Bagażnik rowerowy na zapas

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: JASTRZAB »

hej,

Potrzebuję informacji, czy ktoś przerabiał temat bagażnika rowerowego montowanego na koło zapasowe na tylnych drzwiach. Poszukuję sprawdzonego rozwiązania. Bagażnik na hak mam, ale jak żyć, kiedy nie można otworzyć tylnych drzwi na cała szerokość? :)

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: CzarekN »

Ja przerabialem,jedzilem troche z takim, teraz lezy w garzu i sie kurzy. Troche pitolenia z zakladaniem (takze rowerow), no i obciaza dodatkowo drzwi, takze przypinalem dodatkowo do dachu co by drzwi odciazyc.
Jak Ci sie chce kiedys podjechac, przymierzyc to zapraszam do Brwinowa.

Czarek

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: Pyrka »


Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: jackswan »

Witam,

Uzywalem bardzo podobnej konstrukcji co Pyrka zamiescil na ostatnim zdjeciu.
Nie jest to idealne rozwiazanie ale na pewno tansze niz bagaznik montowany na hak.
W zestawie sa odciagi ktore mozna przyczepic do zderzaka i jak ktos ma bagaznika dachowego.
Z minusow to taki ze trzeba uwazac przy gwaltownych skretach i pamietac o odciagach aby byly naprezone ( bagaznik troche sie przesuwa na nierownosciach ) osadzenie na kole
Testowalem z 3 rowerami ( 2 duze + dziecka ) - srodek ciezkosci samochodu jest przesuniety
Zaladunek na bagaznik nie jest latwy ( zalezy jak samochod jest podniesiony ) no i od wzrostu kierownika :wink:
Dlatego teraz zdecydowalem sie na zakup bagaznika na hak.

Jac

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: JASTRZAB »

Dzięki Pyrka za zdjęcia.
Ale czy używałeś któregoś, możesz coś powiedzieć? Bo ja testowałem taki uchylny i za nic bym go nie kupił. Jest po prostu niewygodny i ciężki - 3 rowery od 11 do 15 kg już swoje robi.
Jackswan, dobry bagażnik na zapas nie będzie tańszy od montowanego na hak np http://www.wranglery.pl/sklep/product_i ... ts_id=3873" onclick="window.open(this.href);return false;. Ciężko się jednak zdecydować na zakup nie macając ustrojstwa wcześniej. Stąd moje pytanie
I krótki filmik. W roli głównej jeden z bohaterów zapinany na hak :D

Dzięki Czarek za propozycję.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2012, 23:17 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: consigliero »

Ja ma Thule na 2 rowery, montowane na hak z pochyleniem i złego słowa nie powiem. Kiedyś miałem montowany na koło zapasowe i też było ok. Nigdy nie kusiło mnie aby montować coś na drzwiach bo zaufania do tego rozwiązania nie mam, szkoda mi drzwi. Jedynie utrudnione jest wyciąganie psa z bagażnika.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: jackswan »

Mam dokladnie taki model: http://www.autocaros.pl/shop.php?a=prod ... D&from=uni" onclick="window.open(this.href);return false;


A :roll: o takim : http://www.bagazniki.net.pl/bagaznik-ro ... -4827.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Cena i jakosc tez inna. :)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: Tuco »

Osoba z mojej rodziny ma taki bagażnik o jakim myślisz i jest bardzo zadowolona. Dużo jeździ z rowerami i nie ma z nim problemów. Jedyną wadą jest wielkość.

Rosownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2015, 17:00
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: Rosownik »

Widzę, że bagażniki na tył jednak są średnim rozwiazaniem, bo albo wjazd w dupę, to po rowerach i dodatkowo po szybie, albo hamowanie ostre i po szybie. Tylko znowu to były crash testy, a tak w zakręty się chyba nie wchodzi normalnie. Z tym, że język na filmie jakiś obcy dla mnie -_-

Sorry, za odkopywanie tematu, ale po prostu potrzebowałem czegoś do przewożenia roweru i sprzedawca odradzał mi kupowanie właśnie na hak, bo tablica, światła itd. więc kupiłem takie cuś http://aguri.pl/produkty/acuda/" onclick="window.open(this.href);return false; z tym, że teraz to się cykam jechać, bo nie wiem czy dobrze mi doradził, czy tylko chciał się pozbyć towaru -_- Wyjazd mam końcem lipca, ale jeszcze mogę oddać, więc pytanie czy zwracać i szukać coś innego, czy wszystko będzie dobrze i nie martwić sięna zapas.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: kpeugeot »

ale który model kupiłeś bo daleś link do wszystkich

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: kpeugeot »

chyba ze kupiłeś dachowy to współczuję próby zdjęcia z auta

Rosownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2015, 17:00
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: Rosownik »

Tak, tak kupiłem ten dachowy. Z tym, że mam trochę ponad 2 metry wzrostu, więc z zakładaniem aż takich problemów nie mam :)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Bagażnik rowerowy na zapas

Post autor: plum76 »

ja do FJ dorobiłem sobie sam. tzn mam amerykański hak gdzie wymienia sie końcówki po jest kwadratowe gniazdo 2".
jest to profil kwadratowy 5cm z dospawanymi boczkami aby do czego było przymocować zwykłe rowerowe prowadnice.
Wystaje to ponad 2m poza auto ale wiozłem ostatnio 5 rowerów, po zabezpieczeniu pasem mojego wozidla do dachu staje się to elementem auta.
Niestety nie mam zdjęć ale niektórzy widzieli to cudo. Światła i tablica skopiowane są coby policja się nie czepiała.

Zrobiłem tym juz kilka majówek i nie Twoje obawy mnie nie przekonują. Jedyna wada że do bagażnika z zewnątrz się nie dostanę jak nie zdejmę rowerów. Dla mnie to żaden problem jest ale dla niektórych pewnie duzy.
paweł

ODPOWIEDZ