resorologia ogólna

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: stopa »

No bylo zrobione zgodnie ze sztuka - dokrecone drugi raz po ulozeniu sie. W zeszlym tyg jeszcze sprawdzalem i nieco dokrecilem... nie pomoglo

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Fazi »

a tuleje (oczka) ramie nie są wyrobione ?

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: stopa »

A no nie są. Pioro glowne wraz z mocowaniem jest ok - nie ma zadnych luzów itp. Reszta pior natomiast przemieszcza sie na piorze glownym w zakresie ok 1cm. Efekt dokladnie taki sam na obu resorach :evil:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: estewes »

Stopa jak sytuacja u Ciebie z resorami,dalej walą?
Ja poskręcałem po raz trzeci wszystkie śruby w zawieszeniu(wieszaki,klamry,U-bolts) i przestało walić :shock:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: stopa »

U mnie wciaz napierdziela... ale nie mam garazu wiec pod auto wleze dopiero wiosna :? . U bolty dokrecalem, klamry też. Wieszakow nie... Tak czy siak pocieszyles mnie troche ze moze jednak to jakas pierdola, ktorą da sie łatwo usunąc.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Patry »

ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: BigU »

Patry pisze:ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?
Patryk, a radio masz !? :D

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Cooder »

Patry pisze:ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?
A ja wymieniłem jakiś czas temu połamane w Maroku goowno paraboliczne na resory Terain Tamera i nic mi (póki co?) nie stuka... Z tyłu na pusto trochę twardawo (+280 kg), ale z obciążeniem wyprawowym będzie optymalnie. Woziłem ostatnio drewno kominkowe i wtedy resorki pracowały aksamitnie :-)

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Patry »

BigU pisze:
Patry pisze:ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?
Patryk, a radio masz !? :D

ino mam, nawet i wzmacniacz mam :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Patry »

Cooder pisze:
Patry pisze:ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?
A ja wymieniłem jakiś czas temu połamane w Maroku goowno paraboliczne na resory Terain Tamera i nic mi (póki co?) nie stuka... Z tyłu na pusto trochę twardawo (+280 kg), ale z obciążeniem wyprawowym będzie optymalnie. Woziłem ostatnio drewno kominkowe i wtedy resorki pracowały aksamitnie :-)
ile liftu dają te TT ?

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: BigU »

Patry pisze:
BigU pisze:
Patry pisze:ostatnio dopadłem się do mojego zawiasu z kluczami, poskręcałem wsio i dalej stuka :?
Patryk, a radio masz !? :D

ino mam, nawet i wzmacniacz mam :mrgreen:
no to musisz mieć tam niezły łoskot skoro nie pomaga nawet wzmacniacz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Cooder »

Patry pisze: ile liftu dają te TT ?
Po bożemu: 5 cm. Przyznam, że po moich ostatnich doświadczeniach najważniejszym argumentem przemawiającym za TT była dożywotnia gwarancja :roll:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: stopa »

A dlugo na nich jezdzisz??? Przez pierwsze poł roku ja tez byłem szczesliwy...

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: Addams »

muszę przyznać że zaraz po założeniu u siebie TT byłem raczej rozczarowany "komfortem"- auto skakało na dziurach chociaż miałem wersję bez jednego pióra- do lżejszego tyłu. Po pierwszym rajdzie (jakieś 80 km dojazdówek, szybki garbaty prolog, OSy) zawieszenie się ułożyło i jestem z niego cholernie zadowolony (oczywiście to nadal resory :wink: ). Nic nie wali, ale może bym nie usłyszał bo specyficznie użytkuje auto

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: resorologia ogólna

Post autor: stopa »

Addams pisze:muszę przyznać że zaraz po założeniu u siebie TT byłem raczej rozczarowany "komfortem"- auto skakało na dziurach chociaż miałem wersję bez jednego pióra- do lżejszego tyłu. Po pierwszym rajdzie (jakieś 80 km dojazdówek, szybki garbaty prolog, OSy) zawieszenie się ułożyło i jestem z niego cholernie zadowolony (oczywiście to nadal resory :wink: ). Nic nie wali, ale może bym nie usłyszał bo specyficznie użytkuje auto
A ty nie wkładałeś TM tylko TT???

ODPOWIEDZ