Światła przeciwmgielne

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2021, 08:15
Kontakt:

Światła przeciwmgielne

Post autor: Bombel »

Planowałem kupić nowy zestaw żarówek przeciwmgielnych dla mojej toyotki, ale jestem zdezorientowany w kwestii koloru. W niektórych wpisach blogowych sugerowane jest żółte światło jako lepsze, a z kolei niektórzy z moich znakomych mówią, że to białe światło jest lepsze.

Czy ktoś może mi doradzić w tej sprawie? Byłoby świetnie, gdyby to było poparte osobistymi doświadczeniami.

Dzięki z góry.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2014
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Światła przeciwmgielne

Post autor: Jake »

Białe światło lepiej oświetla i jest wydajniejsze w kontekscie ilosci generowanego swiatla do mocy zarowki, wiec przy tej samej mocy biale sa jasniejsze. Niemniej, zolte swiatło ulega mniejszemu rozproszeniu we mgle, wiec generuje mniej refleksów i zapewnia lepsza widocznosc, ale tylko w specyficznych warunkach silnego zamglenia. Najlepszy efekt mozna osiagnac jadac bez swiateł mijania na pozycyjnych + zoltych przeciwmglowych. Ale taka konfiguracja nie jest w Polsce dopuszczalna przepisami to raz, a dwa wystarczajaco gesta mgla by zauwazyc roznice zdarza sie relatywnie rzadko.
Mysle ze ten dylemat powinnen rozwiazac przede wszystkim gust wlasciciela. Jednym sie zolte lampy podobaja, innym nie.

ODPOWIEDZ