Sportowa Kiera dla LandCruisera

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: MaxLux »

Jak wiadomo fabryczna kierownica po 200tys jest już wyślizgana no i jeszcze trochę za duża jak na sportowe zmagania...

Chciałbym zapodać jakaś fajna dobrze pasującą kierownice 33cm wiec pytanko co gdzie i po ile ?

Aha - i po zamontowaniu pasowałoby żeby klakson działał a nie jak u @fudy :lol:

Awatar użytkownika
Beherit
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2007, 20:49

Post autor: Beherit »

Nie wiem czy Cenowo jest to duza różnica, ale ja swojej toyce po 12 latach użytkowania załatwiłem zwyczajne obszycie skora u tapicera, kolorek dobrany prawie dobrze, dobrudzi sie będzie lux, a klakson, wszystko naturalnie bez zarzutu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Moja tez idzie do obszycia. Trzy dni temu oglądałem taką. Wygląda git. 200 PLN.

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: fuda »

MaxLux pisze:Jak wiadomo fabryczna kierownica po 200tys jest już wyślizgana no i jeszcze trochę za duża jak na sportowe zmagania...

Chciałbym zapodać jakaś fajna dobrze pasującą kierownice 33cm wiec pytanko co gdzie i po ile ?

Aha - i po zamontowaniu pasowałoby żeby klakson działał a nie jak u @fudy :lol:
dam ci moje MOMO :)

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

kylon pisze:Moja tez idzie do obszycia. Trzy dni temu oglądałem taką. Wygląda git. 200 PLN.
Gdzie oddajesz? Tam gdzie ja dostałem namiar - pod Piaseczno, to "ciut" - znaczy dwa razy tyle więcej sobie życzą. Na mojej skórka się przetarła na amen, znaczy dziura już całkiem spora jest :oops:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: Northern Sun »

po co Ci kiera sportowa do Land Cruzera, chcesz sie czuc jak w bojlidzie - moze pora na 2gie auto, oczywiscie bez obrazy :mrgreen: pzdr. N.S

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: LEX »

Sportowa kierownica może i fajna, ale ja bym w kasku wtedy jeździł.

Ja mam airbaga więc w razie wypadku w poduchę walę
Jak ktoś nie ma airbaga to przynajmniej grzmoci twarzą w duży i w miarę miękki klakson
Nie chciałbym przywalić twarzą w metalową kierownicę.

Poza tym przy mniejszej kierownicy trudniej się kręci, inaczej wystają dźwignie od kierunków i wygląda trochę dziwnie w tak dużym wnętrzu (ale wyglądu nie ma co brać pod uwagę bo to kwestia gustu). Najbardziej mnie jednak stresuje jazda z kawałkiem metalu przed twarzą...

Awatar użytkownika
wojtekd
Klubowicz
Posty: 210
Rejestracja: 08 kwie 2007, 21:45
Auto: HDJ80, KDJ120 i HDRunner
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: wojtekd »

Pany Kochane!
MaxLux ma rajdówkę do rajdów przeprawowych! Śmiem twierdzić, że jest to najlepsza pod tym względem KZJ-ota w całej okolicy. MaxLux ma w niej tylko to, co potrzebne na przeprawy.
MaxLux jeździ nią w kasku!
MaxLux nie ma ani jednej poduszki!
MaxLux zadał nam proste pytanie - jaką kierownice 33cm powinien kupić, bo go nie urządza oryginał nawet gdy ma zajefajną skórę. Czy ktoś z Panów ma doświadczenia jakieś w kwestii kierownicy sportowej? Ja też chętnie się dowiem :D bo moja, oryginalna kierownica, co rajd jest szczuplejsza.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: hashid »

Widziałem u Kolegi Damian z naszego forum bardzo fajną kierkę sportową Toyoty z klaksonem.
Damianie może ona ma jakieś oznaczenia i możnaby namierzyć co to za kiera? Może fotkę wstawisz?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: kylon »

Kierownice są w sklepie z akcesoriami w Poznaniu. Lico i Sparco. Współpracujemy z nimi więc mogę wam coś pościągać.
http://www.prince.com.pl/index.php?act= ... dul=oferta
http://www.prince.com.pl/index.php?act= ... dul=oferta

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: konus »

Kierownicę kupujesz sobie skórzaną albo zamszową zależy czy jeździsz w rękawiczkach czy bez. JAk w rękawiczkach to zamsz i na dojazdówkach zakładasz sobie takie plastikowe coś na kierownicę aby jej dodatkowo nie zdzierać. Zamszową wymieniasz pewnie co sezon. Co do wielkości odsadzenia od naby ( którą kupujesz pod toyotę, otwory do kierownicy dowolne) to musisz się przymierzyć, aby było tobie wygodnie, ja zawsze miałem duże odsadzenie i długą nabę bo mam długie nogi.

Z kierownicą sprtową można jeździć bez kasku bo i tak pewnie w terenówce w kasku zespolonym nie jeździ, a pasy ( pewnie sportowe 3,5,6 punktowe są) i tak utrzymają kierowcę że do kierownicy nie dobije.

Co do firm to momo,sparco,omp wszystko włoskie no ale to już taka specyfika rynku.
Ja zawsze brałem akcesoria z http://www.demon-tweeks.co.uk/ w Polsce jeszcze kilka lat temu była marża standardowa +100%.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: Northern Sun »

do rally to i moze dobre :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: konus »

No do przepraw to pewnie lepiej skórę, ale baja, country, desert, z pewnością zamsz.

qbartx
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2007, 10:56
Auto: J70 86' j71 90'

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: qbartx »

hashid pisze:Widziałem u Kolegi Damian z naszego forum bardzo fajną kierkę sportową Toyoty z klaksonem.
Damianie może ona ma jakieś oznaczenia i możnaby namierzyć co to za kiera? Może fotkę wstawisz?
Ta kierownica to oryginal z dodatkow do ktoregostam modelu, previa czy cus. Trzeba bylo ja przerobic bo miala zbyt duze odsadzenie w porownaniu do oryginalu. Wystarczylo wyciac czesc mocowania, pospawac, skrocic plastik i potem to pokleic i pare innych dupereli, kierunki odbijaja, klakson dziala ;)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Sportowa Kiera dla LandCruisera

Post autor: hashid »

nie wyglądała na poprzycinaną i pospawaną...
a Damian milczy w tej sprawie

ODPOWIEDZ