Polibusze STRONGFLEX

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Polibusze STRONGFLEX

Post autor: Tuco »

W związku z tym że nie mogłem od ręki kupić ani TT ani Super Pro wszedłem w posiadanie drogą kupna polibusze Strongflex. Jeden polibusz tylnego dolnego wahacza kosztował 62 zł brutto. Przesyłka 18 złotych. Poniżej zdjęcia zakupionych części oraz opis.

W stosunku do TT/Super Pro gorsza jakość wykonania, ale rowki w wewnętrznych tulejach których brak u konkurencji.
Spostrzeżenia z montażu w przyszłym tygodniu. Jak chwilę pojeżdżę to dam znać.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Art
Posty: 162
Rejestracja: 06 paź 2008, 17:14
Auto: VZJ 95 & LPG
Kontakt:

Re: Polibusze STRONGFLEX

Post autor: Art »

Testujcie, relacjonujcie - nie można w końcu zostać zakładniki TT oraz super pro. :)

Co do jakości, to usiłowałem znaleźć w sieci twardość (shore'a) polibuszy, gdyż to wydaję się być kluczowym czynnikiem jakości. Niestety bez powodzenia jeśli chodzi o TT i SP. Świat tunningowy (wyścigówki) właśnie twardzością określa zastosowanie odpowiednich twardosci polibuszy do odpowiedniego ustawienia zawieszeń.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Polibusze STRONGFLEX

Post autor: Tuco »

Ostatecznie nie założyłem, bo po demontażu TT okazały się OK. Pewnie pójdą do sprzedania.

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Re: Polibusze STRONGFLEX

Post autor: czarny_gawron »

W klubie volvo, mamy magika który ma możliwość robienia polibuszy... Przynajmniej do v700 ma, jak znajdzie się paru chętnych to mogę podpytać. jakościowo, ok praktycznie cały klub jeździ;), trzeba będzie tylko dogadać szczegóły co do twardości.

Pytać?

Tak, sobie przypomniałem ;)

ODPOWIEDZ