Toyotowe szroty na świecie

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Toyotowe szroty na świecie

Post autor: Boryś »

Byłem dzisiaj na złomie w Casablance Ferraille de Sidi Moumen - to skupisko małych warsztatów które mają różne części - niestety większość była zamknięta (sobota) - na wjeździe goście pytają o model który mnie interesuje więc mówie toyota land cruiser - kierują mnie w jakąś uliczkę i tam widzę 77kę (szkoda że z Bławatkiem tam nie pojechałem - by sobie coś wyczochrała do swojej). Wysiadam i wchodzę do warsztatu. A tam:
Obrazek
silniki głównie do toyot, nissanów i troche do mitsubishi - oczywiście wszystkie z modeli 4x4.
po drugiej stronie (czyli na prawo od zdjęcia) stały skrzynie biegów :)
Pogadałem z miejscowymi - przy okazji mnie rozbawili bo spytałem o turbosprężarkę - więc machneli ręką w kierunku jakiejś 4 metrowej uginającej się półki z samymi turbosprężarkami z landcruiserów."Pan sobie wybierze" - padło

Dowiedziałem się że niestety nie jestem na właściwym złomie - ten gdzie są elementy karoserii i całe stare toyoty jest w innym miejscu Ferraille de Sbetla - ale wiem już mniej więcej gdzie więc w przyszłym tygodniu zrobię tam nalot :)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2009, 22:25 przez Boryś, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał by Kylon

Post autor: Heniu »

Nieźle, myślę że co niektórzy nie wyszli by z tego skupiska o własnych siłach :mrgreen: , załóż nowy temat bo szkoda ten dosłownie zaśmiecać a jest to niezwykłe miejsce więc na taki zasługuje z obszerniejszą foto relacją 8)

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Toyotowe szroty na świecie

Post autor: lecchu »

Czesc
Czy ktos zna (Borys?) koordynaty tego Ferraille de Sbetla? Zanim rozwiazalem wogole problem wycieku z mostu (do czego byly mi potrzebne adresy mechanikow w Maroko), to powstal nowy - wybita szyba, polecial laptop, elektronika ... i garniki :shock:). I teraz przykuci jestesmy do fury niczym lancuchowe pieski....

Znalazlem w googlach tylko koordynaty tego szrotu 'mechanicznego' Ferraille de Sidi Moumen (33°35'26"N 7°32'4"W), ale Ferraille de Sbetla nie mowi nic googlowi....

Pzdr.
L.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Toyotowe szroty na świecie

Post autor: czobi »

Borys mieszkal w mohammedii obok casy, pewnie to gdzies tam. napisale, powinien sie objawic.
od razu kup tam sobie mosty silnik reduktor i rame, bedziesz mial komplet do polski 8)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Toyotowe szroty na świecie

Post autor: Boryś »

Mój błąd - poprawna nazwa to Feraille de Sbata

GPS N: 33° 32' 30" E: -7° 33' 20"

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Toyotowe szroty na świecie

Post autor: Alban »

Kurde byłem tydzień temu w Cassa i jak bym wiedział to na bank bym tam jakieś zakupy porobił...
Jakąś pompę wtryskową i turbinkę...

A jakie ceny tam mieli - jakieś przykłady?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Toyotowe szroty na świecie

Post autor: czobi »

mysle ze Borys szybko nie wejdzie, ale mozesz przyjac ze polowe polskich. bo az takiej taniosci jak libia,kiedys, to nie bylo.

ODPOWIEDZ