Czy da radę zamontować ksenony ??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Witam kolegów...

Mam do was pytanie. Czy ktoś słyszał widział lub wie czy da rade założyć ksenony do landa 200 v8?? bo do 100 tki wiem że tak... i były nawet w necie... bo pasowały od lexusa...

Proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: CZY DA RADĘ ZAMONTOWAĆ KSENONY ??

Post autor: kylon »

Chłopie. W samochodzie za prawie 300 tysi to chyba nie będziesz nic drutował :mrgreen:.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: CZY DA RADĘ ZAMONTOWAĆ KSENONY ??

Post autor: LEX »

Chyba, że wpadniesz do mnie. Ja się nie krępuję drutowania i nawet w Veyronie chętnie coś spieprzę.

A tak na marginesie to da radę. W każdym samochodzie da radę.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: CZY DA RADĘ ZAMONTOWAĆ KSENONY ??

Post autor: seburaj »

wczoraj w ramach eksperymentu zalozylem hid-y do j100
i chyba zostawie - ładnie swiecą oczywiście, daja wyraźną granicę swiatło-cień (co ciekwae, identyczną zreszta z halogenami, kreske odrysowałem na scianie garazu), troche jak zwykle zakłocaja cb

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: CZY DA RADĘ ZAMONTOWAĆ KSENONY ??

Post autor: kylon »

Tylko jak włożysz hidy do J200 to komputer każe ci jechać do serwisu na wymianę żarówki :mrgreen:. W starociach możemy wszystko. W nowych autach rządzi elektronika i prawo unijne. Na moim byłym wydziale Polibudy robią już przygotowania do nowych systemów elektroniki samochodowej. Wszystkim mają sterować tylko cztery przewody. Kto oglądał TVN Turbo ten widział. Osobą koordynującą projekt jest stary off-roadowiec :wink: - Jachu.

Chcesz ksenony to sobie wyszukaj z rozbitka w Arabii Saudyjskiej. W Europie chyba brak. Ostatnio przerabialiśmy J200 na mega wypasie już z hydrauliką zawieszenia i właściciel narzekał na brak możliwości zamówienia ksenonów.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: CZY DA RADĘ ZAMONTOWAĆ KSENONY ??

Post autor: seburaj »

aaa, pewno w j200 komputer wyrzuca błąd przy zapalaniu zwyklego zestewu hid ze względu na wysoki prąd startu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

a może będzie pasować od versji na bazie lexusa?? w stanach?? czy jeszcze lexus nie zrobił czegoś takiego??

Wiesz Kylon, ojciec kupił tą 200 tkę.. boli go że w samochodzie za 350 tys. nawet nie ma możliwości w serwisie kupna ksenonów....


to już nie jest prawdziwa terenówka... bulwarówka... niestety.... a w nich chodzi o komfort....

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: milczacy »

Cobra pisze: to już nie jest prawdziwa terenówka... bulwarówka... niestety.... a w nich chodzi o komfort....
oj chyba mylisz się bardzo, bardzo 8)
W końcu to Land Cruiser - a ta nazwa do czegoś zobowiązuje.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Kames »

a co władza na to :?: podobno muszą byc samoregulowalne lampy + spryskiwacze. poza tym jak fura tyle kosztuje to bym chromolił :mrgreen: ,dołozyc halogeny helli ksenon i telo

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: jjb »

kames76 pisze:a co władza na to :?: podobno muszą byc samoregulowalne lampy + spryskiwacze. poza tym jak fura tyle kosztuje to bym chromolił :mrgreen: ,dołozyc halogeny helli ksenon i telo
Też mam ten problem (120). Oczy już nie te, a drogi w nocy jakie są każdy wie. Dodatkowe lampy ksenonowe nie rozwiązują sprawy, na dalekosiężnych jeżdzić się nie da, przeciwmgielnych ksenonów nie widziałem. Zresztą gdyby nawet były to wystarczy posłuchać jak na misiów jeżdzących na dodatkowych lampach klną duże mobile by przeszła ochota na ich używanie.
Wkladanie HID-ów do oryginalnych kloszy trochę mnie brzydzi, zresztą może być tak jak pisze Kylon, że komputer będzie się awanturował.

Na razie kupiłem żółte okulary. Trochę pomagają :-)

pozdrawiam

jjb

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

kames76 pisze:a co władza na to :?: podobno muszą byc samoregulowalne lampy + spryskiwacze. poza tym jak fura tyle kosztuje to bym chromolił :mrgreen: ,dołozyc halogeny helli ksenon i telo
imho ważne, aby nie oślepiało jadących z przeciwka ani doganianych - to tak zdroworozsądkowo

a jak wladza sie na tym wyzna ??

regulacja reflektorów - jest :mrgreen:
spryskiwacze - są :mrgreen:
gładka (nie ryflowana szyba lampy) - jest :mrgreen:

diagnosta sie moze zaburzyc raczej

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: kylon »

Policjanty teraz szkolenia mają i wcale nie takie głupie :wink: .

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Kames »

mnie tam upominali w płaskaczu ,ale konczyło sie na wyłczeniu xenona ,bom nie w swiatłach własciwych a w soczewkach fabrycznych obok miał tez metoda :lol:

kaminski2001
Posty: 22
Rejestracja: 03 wrz 2008, 23:08

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: kaminski2001 »

Standardowe światła są bardzo dobre i wystarczające. Nie widzę potrzeby montowania ksenonów chyba że ktoś musi mieć wszystko w aucie :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

otóż nie wiem jak w V8 :lol:

ale w standardowym J100 mijania sa do dupy...

zamontowanie hid`ow daje znacząca poprawę, a dodatkowo oznaczenia na lampie umożliwiaja taką instalację (ma byc jakoś tak HR, czy HC, czy HRC - nie pmietam :mrgreen: )

ODPOWIEDZ