Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Pyrka »

Zastanawiam się przed zimą nad włożeniem grzałki elektycznej Defa do Hiluxa. Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z montażem tego urządzenia? Proszę nie pisać "załóż sobie Webasto", bo go i tak nie założę - parkuję na zewnątrz, wygodne dojście do prądu mam.

Obrazek

http://www.kompletacje.intercars.com.pl ... 109&kod_s=

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Addams »

Miałem to w Tczwórkach, w silnikach 2,4D- działało znakomicie

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: qberus »

Popularne rozwiązanie w Skandynawii, ponoć robi bardzo fajnie zwłaszcza w pełnym zestawie. Jest nawet trochę na ten temat w kilku wątkach tutaj ale jak chcesz opinie od Hiluxiarza to na Newhilux jest gość z Norwegii z założonym zestawem, można do niego skrobnąć. O dziwo nawet silnik ma ten sam.

Obrazek

http://www.newhilux.net/phpbb/viewtopic ... fa#p111985" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: kylon »

Mam nawet taki do czterdziestki tylko 110V :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8431
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Rokfor32 »

Jest prostsza opcja, i niewymagająca zbytniej ingerenci w silnik (vide wstawianie grzałki w blok). Jak będzie więcej chętnych, to mogę przezwyciężyć swoje wrodzone lenistwo, i zmajstrować prototyp takowego urządzonka, do montażu w dowolnym aucie. Koszt się powinien zamknąć spokojnie poniżej tysia.

I - żeby nie było, że chcę jakieś kokosy na tym robić - idea jest prosta. Po prostu grzałka zewnętrzna wraz z pompką (całość na 230V) wpinana w obieg nagrzewnicy. Trza to jedynie sensownie do kupy poskładać, bo kawałki układanki kupuje się w sklepie z hydrauliką do chałup.

ps. Sam dla siebie tego raczej nie zmajstruje - ja mam kilka terenówek, ale ani jednego diesla ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Pyrka »

Jakbyś nie miał warsztatu na końcu świata to bym Ci zostawił Hiluxa na eksperymenty, ale dojazd do Ciebie kosztuje w te i we wte z grubsza tyle, co to urządzenie, o którym myślisz :?

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Jureq »

Rokfor32 pisze: ja mam kilka terenówek, ale ani jednego diesla ... :mrgreen:
na północy stosują ten system od ponad 30 lat z powodzeniem zarówno dieslach jak i w benzynowych ale ze względu na klimat mają do tego przygotowane gniazda w miejscach postoju, proste i pomocne zimą - u nas raczej tylko do startu z własnego rancho :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Remiołek »

Rokfor32 pisze:... - ja mam kilka terenówek, ale ani jednego diesla ... :mrgreen:
Może Cię zaskoczę. Nie wiem czy wiesz, ale ja mam klekota. I mam do Ciebie tak cirka prawie całą jedną płytę AC/DC przy spokojnej jeździe. Więc się nie wymigasz od montażu RHD (Rokfor Heating Dynks) :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Pyrka »

Tutaj coś nawet piszą o patencie do skamielino-strucla J6, ale google z niemieckiego fatalnie przekłada. Nawet gdyby robiło to dobrze i tak niewiele bym zrozumiał z kwestii technicznych. http://forum.buschtaxi.org/elektrische- ... 91-30.html

Obrazek

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Zaparka »

W skandynawii to uzywaja rzeczywiscie powszechnie i jest kilka opcji,
najprostsza, ze doladowuje akumulator, nastepnie podgrzewa wode w systemu a kompleksowo doladowanie, woda i olej w silniku.
Tak mnie to tam tlumaczyl, na podjezdzie tez mam wtyczke, ale nie mam problemu z garazem jak jest zimno i pada snieg.

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Fazi »

Nie wiem gdzie problem - w G-klasie która pracuje w Bieszczadach założyłem na przewody wodne za chłodnicą. Montaż na 90 minut z gniazdkiem - które trzeba z głową zamontować - i robi już 3-ci sezon. A tam mozy -30 stopni to norma...

Mozna kupić dedykowaną grzałkę w blok - ale leniwy jestem :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Remiołek »

Jakoś ostatniej zimy zadzwoniłem do IC i okazało się, że owszem, mają w ofercie Defa, ale nie na już. Był problem ze skompletowaniem całego zestawu do pięknej, klasycznej oraz genialnej w swej prostocie J6 (do innych aut też). Czas oczekiwania na całość wynosił około 3 tygodni.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Addams »

Tak jak Fazi pisze najprościej- trzeba tylko z umiarem moc grzałki dobrać żeby nie gotowała wody punktowo

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Pyrka »

Remik pisze:Jakoś ostatniej zimy zadzwoniłem do IC i okazało się, że owszem, mają w ofercie Defa, ale nie na już. Był problem ze skompletowaniem całego zestawu do pięknej, klasycznej oraz genialnej w swej prostocie J6 (do innych aut też). Czas oczekiwania na całość wynosił około 3 tygodni.
Próbowałem rozeznać temat czy w Wlkp jest jakiś autoryzowany warsztat, który zajmuje się fachowym montażem Defa po mądrych kursach - nikt nic nie wie, do d..y taka dystrybucja.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Defa Warm Up - czy ktoś to montował?

Post autor: Pyrka »

Po ponownym przejrzeniu instrukcji Defa zauważyłem, że przy pierwszym podejściu patrzyłem na niewłaściwy silnik - 3.0 127KW (173KM), a nie taki jak w moim aucie - 2.5 120KM. Na oko dyletanta jest znacznie prościej z dojściem niż w przypadku 3.0.

Czy demontaż tej zaślepki (1) otworu technologicznego to jakaś strasznie skomplikowana sprawa? Nie będę grzebał sam, bo coś popsuję, ale chciałbym wiedzieć po prostu.

Obrazek

ODPOWIEDZ