Czy da radę zamontować ksenony ??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: kylon »

V8 ma zupełnie inną technologie budowy świateł. Jeździłem tym chwilkę i nie zauważyłem aby było ciemno. Pokonywałem przez trzy tygodnie wieczorem trasę około 15 km przez zadupia i las.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

mozet byt` :mrgreen:
tak jak napisałem - nie wiem, jak jest w dwusetce...
ale skoro jest dobrze, to tym bardziej autor wątku jest do dupy :roll:
przepraszam - to nie nie autor jest do dupy - choć mnie irytuje - ale problem przez niego niniejszym podniesiony :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Seburaj... Nie chodzi o to że jest ciemno... i to nie dla mnie... Tylko dla mojego ojca.. dlatego prosiłem o poradę... Pamiętaj że osoby które kupują bulwarówkę patrzą również na wygląd...

w tym przypadku....
Więc ksenony to nie tylko element który ma ładnie świecić ale również wyglądać...

Dzisiaj jak jechałem do łomianek to widziałem dwie 200 tki.. jedną zauważyłem z daleka ... bo miała bi-ksenony... wyglądały imponująco... szkoda że nie mogłem zawrócić...;/ spieszyłem się do roboty...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: konus »

Nie no lol. Czobi ty żyjesz?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Jaki Czobi??? On się tutaj nie wypowiadał :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: drako »

Wg mnie powinno sie zabierac dowod autom wyposazonym w HIDY z allegro ( zestawy mozna juz kupic za 144zl! kpl! ) Potwierdzi to kazdy, komu wyjechał zza zakretu w srodku nocy polonez lub inna sierra na "ksenonach". Potwierdzi to kazdy , za kim przez pol godziny w korku stalo takie auto.
Inna sprawa jest wsadzanie hidow do dodatkowych halogenow ( zajebista sptawa) lub gdy samochod ma oddzielnie swiatla mijania od drogowych ( tak jak jest np w hdj gdzie mozna dac hida h1na dlugie- bo zawsze sie zalacza jak jest pusta droga)

Ojciec ma w plaskaczu bixenony i tam soczewka jest specjalnie auto regulowana, skreca na zakretach, spryskiwacze maja moc karchera itd. Takie lampy nikogo nie oslepiaja. Nawet na podbiciach, czy przejazdach kolejowych widac jak sie poziomuje.
Tego nie da sie podrobic zadnym zestawem z allegro.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

No właśnie nie chodzi mi o to żeby to była fuszerka... tylko pełny profesjonalizm... Gadałem z dwoma warsztatami specjalizujących się w takich sprawach... cena od 2 tys. do 3 tys. zł ...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: konus »

Mody zamknijcie ten temat. Plisss :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Kames »

tak jak pisałem wyzej ,dodatkowo jak najbardziej ,a nie na miejscu seryjnych .jak gosc ma jeszcze gładkie szkła to pół bidy , ale zwykłe tak rozpraszają swiatło iz samochód z przeciwka nic nie widzi i gosc tez nie widzi . wiec gdzie sęs

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: wolf »

konus pisze:Mody zamknijcie ten temat. Plisss :mrgreen:
Trzeba wrocic do dyskusji o offtopie :mrgreen:
Moze mi sie wydaje, ale sporo ostatnio tematow, ktore by sie tam kwalifikowaly.

Tytul tematu: problemy i dywagacje wszelakie :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: LEX »

Jeśli znalazłeś gości, którzy to zrobią za 3 tysie to jeszcze się ich spytaj jak to zamierzają zrobić. Bo póki co 'spece' od przeróbek wsadzają HIDy z allegro a resztę kasują za robociznę.

A tymczasem, gdybyś się uparł, to wypadałoby kupić dwa komplety soczewek bixenonowych, dobre przetwornice i żarówki a potem to jakoś ładnie wkomponować. Tym co zgarniają 3tys. nie chciałoby się, bo sam 'materiał' to jakieś 1000zł.

Od razu zdementuję wszelkie plotki... Dobrze zrobiony HID, nawet bez samopoziomowania nie oślepia, bo powinien mieć wyraźną linię odzielającą światło od ciemności. To co oślepia to wsadzanie HIDów do najpopularniejszego typu klosza czyli H4. Zarówka H4 ma dwa żarniki, jeden do świateł mijania, który używa górnej połówki reflektora (zauważcie osłonę wewnątrz żarówki a drugi do świateł długich, który nie posiada osłonki i używa obydwu połówek reflektora.
Ludzie zazwyczaj po prostu wsadzają HIDy do swoich dresowozów bez żadnej wiedzy o tym jak się rozkłada światło w takim kloszu i dlatego HID w obudowie H4 świeci tak jakby dres miał włączone światła mijania i długie jednocześnie, a dodatkowo całe mnóstwo odbić i zamglenia w każdym kierunku.

Aby to dobrze zrobić trzeba mieć trochę wiedzy we łbie, ale ani dresy ani ich mechanicy jej nie mają.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

i wszystko jasne :lol:

Drako - zrobimy test ? wypadnę Ci zza zakrętu a poózniej postoje za Tobą w korku - jak bedziesz sie czuł naświetlony to zabierzesz mi dowód :mrgreen:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: drako »

Dokladnie . po tym jak ci zabiore dowod jako ludowa słuzba cywilna...
:mrgreen: zapisze sie do PISu

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

pare godzin temu byłem na legalnym przeglądzie technicznym (rejestracyjnym)... diagnosta magiczył, oglądał, przystawiał urządzenia do reflektorów (oczywiście nic nie mówiłem, ze hidy montowane) i nawet słowem sie nie zająknął na temat jakichkolwiek wątpliwości :mrgreen:

btw lampy przystosowane do palnikow maja miec oznaczenia HC czy HR czy jakos tak :wink:
moje mają

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Kames »

seburaj pisze:pare godzin temu byłem na legalnym przeglądzie technicznym (rejestracyjnym)... diagnosta magiczył, oglądał, przystawiał urządzenia do reflektorów (oczywiście nic nie mówiłem, ze hidy montowane) i nawet słowem sie nie zająknął na temat jakichkolwiek wątpliwości :mrgreen:

btw lampy przystosowane do palnikow maja miec oznaczenia HC czy HR czy jakos tak :wink:
moje mają
ale powinny miec chyba samopoziomowanie nie tak :?:

ODPOWIEDZ