FJ Cruiser modyfikacje!

Moderator: luk4s7

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Vacky »

Czesc,
Obiecalem podeslac troszke rozwiazan i modyfikacji FJa.
o moim pisalem
http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=1068
wiec jeszcze troche mam do zrobienia :lol: patrzac co amerykanie wyprawiaja! :mrgreen: heheh
Ogolnie temat (ten w linku) jest bardzo rozlegly, ale jest kilka bardzo rozsadnych rozwiazan (np uchwyty na zbiorniki przy kole, czy torby na drzwi bagaznika nie mowiac juz o uchwycie na guna :twisted:

http://s190.photobucket.com/albums/z21/shadow-warror/

a przede wszystkim dla Ciebie Bekon - rozwiazanie zabudowy tylu

Ogolnie facet ma 12 sztuk FJow i kazdy zrobiony na troche inny desen

szkoda tylko ze taki "amerykanin" i zabojca zwierzat... ale coz... :mrgreen:
Załączniki
Group.jpg
(110,59 KiB) Pobrany 1506 razy
SL-15.jpg
(235,29 KiB) Pobrany 1498 razy

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: czobi »

w tym czarnuchu ladny zderzak bylby , gdyby gosc te rurki sobie podarowal
i zostal tylko przy kontowniku na dole i dets it. nawet bojowo wyglada

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Bekon »

Znam goscia z anerykanskiego forum FJ. Nalezy do tych pozytywnie zakreconych :) Z tego co widze to idziesz ze swoimi modyfikacjami w strone tego czarnego..

kugiel
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2009, 13:18
Auto: FJ Cruiser

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kugiel »

witam.
Od stycznia tego roku posiadam FJ. Jest zupełnie goły. Chciałbym go przygotować na wyprawę do Afryki.

Co można usprawnić w samochodzie mając 20 000 aby pewnie wybrac się w taką podróż ?

Myślę o zderzakach, osłonach podwozia, wzmocnieniu zawieszenia, lodówce i namiocie. Orientujecie się w telefonach satelitarnych ?

Patrzyłem na ceny gratów na polskich i amerykanskich stronach oczywiście rozbieżność jest duża ale czy kupowanie na fakture w USA ma sens?

Byłem już na modlińskiej 225 !!!

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Vacky »

hej napisz mi na prv vacek@platige.com
dami ci kilka wskazowek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kylon »

Pamiętaj tylko Vacek, że kolega potrzebuje auta do turystyki, a nie na wyścigi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Bekon »

DZIEN DOBRY.
:mrgreen: A teraz do meritum
Gdzie do Afryki ? Ma to olbrzymie znaczenie pod katem zapasu paliwa.
Poza tym do Afryki napewno NIE potrzebujesz : wyzszego zawieszenia, oslon calego podwozia - wystarczy plyta z przodu, wyciagarki, stalowych zderzakow, i wszystkiego tego co ladnie wyglada, od cholery kosztuje i zadko sie uzywa :wink: i kto to pisze ??? :shock:
Z pewnoscia jezeli chcesz jechac do kraju o malym pokryciu stacjami benzynowymi to przydalby Ci sie dodatkowy bak - koszt ok 10K ale tu niech sie Kylon wypowie, namiot dachowy - z jednej strony duzo ulatwia , z drugiej jednak spalanie rosnie, lodowka - jak najbardziej, dodatkowe zrodla pradu i wtyczki - tego nigdy za duzo, dodatkowe oswietlenie, GPS a przede wszystkim duzo rozsadku i dobry humor. Rozsadek potrzebny albowiem w szpeju mozesz utopic drugie auto. :wink:

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Bekon »

Vacek, Ty zyjesz ??? :P Nie slyszalem Cie chlopie chyba z pol roku, po prostu slad zaginal.

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Vacky »

hehe zyje ale co to za zycie bez Coyota :(

Setupuje sie juz 4 tydzien. Czekam jeszcze na reszte zawieszenia z US.
Przerobilem calusienka elektryke - cala wiazka zostala wyciagnieta - uszczelniona - pozmieniane zlaczki ma wodoszczelne itd - skrzyneczka z bezpiecznikami przeniesiona na wierzch i oswietlona.
Cale okablowanie jes pociagniete pod karoseria i wewnatrz bagaznika dachowego.
Wymienilem czesc plyt podwozia na lzejsze i wzmocnione. Polakierowalem grill lusterka i klamki na matte black i jest LUX ;)
Podwojny aku i national luna. Lodowka waeco cf-35 na stale za kierowca. Ciepla woda w trakcie setupu. oswietlenie robocze i inne gotowe.... masa zmian
sadze ze wyjade za jakies 2 tygi to pochulamy ;)

tymczasem kupilem ravke do jezdzenia hehe niby zonie ;)

pozdrowienia i do zoo!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kylon »

A co to oznacza - całe okablowanie jest pociągnięte pod karoserią. Podobają mi się te Twoje skrzyneczki pomalowane jak autko.

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Vacky »

znaczy ze kabelki np od rampy na dachu, przeciwmglielnych i xenonow sa pociagniete pod blacha karoseri i przyczepione do nie coby nie lataly. nie zwiniete w zwoje i przyczepione na opaski.

a i zapomniale o wypasionych alu skrzyneczkach kupionych z demobilu za grosze wypiaskowanych i pomalowanych proszkowo na - dol czarna satyna, gora bialy blysk (od slonca)
beda zainstalowanie na fixy do bagaznika dachwego - wygladaja bosko ;)

btw. Kylon. wpadne po troszke gratow na zakupy na Szczesna (jescze)... kratka snorkla, kuchenka, hilift itd .. dzieki :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kylon »

Ale przeciwmgielne na dachu to chyba jakaś pomyłka co :wink: bo powinny być albo robocze albo dalekosiężne.
Toć to właśnie Bekon ma instalację poprowadzoną środkiem bagażnika.

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: Vacky »

kylon pisze:Ale przeciwmgielne na dachu to chyba jakaś pomyłka co :wink: bo powinny być albo robocze albo dalekosiężne.
Toć to właśnie Bekon ma instalację poprowadzoną środkiem bagażnika.
jak to przeciwmgielne na dachu? ja mam dalekosiezne a przeciwmgielne w ARBie.

a co do setupu wyprawowego Kugiel - to podtawa w/g mnie w tym samochodzie jest rozsadne wykorzystanie wnetrza. FJ nie szokuje wielkoscia bagaznika.
Ja np. mam zazwyczaj taki sklad: ja, moja Pani, corka 4mies :) , ogar polski i maly siersciuch wiec na bagaze zostaje praktycznie polowa tylnej kanapy (po odkreceniu siedziska) i polowa bagaznika (2ga to ogar) ;)
Kupilem zestaw Peli do kufra i to sprawdza sie idealnie, stoja w pionie spiete tasma i w sekunde masz do nich dostep.
Za fotelem kierowcy - ukladam 40L aluminiowy zbiornik na wode z wezownica i termostatem. Masz ciepla wode w kazdej sytuacji. Co docenilem przy zimowej wtopie ;)
Ta jak Bekon pisal - waha i jej transport tez ma olbzymie znaczenie!
Jak rowniez bezpieczenstwo pradowe - 2 aku.
Obaj z Bekonem dostosowalismy org bagazniki dachowe do wypraw - ja mam szkrzynie - Bekon soft-top czyli torbe Thula. ARB robi platforme ale to bardzo zmienia wyglad naszego "classic'a" :mrgreen:
reszte doczytasz na forum ;)
v

kugiel
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2009, 13:18
Auto: FJ Cruiser

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kugiel »

Jeżeli chodzi o cel podróży to chciałbym dotrzeć do równin na południu Etiopii i północy Kenii. Mam już za sobą parę wypraw do azji wschodniej. Co prawda niewłasnym samochodem ale pokonałem konkretne odległości i raczej z dala od tras turystycznych. Tak będzie i tym razem. Mam świadomość stanu dróg gdzie 100 km pokonuje się w 5 godzin ze względu na albo morze pojazdów albo wyboje. Obawiam się o uszkodzenie karoserii z tąd te zderzaki. Tam wszystkie samochody, nawet nowe, są pogięte a 5 km od aglomeracji może leżeć na środku drogi zdechła krowa, chyba nie będę po niej jeżdził.

Na tej podstawie upieram się przy zamontowaniu zderzaków. Muszę dobrać jedynie takie które przy niskiej wadze będą spełniały funkcję zbroi. Podoba mi się zestaw Warna. Ale co z zawieszeniem i układem hamulcowym?

Czy osłony podwozia są żeczywiście potrzebne, tego nie wiem?

Co do zapasu wody i paliwa to zdecydowanie jest to niezbędne.

Wyciągarka może chyba być słabsza niż do wyczynowych samochodów?

Przestrzeń bagażowa ma starczyć na dwie osoby i psa średniej wielkości.

Na dachu musi być namiot ze względu na zwierzęta itp.

thx

kugiel
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2009, 13:18
Auto: FJ Cruiser

Re: FJ Cruiser modyfikacje!

Post autor: kugiel »


ODPOWIEDZ