Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Hmmmm ... na tym materac?

Dziś zakupiłem do bidy spania w budce dwa piankowe materace składane na trzy o wymiarze 180x60x10. Weszłyby i 180x65 ale chce aby mieściły mi sie także do mojego zapasowego namiotu. Lubie miętko :) . Te 4 cm mniej do sufitu jakoś przeżyję.

Teraz raczej najważniejsze żeby ... pojechać :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 07 sie 2020, 21:10 przez pmcomp, łącznie zmieniany 2 razy.

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: TomekW »

na to sklejka i materac

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

No tak, jak sklejka to da radę.


U mnie pod materacami będzie mniejsza bida. Zabudowa z dwoma szufladami :lol: :wink: . Gdzieś muszę zmieścić duzo papu i majtochy. A w Skandynavii papu drogie.

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: TomekW »

jak będę miał wenę to jutro skończę i pokażę całość

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: TomekW »

zrobiłem, działa
nie podoba mi się....
w sensie za krótkie jest
aparat mi coś zakrzywia, w realu wszystko jest prosto
IMG_6882.jpg
IMG_6882.jpg (66,17 KiB) Przejrzano 3398 razy

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Jak ma byc po taniości to rzadko się będzie podobać.
A za krótkie tzn. ile centymetrów jest? W mojej budce mam 185 cm i przewidziany materac piankowy 180 cm.
Wygląda, że tez masz 180 cm czyli trzy płyta każda 60 cm szerokości. Te płyty jakoś przytwierdziłes do tych drabin czy tylko położyłeś?

Raczej ważniejsze pytanie czy jest stabilnie i nic nie trzeszczy np. przy przewracaniu się na bok czy gorącym sexie :shock: :lol: .

TomekW
Posty: 304
Rejestracja: 26 wrz 2014, 01:40
Auto: VDJ76
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: TomekW »

170 mi wyszło, dla mnie ok
stabilne jest, nie trzeszczy
najważniejsze, że w każdej chwili mogę to wyjąć
cały projekt to bardziej zabawa w wolnej chwili niż budowanie profi łóżka
po profi pójdę do Kylona
:)

za to w defie V8, zwanym szczurem, mam kuszetę prima sort
:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Stylowo i wygodnie.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

A oto moja bida zabudowa ... made by Bizon Gear:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wierzch zakupione dwie pianki 180x60x10 cm składane na trzy.

Obrazek


Oprócz tego dorobione trochę elektryki i nadoopne akcesoria:

Gniazdo zapalniczki 12V i porty USB poza stacyjką, bezpośrednio z drugiego aku:

Obrazek

Obrazek

Doopcia w całej okazałości, plecak na brudasy, mocowanie bańki na wodę i mocowanie łopaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty :mrgreen: . Dzieki.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Wróciłem z wyprawy. Trzy tygodnie i 6800 km. Spanie w samochodzie jw. dopóki moja Pani się nie zbuntowała ... ale nie za sposób spania tylko miejsca na wygwizdowie. A w Danii na wygwizdowie nie wolno i miała mentalny problem :) .

Cóz moge napisać? Za siedzeniem kierowcy 180 cm do spania dla mojej Pani. Za odsuniętym do przodu o ok. 10 cm pasażerem (za fotelem stała lodówka) ok. 190 cm do spania dla mnie. Na długośc rewelacja. Głowa z tyłu, nogi z przodu. Materace 10 cm grubości wyrównują nierówności łączenia połozonej kanapy i zabudowy ale następnym razem dodam kawałek płyty o długości ok. 30 cm do położenia na złozone kanapy. Nie będzie takiego "doła".

Najwekszym minusem takiego bieda-spania jest ... wysokość. Usiąść się nie da, jest za nisko. Tylko na czworakach. Wychodzenie i wchodzenie w nocy niewygodne. Ja radziłem sobie inaczej ;) . W końcu noc jest do spania. I ta funkcja jest spełniona. Na tylnych skrzydełkach z zewnątrz założyłem gęsta siatkę przeciwko komarom. Przymocowana w osmiu punktach na neodymowe magnesy. Sprawdza się rewelacyjnie. Przewiew w nocy na wysokości głowy. Jak padało to uchylałem przednie okna, mam oryginalne owieweki więc woda nie wpadała. Gdyby było bardzo gorąco siatkę można załozyć tez na szyberdach. Z tymi siatkami jeździłem nonstop.

Tak więc da się w ten sposób. Gdyby było bardzo gorąco mam ... namiot. Nad namiotem dachowym wciąż się zastanawiam.

Teraz obmyslam założenie webasto na wyprawy jesienno-zimowe. Cos takiego:

Obrazek

I tu jest przewaga spania w kabinie w stosunku do spania w namiocie dachowym choć i tam wyobrażam sobie doprowadzenie rury z ciepłym powietrzem z kabiny do namiotu. Sa tez chińskie webasto przenośne. Stawiasz poza namiotem i rura doprowadzasz ciepłe powietrze.

Cos takiego:

Obrazek

Sa rozwiązania na 3, 5 i 8 kW.

Pozdro

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Troxil »

Facet z siusianiem w nocy bez wychodzenia sobie poradzi, ale UWAGA są też rozwiązania dla kobiet aby problem siusiania rozwiązać bez wychodzenia tym bardziej, że jak się śpi na dziko to często towarzyszka prosi o wyjście z nią na zewnątrz...

Jeżeli chodzi o zapachy a raczej o miły zapach w samochodzie w którym się często śpi to;
bierzemy olejek cedrowy+lawendę+ olejek eukaliptusa cytrynowego lub trawy cytrynowej po 30 ml wlewamy do atomizera + odrobina wody i spryskujemy części tapicerki płyn przyjemnie pachnie i dodatkowo ma włąściwości odstraszające komary

Jeżeli chodzi o siatki na drzwi (ja zakładam na tylne, na obydwie strony, jeżeli pada to na stronę pod roletę a siatki są zszyte jak worki z 3 stron i 4 otwartą nakładam z góry na ramki dzrwi i zamykam. Szczelność "komarowa" 100% a jeżeli jest zimno to podnoszę szybę.

Przebieralnię/prysznic mam z prawego tylnego boku mocowaną do bagażnika, ale w aucie też da się na leżąco, żona ma opanowane zakładanie dżinsów na leżąco równie dobrze jak na stojąco czy siedząco...

Aczkolwiek też zastanawiam się nad namiotem dachowym, ale to J. Baroud mi chodzi po głowie, minus podstawowy jaki tu widzę to jego szerokość i możliwość uszkodzenia przy jeździe w terenie, w/g mnie to największa wada.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Troxil pisze:
09 wrz 2020, 15:33
Jeżeli chodzi o siatki na drzwi (ja zakładam na tylne, na obydwie strony, jeżeli pada to na stronę pod roletę a siatki są zszyte jak worki z 3 stron i 4 otwartą nakładam z góry na ramki dzrwi i zamykam. Szczelność "komarowa" 100% a jeżeli jest zimno to podnoszę szybę.
Dzieki, świetny patent. Wada, że jak za zimno czy za gorąco to trzeba w nocy pchać się do lewych drzwi, przekręcać kluczyk i zamykać/otwierać.
Skrzydełka ma się pod nosem.
Tyle, że szyby tylnych drzwi można bardziej otworzyć i będzie więcej powietrza niż ze szkrydełek.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: Tomek92 »

pmcomp pisze:A oto moja bida zabudowa ... made by Bizon Gear
Masz specyficzną definicję biedy ;) Wygląda bardzo pro.

Ile wynosi uskok między zabudową a złożonymi fotelami? Materac daje radę to zniwelować czy jednak coś gdzieś się wbija?

PS. Masz jakiś namiar na te siatki na komary z mocowaniem na magnesy?


Sent from my iPhone using Tapatalk

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Siatkę z metra kupisz na allegro albo w markecie budowlanym. Magnesy neodymowe też na allegro.

Bida bo nie w wypaśnym namiocie na dachu albo nie w hotelu czy w domku ;) .

Pozdro

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Bieda spanie w terenówce dla 1-2 osób

Post autor: pmcomp »

Troxil pisze:
09 wrz 2020, 15:33

Aczkolwiek też zastanawiam się nad namiotem dachowym, ale to J. Baroud mi chodzi po głowie, minus podstawowy jaki tu widzę to jego szerokość i możliwość uszkodzenia przy jeździe w terenie, w/g mnie to największa wada.
On i tak nie jest zły bo wazy tylko 50 kg.
Mi w namiocie dachowym oprócz ceny przeszkadza podwyższenie środka ciężkości. Auto będzie się zupełnie inaczej prowadzić. DO tego opory powietrza czyli hałas i większe spalanie.

Pozdro

ODPOWIEDZ