Maroko - w jakim terminie jechać?

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Maroko - w jakim terminie jechać?

Post autor: rolkos »

Z doświadczenia jaki jest najlepszy termin na wycieczkę do Maroko? Chodzi mi głównie o pogodę.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Maroko - w jakim terminie jechać?

Post autor: czobi »

listopad- marzec. z pominieciem grudnia.

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Maroko - w jakim terminie jechać?

Post autor: Michu_1 »

Byłem w końcówce grudniu i styczniu. I tak w dzień bardzo przyjemnie - ubiór na "polarka". Czasami można było w krótkiej koszulce chodzić. Ale noce już zimne - zdarzały się przymrozki. Ciepło czuje się natomiast na południe od Agadiru, i noce też nie są już takie zimne. Na około 20 dni tylko raz padał deszcz w Tangerze, a tak cały czas słoneczko. Także ogólnie kto nie boi się chłodniejszych nocy to czas ten jest całkiem dobry. Optymalnie dla tych którzy cenią sobie rześkie powietrze.

PawełS
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2019, 11:36

Re: Maroko - w jakim terminie jechać?

Post autor: PawełS »

W Maroko byłem kilkanaście razy. Do tej pory zawsze motocyklem. W październiku będę pierwszy raz swoim LC. Mam spore doświadczenie w podróżowaniu po tym kraju. Byłem tam w różnych miesiącach. Dla mnie najlepszym okresem jest zawsze początek jesieni czyli październik. Pogoda jest stabilna. Raczej nie pada co jest bardzo ważne gdyż deszcz potrafi zweryfikować każdy plan. Nie jest już tak gorąco jak w lato. Do tego dzień jest jeszcze długi. Od listopada do marca w górach można spodziewać się śniegu. Na południe od Atlasu będzie częściej padało. Poza tym bardzo polecam ten kraj gdyż jest bardzo bezpieczny i atrakcyjny turystycznie.

ODPOWIEDZ