Jaki olej?

Moderator: luk4s7

Walkie
Posty: 38
Rejestracja: 23 sie 2009, 12:25
Auto: V8'17 J12'04
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Walkie »

zbliza mi sie 2000km i pierwsza wymiana oleju, chce wlac cos porzadnego a nie Castrol lany z beczki przez ASO po ktorym kiedys zatarlem silnik w corolli :) ma ktos doswiadczenie z olejami, jaki jest najlepszy do diesla V8 ktory pod lekka stopa pracowal nie bedzie? z gory dzieki za sugestie :)

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: BigU »

Walkie pisze:zbliza mi sie 2000km i pierwsza wymiana oleju, chce wlac cos porzadnego a nie Castrol lany z beczki przez ASO po ktorym kiedys zatarlem silnik w corolli :) ma ktos doswiadczenie z olejami, jaki jest najlepszy do diesla V8 ktory pod lekka stopa pracowal nie bedzie? z gory dzieki za sugestie :)
powiadasz z beczki :shock: i to Castrol, ciekawe :D

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Cobra »

Walkie wątpię żeby była wina samego oleju zatarcia silnika...

Na pewno musi być to syntetyk i najlepiej taki jaki jest rekomendowany. A co do marki to już według własnej oceny. Shell, Castrol, Mobil 1 ... Dobre firmy ...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Rafi »

Jak to był Castrol RS, którego kiedyś lali w Toyocie to wcale bym tak nie wątpił. Proponuje powertować internet w celu znalezienia opini użytkowników olejów Castrol sprzed paru lat.

Ja polecam Motula, od lat używany też w sporcie i tam chwalony, ja od lat go używam, wielu znajomych też i cóż- jak widać zachwalam :wink: Natomiast Mobil 1, Shell, czy Liqui Moly to też na pewno warte polecenia produkty. Do niedawna też tak myślałem o Valvolinie i Esso/Elf, ale jednak przekonałem się na własne oczy, że syfią strasznie. Przed wyborem oleju sprawdź dokładnie jakie normy musi spełniać, masz raczej nowoczesny silnik i zapewne nie każdy producent ma coś dla Twojego silnika w ofecie. Nie wiem czy 200-ka nie ma przypadkiem filtra cząstek stałych- wtedy tylko specjalne oleje!

Walkie
Posty: 38
Rejestracja: 23 sie 2009, 12:25
Auto: V8'17 J12'04
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Walkie »

dzieki, wybralem jednak Castrol 0w30

pozdrawiam
Maciek

ODPOWIEDZ