Chrup :(

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: MaxLux »

Vacky pisze:czy mowimy o tym samym?
dyfer fj.JPG
1_32e14262b662.jpg
Tak - Ring to jest wlasnie talerz, zwykle jak leci talerz to ukrusza sie tez atak (pinion). Jest to sprzedawane zwykle jako komplet.

Tak jak napisal Kylon jazda z ukruszonym zebem powoduje spustoszenie w lozyskach i innych czesciach (choc korek spustowy oleju powinen wychwytywac opilki i wieksze czesci

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: Vacky »

nie zrobilem wiecej niz 3-4 obroty kola.
moze niewiele wiecej sie zmielilo :(

czyli to w ogole moze nie miec nic wspolnego z blokada?
tylko to ze byla spieta spowodowalo przeciazenie i awarie?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: czobi »

kompjuter wykitowal,most zmielony...no ladnie :| to tylko popielniczki jeszce nie popsiules
legendarna niezejbliwosc konstrukcji oraz styl jazdy na schlessera nieuchronnie prowadza na szrot :mrgreen:

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: Vacky »

czobi pisze:kompjuter wykitowal,most zmielony...no ladnie :| to tylko popielniczki jeszce nie popsiules
legendarna niezejbliwosc konstrukcji oraz styl jazdy na schlessera nieuchronnie prowadza na szrot :mrgreen:
popielniczki nie zepsulem bo jej nie mam :mrgreen:
kompik - caly ale wiazke wymienilem - zalanie
z most zmielony w takim miejscu ze przejechalbys Yarisem - kompletnie bez palowania - wiec cos juz chyba bylo nie tak.... :?

peterek99
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2009, 23:18
Auto: FJ Cruiser M/T 07'
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: peterek99 »

Tak jak wspomniał Bekon - na forum fjcruiserforums.com jest o tym cały dłuuugi wątek. Jak kupowałem swojego Fj-ta, też nad tym myślałem i wpisałem tylną blokadę ARB na "fundusz zapasowy" (łącznie wtedy z blokadą na przód).

U mnie na ta chwilę nie działa:
1. Wskaźnik hamulca ręcznego (świeci cały czas)
2. ABS - tylny prawy czujnik nie ma na stałe połączenia po większej błotnej kąpieli
3. Tylne sondy lambda uwalone - jednak w za wysokie, druga za niskie wskazania. Czyli cały czas check engine. Kasowanie co kilka dni znudziło mnie już.

W efekcie trakcja też nie działa i nie mam elektronicznej blokady z przodu. Powiem szczerze, że nie widzę sensu tego ruszać.

4. Wskaźnik położenia reduktora w HL nie działa.

Tym akurat warto się zająć i zrobić całkowite obejście tych czujników na reduktorze, bo jak padnie czujnik LL, to nie można włączyć blokady tylnej. A po obejściach tych czujników będzie ją można załączyć w każdym trybie. Tylko po co ;)

Bardziej mnie interesuje możliwość włączenia reduktora bez blokady środkowej (czyli Low bez Locked). Czy ktoś w tym temacie coś kombinował, czy tylko zmiana reduktora pomoże?

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Chrup :(

Post autor: Emu »

Vacek, napiszę Ci to prosto z mostu: do takich zabaw jak ty lubisz najbardziej to kup sobie Samuraja, a FJ zostaw sobie na dalsze wyprawy - szkoda auta. Ostatnio widzialem jak chlopaki na quadach i crossowych motorach radzili sobie na zwirowni i musze powiedziec ze fan jest duzo wiekszy niz zapierdzielanie 3tonowym zelaztwem z lodówką w bagażniku. Comon!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: czobi »

Emu nie przeszkadzaj kolku komputerowemu, im tu dos FD32MB w biosie 854 nie robi z excelem
majn gott

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: MaxLux »

czobi pisze:Emu nie przeszkadzaj kolku komputerowemu, im tu dos FD32MB w biosie 854 nie robi z excelem
majn gott
Jaki problem - zawsze mozena zrobic <Ctrl>+<Alt>+<Del> i od nowa ...

:mrgreen:

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: Vacky »

Samuraja juz szukam :mrgreen: - a do FJa nabylem namiocik dachowy ktory niebawem opisze.. wiec w koncu ide w wyprawowke hehe
FJ sie robi u Kylona - wiec niedlugo odbiore i poganiamy...
nie odpuszcze tej zwirowni a i team ganiajacych tam sie powieksza :mrgreen:

na razie siedze na Majorce i utknalem bo nie ma samolotow hehe - jakos moze przezyje :mrgreen:
wyganialem na motorze 800km po wyspie ktora ma 100 :mrgreen:

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: Vacky »

czobi pisze:Emu nie przeszkadzaj kolku komputerowemu, im tu dos FD32MB w biosie 854 nie robi z excelem
majn gott
a ile mozna na liczydlach i kamiennych tabliczkach? trzeba isc z duchem czasu :twisted:
uczymy sie uczymy tylko cos powoli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: czobi »

Vacus bedziesz mial teraz wyprawowke
wiec napewno bedziesz mial okazje opowiedziec o liczydlach jakiemus mechanikowi na pustyniiii
wiesz zeby szedl chlopak z duchem czasu , no :mrgreen: :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Chrup :(

Post autor: Emu »

czobi pisze:Emu nie przeszkadzaj kolku komputerowemu, im tu dos FD32MB w biosie 854 nie robi z excelem
majn gott
?! ale o co chodzi :shock: ?! chyba nie rozumiem żaluzji

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: czobi »

jak nie skumales to nie skumasz :mrgreen:
bez zwiazku z Toba

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Chrup :(

Post autor: kylon »

I tak na razie wrasta w trawę bo czekamy na graty :(

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Chrup :(

Post autor: lech »

Przypominam sobie ostrą nagonkę na mnie kiedy twierdziłem, że z częściami do FJ są schody, a w używce szczególnie. Wszystkim wystawiającym wówczas pazury winszuję. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Niemniej jednak współczuję strat i życzę kalece szybkiego powrotu do zdrowia 8)

P.S. Coś w tym jest, że na setkę tych aut z Polsce około trzydziestki jest w nieustającej ofercie sprzedaży...

ODPOWIEDZ