Problem z turbiną

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: Pyrka »

Pewnie masz rację, wymienił cały ten moduł z "membraną" - nie nowy, ale sprawny.

O! A tu po wpisaniu w Google frazy "ct20 turbocharger replacement" wychodzą nówki sztuki, które można kupić w Stanach już za 200$. Chińskie, ale nawet napis Toyota mają. Nie mam wiedzy co do jakości niestety. http://emturbo.en.alibaba.com/productsh ... arger.html

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: RobertK. »

To tańsze niż regeneracja w Polsce :shock:
Ciekawe jak z jakością....trza by z testować :mrgreen:
Już wiem skąd na alledrogo takie nówki w tak atrakcyjnej cenie się pojawiają :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: konus »

Tanie mięso jedzą psy.

Lepiej nie sprawdzać bo 200$ + opłaty pójdzie się gonić.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: RobertK. »

wiesz najgorsze jest to ze z tego co widać na zdjęciu ktoś może ci to wcisnąć jako oryginał bo niczym się nie różni i zażyczyć sobie nie 200 a 800$ i będziesz się cieszył że taniej niż w ASO nawet po porządnych zniżkach :evil:
I niby nówka nie jakaś regenerowana, a napis made in china pewnie jest na naklejce więc go zerwie :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: konus »

Dlatego warto znać firmę w której się robi przy aucie. lub korzystać z polecanych. Poza tym widać że jest nieoryginalna bo niema oznaczeń jak z oryginału.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: Heniu »

Oryginał ma jeszcze dopisane ct20, wybity jakis numer na tym mocawaniu na 4 śruby i naklejkę, przynajmniej jaki taki widziałem. A BTW ile kosztuje w ASO turbina ktoś wie?
Chińskie turbiny robią przebiegi 500 km i kupa, był nawet dystrybutor w Polsce ale już go nie ma :|

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: RobertK. »

wiem ile regeneracja
Wymieniałem łożysko plus uszczelnienia bez wymiany samych łopatek i kosztowało 1500 plus przesyłka.
Robiłem w jakiejś firmie pod łodzi która zajmuje się tylko regeneracją turbin.
Problemem było znaleźć w zamienniku uszczelki pod turbinę na kolektor wydechowy więc też dorabiałem koszt 70 pln.
Uszczelka pod kolektor wydechowy w zamienniku 270 pln i to też drogo, bo wykonana tą samą metodą z wielu warstw przetłoczonej cienkiej blachy powiedzmy do tranzita o połowę tańsza :shock:
Została stara i działa jak narazie, a przejechałem około 12000 km od naprawy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Problem z turbiną

Post autor: Pyrka »

U mnie problem czerwonej lampki rozwiązany: zobacz na dole http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=18&t=2026

maxton
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2009, 13:17
Auto: 4runner

Re: Problem z turbiną

Post autor: maxton »

"Przyczyną tego stanu może być również zacięty lub źle wyregulowany zawór upuszczający nadmiar ciśnienia do wydechu w układzie dolotowym za turbiną czyli turbina po prostu pompuje za dużo powietrza gdy wzrosną obrotyi na to bym stawiał."

Dzięki za podpowiedz własnie to było przyczyną staną popychacz od zaworu trochę WD40 i chodzi jak burza.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ