód nie można bylo naprawić w ileś tam godzin dają Ci zastępczy.

Nie ma takiego ubezpieczenia poza europę. Nawet nie wiem czy wiecie ale nasze zielone karty które od zeszlego roku honorują w rosji - nie obejmuje cześci azjatyckiej tego kraju - tego pewnie nikt nie mówi przy wydawaniu.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: czobi »

Kajman pisze: nasze zielone karty które od zeszlego roku honorują w rosji - nie obejmuje cześci azjatyckiej tego kraju - tego pewnie nikt nie mówi przy wydawaniu.
[/b][/u]
:evil: qqqrr nikt nie wspomninal.
ale dobrze wiedziec .

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: Kajman »

Spoko - tam za uralem już rzadziej pytają o strachowkę - ja już raz przejechalem dwa lata temu calą rosję bez ubezpieczenia :lol:

Próbowalem do Ciebie wyslać Czobi wiadomość tu na forum nie wiem czy doszla - tyrknij jak do mnie w sprawie wyjazdu na wschód - ja wyjezdżam w sobotę jak wszystko się uda

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: czobi »

ze sie da to wiadomes, :wink: alje ze ubezpieczyciele nic nie mowi TO jest w preta ciecie!

doszlo tawariszcz, padzwaniaju wieczeram.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: grzes »

to co w chwili obecnej jest najbardziej korzystne ?
potrzebuje cos na 30 dni, jakies assistance, zdrowotne bede mial osobno i te nasze karty z nfzu...

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie na wyprawę

Post autor: talu »

Korzystał ktoś z Was ze STARTERA ? 199 zł na rok, wariant na Europę. Ciekaw jestem jak działają, zastanawiam się czy nie zainwestować w to coś. :?:

ODPOWIEDZ