problem z paliwem - zamarza ?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: Michalkrk »

dajcie spokoj z tymi nagrzewnicami podgrzewnicami itd :D ,ja nie mam w swojej d4d podgrzewacza paliwa ,auto stoi pod zadaszeniem albo i nie ,na mrozie czy -15 czy -20 paliwo ..teraz testuje auchan 3.48pln/l i zawsze zapala bez jakichkolwiek problemow ,wiec zmiencie dealera ;) tzn. stacje :lol: faktycznie bp ultimate jest chyba mocno przereklamowany :wink:

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: kozi »

wiesz... jak 2 z 5 lokalnych stacji zaliczyły wtopę to lada moment może nie być żadnej wartej uwagi [a tak poza tym to mój region ma chyba najdroższe paliwo w kraju]

obiecane zdjęcia

Obrazek
Podgrzewacz na obudowie filtra - widac element grzejący [tzn. tak mi się wydaje, bo u mnie nie grzeje ;) ] a w metalowej pokrywce jest element załaczający

Obrazek
element załączający w górnej cześci ma złącze prądowe i napięcie powinno pojawić się na całym korpusie [u mnie nie ma połączenia]

Obrazek

Obrazek
od spodu jest otworek pewnie na wpływające paliwo które ma załączac albo wyłączać termostat, wygląda że coś się tam wykręca ale u mnie z zachowaniem rozsądnej siły ruszalo się tylko w zakresie 10 stopni w obie strony

Obrazek
termostat siedzi w białym plastiku , na dole coś co powinno ogrzewać [jesli to działa tak jak mi sie wydaje]

Obrazek
no i jeszcze fotki webasta

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wydech przy przednim kole

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: Michalkrk »

to ze najdrozsze nie znaczy najlepsze :D tylko kwestia marzy a syf ten sam ;)

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: kozi »

Michalkrk pisze:to ze najdrozsze nie znaczy najlepsze :D tylko kwestia marzy a syf ten sam ;)
o jaaaa , a czy ja mówię, że najlepsze? tak tylko wspomniałem

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: hashid »

MaxLux pisze:
Norick pisze:Hm a ja z reguły tankuje na Lukoilu i żadnych problemów. Po tygodniu niebytności w kraju odpaliłem nad ranem przy minus 15 bez żadnego kłopotu. Nigdy żadnych problemów. Ale faktycznie coś z tym BP nie tak, paru moich znajomych tam tankuje i ktoś zimą kwękał hmm :roll:
Chocbym mial pchac syfa do nastepnej stacji w zyciu w Lukiolu nie zatankuje :evil:

na pohybel czerwonym :mrgreen:
a u mnie z lokoila zamuliło landka i do tego jeszcze walnął filtr oleju po rozruchu. nie ma chyba reguły. lać do pełna jak najczęściej, dolewać te ulepszacze/wytrącacze przed falą mrozów i jeździć...

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: kozi »

tylko widzisz... jest przepis , że paliwo ma być zimowe a nas w c... robią

jak mam kupowac paliwo i na tej samej stacji od razu dodatek lać na wszelki wypadek, bo paliwo może być złe to gdzie tu sens?

[dolewanie benzyny można jakoś przeboleć - ktoś wie ile i z jakim efektem trzeba dolać?]

Awatar użytkownika
Dżabar
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:13
Auto: J12
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: Dżabar »

Dolewam do 5% przy temp poniżej -15 zawsze z pozytywnym skutkiem. Znam takich co leją do 10 %.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: drako »

ja tak samo
5-10 procent zalezy ile sie wleje.
Wazne to jest zwlaszcza przy pierwzszych mrozach gdzie maja jeszcze na stacjach " letnie" paliwo czyt. jeszcze bardziej gowniane.

Na dodatki wg mnie szkoda kasy

toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: toyotek »

Ja na BP leję i przy ostatnich mrozach (-18) auto bez problemu odpaliło po kilku dniach stania, wydaje mi się więc że lanie dodatków sensu nie ma kwestia wyboru stacji.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: hashid »

mrozy zelżały, dolałem 20 litrów lepszego paliwa - jest teraz pół baku, dodatek do paliwa do -40, wymieniłem filtr paliwa a w nim kupa lodu, zdemontowałem przewody paliwowe z filtra, dmuchnąłem w przewód do baku coby syf wrócił skąd przyszedł, przepompowałem ręcznie zylion razy pompką ręczną na filtrze paliwo aż trysnęło w stronę pomopy, założyłem wąż w stronę pompy, booster na optimę bo już zdychała, pokręciłem, pokręciłem, chłech, chłech załapał, pochodził trochę głośno, jak się zagrzał to zaczął ładniej pracować. teraz odmarza w ciepłej hali, jak się ogrzeje to jadę dolać jeszcze "zimowego" paliwa do pełna. Będzie żył, ufff.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: Norick »

Czyli jak widać reguły brak.
Ja z "reguły" tankuję na Lukoilu ( na tej samej stacji, pomijam polityczne preferencje) czasem zdarza mi się w okolicach mrozów dołożyc piątkę etyliny na bak.. Wolę takie rozwiązania bo kiedyś miałem taki przypadek że uszlachetniacz,który miałem dolać do ciężarówy okazał się być gąbką. Ale wtedy nawet grzanie przewodów od pneumatyki okazywało się błędęm bo część była z plastyku( nowsze) i kolejny kłopot gotów=zablokowane hamulce.

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: tomas »

wiec, aby wypelnic temat, ktory dotyczyl w pierwszym poscie podgrzewacza oto procedura testowa tego ustrojstwa

Obrazek

wynika to z tego ze wlacza go nie termostat a podcisnienie przeplywajacego paliwa.
A i jeszcze sie dowiedzialem ze w landkach j8 prad podaje przekaznik, ktory jest na oddzielnym bezpieczniku. W innych jest zasilany bezposrednio ze stacyjki.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: Heniu »

Dodam do tematu jeszcze małą poradę, w 90% przypadkach paliwo zamarza w filtrze paliwa. Jest na to sposób w warunkach polowych a mianowicie ogrzewacze do rąk czy nóg, często samoprzylepne zastosowane na filtrze skutecznie go ogrzewają

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: problem z paliwem - zamarza ?

Post autor: kozi »

Dzięki za info - dobrze wiedzieć że podciśnienie no ale i tak u mnie nie działa - tzn wkładając do środka szpilę od omomierza nie ma styku - wypalony, zardzewiały, nie wiadomo, czasem się znajdzie takie miejsce gdzie jest kontakt ale to na zasadzie przypadku

kompletny podgrzewacz w ASO to jakieś 470 zł
nie sprzedają żadnych części zamiennych
[może jakby podrążyć temat czy samo robią czy maja podwykonawcę to cos by się znalazło ale chyba szkoda zachodu]

będzie kombinowanie z uruchomieniem tego obecnego - otworzenie i sprawdzenie co w środku, potem zamknięcie pacjenta

ODPOWIEDZ