Nowy Land Cruiser V8

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bardzo fajna prezentacja systemu KDSS. Na koniec również pokazane jest pneumatyczne zawieszenie nie dostępone na naszym rynku.


Inny fajny filmik techniczny


I coś co mnie kręci - prezentacja silnika V8 D4-D


Tworzymy chyba już największy w Polsce zbiór informacji na temat Toyoty V8


Za....sta reklamy

Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 08:58 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem linki do YT.

Awatar użytkownika
zyniek
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2008, 12:11
Auto: HDJ100 '00

Post autor: zyniek »

Kylon, szkoda że "Wielką Grę" zdjęli z ramówki zanim ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić temacik o Toyotach :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »


Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Post autor: lander »

Kylon, a napisz jak włącza sie reduktor. Czy po naciśnięciu przycisku załącza się od razu czy zaczyna coś mrugać na wyświetlaczu i dopiero po jakimś czasie wskakuje?

Poczytałem sobie trochę o tym nowym samochodzie i muszę powiedzieć ze średnio mi sie podoba. Niedawno kupiłem nowego Landa 120 ale ilość elektroniki w nowej 200tce jest przerażająca. Obawiam sie ze za 10 lat jednak zacznie sie to wszystko sypać i będzie problem z naprawami. Nie tylko koszty będą ogromne ale nie będzie specjalistów którzy będą potrafili to naprawić.
Nie podoba mi się tez optycznie, takie pudełko podobne do nowej Ravki. Chociaż na żywo nie widziałem.

Kolejna spraw to wielkość tego samochodu. Szkoda ze wszystkie nowe terenówki (Toyoty, Patrole, LRy) są takie duże. Co innego jak jeździ sie po pustyni a co innego u nas czy w dżungli. Przez swoje wymiary te samochody przestają być użyteczne.
Pomijam fakt ze po wjechaniu do jakiegokolwiek lasu czy nawet na mniejszej polnej drodze nasz nowy samochód za 300 tys zajebiście sie porysuje. Można zacisnąć zęby powiedzieć stać mnie i chrzanie to :-) Ale niestety bardzo często po prostu nie da sie przejechać bo jest za wąsko.

Zawsze jak jestem w Bieszczadach to z podziwem patrze na Uaza który dowozi żarcie do schroniska na Caryńską. Z pewnością nowy LR V8 także wjechałby tam bez problemu i to dużo szybciej, bardziej komfortowo ale pod jednym warunkiem gdyby ta droga była szersza. A nie jest. On by sie tam po prostu nie zmieścił :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Reduktor włącza się pokrętłem na neutralu i należy poczekać aż przestanie migać pomarańczowa kontrolka. Jednym słowem wpina go pewnie silnik elektryczny.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »


Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Post autor: Bartek 4.7 »

Kilka info ze stron arabskich

Takie ichniejsze ogólne info
http://www.drivearabia.com/toyota/#landcruiser08" onclick="window.open(this.href);return false;

Fajny magazyn nie tylko o terenówkach. przewijamy menu w nagłówku. CONTENTS - spis treści
http://magazine.windingroad.com/winding" onclick="window.open(this.href);return false; ... 712search/?
folio=43&CMP=KNC-Google_Campaign&src=G_Toyota_Land_Cruiser_3&gclid=CM3E-LHArZICFQ8HQwodkySaQg

Stronka Toyota Zjednoczone Emiraty Arabskie
http://www.toyotauae.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

I tamże broszura LC 200 w .pdf. Zwróćcie uwagę że w wersji "wypasionej" występuje tylko benzyniak. Diesel nie ma sys KDSS
http://213.42.27.171/resources/en-GB/br" onclick="window.open(this.href);return false; ... 669733.pdf


Jeszcze stronka Lexusa. w "models" kliknijcie na LX 570. :wink:
http://www.lexusuae.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Arctic Truck oczywiście już postawił nową 200 na 35' - filmik
Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 08:45 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Fiba
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:49
Kontakt:

Post autor: Fiba »

Obrazek

Obrazek

Widziany dzisiaj podczas powrotu z Biesowiska, na blachach UA :wink:


EDIT:

Zmniejszyłem troche fotki, mam nadzieję, że wystarczy.

EDIT2:

No kurcze coś sie znów stało i teraz zmieniłem na linki z Picasy :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2008, 22:03 przez Fiba, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No proszę. Zmniejsz troszkę zdjęcia bo wyjeżdżają :wink: Wygląda na tą wersję z bliskiego wschodu. Widoczne miejsce na hak Nato oraz mocowanie koła zapasowego na ramieniu. Jest prawdopodobne, że w miejscu koła zapasowego pod bagażnikiem jest drugi zbiornik paliwa.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

O a teraz zniknęły fotki. Coś się wykrzaczyło. Nagromadziło się ich już sporo. Dzisiaj mijałem grafitową.

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ja też dziś łądną widziałem mr Rywin... ten Rywin taką posiada :?

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

nie wiem czy było: ale nie chce mi się szukac ;)

Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 08:33 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bardzo fajna prezentacja.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Wczoraj widziałem ładną wersję, trochę dłubniętą. Już myślałęm, że ktoś w Polsce poszedł po rozum do głowy ale tablice były z Litwy. U nas to same czarne i srebrne. Ta była oliwkowo zielona.

ODPOWIEDZ