Masa własna -- 300 kg za dużo

Moderator: luk4s7

SzymonPobiega
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:39

Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: SzymonPobiega »

Dzień dobry!

Zacząłem myśleć poważnie o dostosowaniu mojego Land Cruisera do wypraw rodzinnych i pojawił się pierwszy problem: masa. Dane internetowe mówią o masie własnej od 2400 do 2700 kg. DMC wg instrukcji to 3300kg. Nawet zakładając najgorszy wariant zostawia mi to minimum 600 kg na pięcioro pasażerów i sprzęt. Nie jest dużo, ale dramatu nie ma. Jest szansa się zmieścić z podstawowym wyposażeniem (namiot dachowy, ubrania, jedzenie na tydzień jazdy).

Problem polega na tym, że w rzeczywistości waga (dla Krakusów -- w Lamusowni MPO) pokazuje aż 3000 kg przy pustym aucie. Nie mam pojęcia skąd te dodatkowe 300 kg. Czy waga może się mylić o 300 kg? Wydaje mi się, że nie. Samochód kupiłem jako używany i nie mam dostępu do oryginalnej specyfikacji. Z tego co wiem, to wyposażenie dodatkowe obejmuje rury przy przednim zderzaku oraz osłony silnika i skrzyni biegów. Wersja siedmioosobowa. Orientujecie się ile ważą wasze Land Cruisery?

Szymon

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: czobi »

Mesje wagi nikt Ci nie bedzie sprawdzal wiec wylacz stres, bedzie tylko wiecej palil.
i hosanna odkrec te oslony i zelastwo , bo jest jakas idiotyczna moda na zbrojenie tych aut jak w australli
a potem najdalej jada aasfaltem na plaze w chorwacji i zlot landkuzjerow pod przasnyszem raz do roku..
wyprawowka - wlacz i zarzadz zalodze mninimalizm zabieranych rzeczy i odchudzaj auto!
najdalej jedzie sie duchem i sila woli , nie autem, co latwo tu zauwazyc.
https://www.youtube.com/watch?v=qJiq455tFrA
https://www.youtube.com/watch?v=Pf68HO7pRR0

good luck 8)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: rolkos »

Wywal te ruły o wątpliwej estetyce. Osłony daj fabryczne jak masz, możesz nawet ze 100kg zrzucić.

@czobi Co do Fiedlera i malucha, to on jechał z samochodem technicznym za sobą gdzie mieli prawie drugiego malucha w częściach ;)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: czobi »

pierwszy raz jechal samiutenki, za drugim i trzecim razem mial techniczny.
chodzilo mi o generalne spostrzezenie ze spotykam wiecej ludzi na zadupiach
swiata tego, 20 letnimi nisanami micra i fiestami niz morderczymi patrolokoyotami,
i oto chodzi. ..jedzie ten kto chce, kocha to i mam jaja a nie najlepszy pisarz z netu.

land Ho !

SzymonPobiega
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:39

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: SzymonPobiega »

@rolkos

Osłony i rury wyglądają jak Steeler-a. Osłona silnika waży wg producenta 20 kg i wolałbym ją zostawić. Rur mogę się pozbyć, sama rura (http://www.steeler.pl/pl/produkty/marki ... a/881.html) raczej 100 kg nie waży. Nie przychodzi mi do głowy nic innego.

Szymon

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: luk4s7 »

Oglądałem ostatnio dumny produkt firmy Steeler na ArcticTruck’u po 4 latach użytkowania. Pominę moje spostrzeżenia minutą ciszy...

SzymonPobiega
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:39

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: SzymonPobiega »

@luk4s7 Nie będę się wypowiadał na temat tego produktu. Dostałem go z dobrodziejstwem inwentarza to jest ;-)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: luk4s7 »

Rozumiem jak najbardziej. Pytałeś co wyrzucić więc oto moja nieśmiała sugestia

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: irko »

Miałem rurki steelera na swoim hiluxie, ale zdiąłem. Bardzo ciężkie żelaztwo i poza tym że ładnie błyszczy, nic nie daje. Szczególnie ta niska wersja, mocowana tylko na dwie, cienkie blaszki. Zdejmij to, nic to nie daje. Nie jestes przekonany? Zerknij do artykułu Kylona dlaczego warto to zrobić: http://terracan.pl/chromowa_rurka_w_terenie.html

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: luk4s7 »

Podzielam pogląd Irko - mocowanie na dwie blaszki zrobiło więcej złego niż dobrego. Nie chcę oczerniać żadnej z polskich firm bo wiem że każdy orze jak morze ale ta rurka ma wyłącznie walor wizualny (wątpliwie estetyczny choć co kto lubi... ) robiący więcej szkód niż pożytku przy spotkaniu z jakąkolwiek przeszkodą.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Masa własna -- 300 kg za dużo

Post autor: gwt »

Pierwsza rzecz która zrobiłem po zakupie (oprócz zatankowania :wink: ) to bylo zdjęcie przedniego orurowania. Nie bardzo miałem co z tym zrobić więc nieśmiało wystawiełm na olx i ku mojemu szczeremu zdziwieniu pierwszego dnia dzwonily 3 osoby a w kolejnym poszlo za 500 pln i to z odbiorem wlasnym :shock:
Tyle w kwestii gustu :shock:

ODPOWIEDZ