uszczelka korka oleju

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

uszczelka korka oleju

Post autor: zombi »

Uszczelki korka zawsze kojarzyły mi się z aluminiowymi, miedzianymi lub takimi "dmuchanymi" stalowymi.
Wszystkie te uszczelki mogą być wykorzystane drugi raz w razie potrzeby, nawet te "dmuchane" po zgnieceniu się ułożą. Takie dmuchane obwarzanki są np. w korkach tylnego mostu i od biedy wymieniałem olej bez wymiany uszczelek i się ładnie uszczelniło.

Teraz do silnika zakupiłem sobie nową uszczelkę korka OEM 8) . Jest to jakieś dziwne kruche aluminiom z powłoką papierową. Podobno super uszczelniają.

Ale.. podobno te uszczelki kleją się do miski (trzeba skrobać), potrafią się zaginać do środka miski (opinie z sieci), luzować ( to akurat opinia z amazona do takich podkładek "OEM") .

Jakie są Wasze opinie o tych uszczelkach, używacie tego wynalazku czy standardowe aluminium/miedź?
Pierdoła, ale się pytam za min będę żałował, że sobie polepszyłem nowym wynalazkiem.
Załączniki
us1.png
us1.png (102,21 KiB) Przejrzano 1106 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: kylon »

Oddaj auto do naprawy do Amazona :mrgreen:. Przepraszam. Musiałem. Od 15 lat ich używam w serwisie i nie zauważam problemu. Toyota globalnie chyba też nie skoro je wciąż produkuje ;-)

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: zombi »

thx, za opinie. Siła dokręcania normalnie jak podają w manualu(35Nm).
Co do tego Amazona to, żebyś nie wykrakał. Czasy się zmieniają i tylko patrzeć jak będzie się samochody do globalnego serwisu wysyłać. ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: kylon »

Wiem ale pamiętaj też że Amazon to wylęgarnia podróbek a potem jest płacz.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: zombi »

Ale ja mam uszczelki OEM, a opinie z Amazon. Ot tak już mam, że szukam opinii.
Zapytałem, dowiedziałem się, będziem kręcić te śruby.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: kylon »

Ok. Amazon chwali się że nie ma podróbek a to gówno prawda. Moje dziecko uwierzyło i sobie kupiło jakąś wymarzoną bluzę. Przyszedł syf jakich mało. Zamiast haftu ciulowy nadruk a materiał to jakiś sztuczny syf. Zwrot pieniędzy trwał strasznie długo. Kupiłem jej w Stanach ten sam produkt w sklepie firmowym i przyszło zupełnie co innego i to co miało być.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: uszczelka korka oleju

Post autor: luk4s7 »

Amazon sprzedaje to co im klienci do magazynu wyślą. Nie wnikając w szczegóły podróbki mniej częste ale wciąż niewykluczone. Nawet jak pakuje i wysyła sam Jeff Bezos

ODPOWIEDZ