Czy da radę zamontować ksenony ??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: LEX »

Odpowiem przewrotnie...

Światła powinny mieć, zgodnie z prawem, samopoziomowanie, ale jak widać nie muszą, bo sporo osób na nich jeździ. My jako właściciele aut terenowych jesteśmy w lepszej sytuacji od płaskich, ale o tym w następnym poście, tylko coś narysuję...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: LEX »

W płaskim samochodzie światła są niżej przez co kąt pod jakim są ustawione jest mniejszy dla tego samego zasięgu świateł.

Czyli jeśli chcemy w obydwu samochodach mieć zasięg, powiedzmy, 50 metrów, to w terenówce światła będą bardziej skierowane w dół, a w osobowym będą one bardziej poziomo. Dzięki temu w samochodzie terenowym rzadziej dojdzie do sytuacji, w której światła podniosą się powyżej poziomu, nawet na nierównej nawierzchni. Czyli kierowcy nie będą oślepiani. Ponadto samochody osobowe są bardziej wrażliwe na obciążenie: wystarczy że siedzi z tyłu dwóch pasażerów i lampy dają po niebie.

A na koniec dodam, że w większości przypadków czujnik samopoziomowania jest umieszczony na tylnej osi, więc tak naprawdę nie reaguje on na nierówności terenu (nie jest to żyroskop) tylko na obciążenie samochodu.
Załączniki
swiatla.jpg
(27,05 KiB) Pobrany 382 razy

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Koleś który chce zainstalować Bikseonony daje dwie ładne soczewki i dobre przetwornice... jak samochód będzie robiony to na pewno zrobię zdjęcia... i dodam :):)

Maniek 70
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2009, 17:44
Auto: LC 120

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Maniek 70 »

Wolny kraj - piękny, choć dziki...

W V8 światła fabryczne są nieporównywalnie lepsze niż w 120-tce. W połączeniu z dalekosiężnymi Lumintorami Helli - nie trzeba nic więcej - to oczywiście moje zdanie.

Też miałem pokusę na bixenony, ale dłubanie przez "nieskośnookich" w nowym aucie i poprawianie inżynierów z fabryki kończy się przeważnie problemami...

Toyę kupuje się głównie z racji bezawaryjności - jaką masz gwarancję, że po takich przeróbkach nie zaczną się schody.
Nie szkoda 3 letniej gwarancji - jak padnie coś poważnego w elektryce to czy TMP uzna nadal gwarancję ? Wątpię... i chyba słusznie ...

Do jazdy nocą polecam Strix lub Klarin - pomaga nawet pilotów latających nocą faszerowano borówką brusznicą (czyli jagodami :) więc metoda stara jak świat i sprawdzona...

Pozdr.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

a ten strix czy klarin nie jest czasami w postaci białego proszku ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Toyota włochy zaproponowała zamontować ksenony.... zobaczymy jak to wyjdzie... i gwarancja zostanie :)

Maniek 70
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2009, 17:44
Auto: LC 120

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Maniek 70 »

Mnie tez proponowali... tylko że podobnie jak , orurowanie i lakierowanie zlecają to "na mieście" kasując niebotyczną marżę...

Sprawdź, czy:

- Tę gwarancję także będzie honorowała TMP - wystarczy do nich zadzwonic...
- Nie jest to przypadkiem ten sam wykonawca...
http://www.allegro.pl/item828569973_xen ... _rav4.html

a tak poza tym to chętnie zobaczymy obrazki po przeróbce bo silne parcie jednak występuje na te xenony...:)

Pozdr.

Maniek 70
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2009, 17:44
Auto: LC 120

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Maniek 70 »

seburaj pisze:a ten strix czy klarin nie jest czasami w postaci białego proszku ? :mrgreen:

A broń Panie ... a poza tym doustnie się stosuje, a nie wziewnie...:)

Pozdr.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: seburaj »

no wiesz, japońscy piloci na wojnie tez stosowali "doustnie"... jako czekolade na przykład :mrgreen:
japonia tyle tej czekolady narobiła, że później jeszcze kilka lato po wojnie sporo japońskiej młodzież nie miało problemów ze snem, ale raczej z jego brakiem (jak widzieli w ciemnosci tego nie wiem) :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: Cobra »

Maniek 70 pisze:Mnie tez proponowali... tylko że podobnie jak , orurowanie i lakierowanie zlecają to "na mieście" kasując niebotyczną marżę...

Sprawdź, czy:

- Tę gwarancję także będzie honorowała TMP - wystarczy do nich zadzwonic...
- Nie jest to przypadkiem ten sam wykonawca...
http://www.allegro.pl/item828569973_xen ... _rav4.html

a tak poza tym to chętnie zobaczymy obrazki po przeróbce bo silne parcie jednak występuje na te xenony...:)

Pozdr.
Z tym kolesiem gadałem na temat ksenonów do 200 tki... robił już dwa razy... Widziałem pare razy jego prace i ładnie koleś robi..... A co do Toyoty to wszystko niedługo się dowiem :)

kruk
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2009, 19:56
Auto: LC200

Re: Czy da radę zamontować ksenony ??

Post autor: kruk »

Witam kolegów
V8 jeżdżę przeszł rok i nie ważne ile ten samochód kosztuje, ale światła przednie są słabiutkie.
Uważam, że autor wątku ma racje szukając jakiegoś rozwiązania. Tu nie chodzi o wygląd one po prostu nie świecą. Trzy miesiące temu ja też nie wytrzymałem założyłem lampy z soczewkami zza wielkiej wody i do tego HId-y (gładkie szkła). O niebo lepiej. Jeżeli ktoś mówi, że wyskakują błędy w komputerze, to nie ma o tym samochodzie pojęcia. A i jeszcze jedno nikt na CB nie zwracał uwagi na oślepianie.

ODPOWIEDZ