Jak szukać części w EPC?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Jak szukać części w EPC?

Post autor: Tomek92 »

Cześć,

Szukam spinek do jednej z osłon w J9. Wpisałem sobie swój numer VIN do EPC i... według EPC moje auto ani takiej osłony, ani tym bardziej spinek ją mocujących nie posiada ;) Jest to raczej dziwne, bo bez tej osłony jest dziura na wylot, która wygląda po prostu głupio. Napisałem do Toyoty i pracownik potwierdził, że moje auto takich osłon teoretycznie nie ma, ale jakby się uprzeć, to do mocowania potrzebne są spinki o numerze 90467-10186.

Udało mi się znaleźć tę osłonę i spinki w J9 (bez wpisywania mojego VINu) w tym samym EPC i tam, jeśli dobrze interpretuje ten obrazek, do mocowania tej osłony (zaznaczonej na czerwono) potrzebne są 2 spinki o numerze 90467-10189 i 1 spinka o numerze 90467-10173.

Obrazek


I teraz kilka pytań:
1) Czy to normalne, że w EPC wg VIN nie ma części, które auto jednak posiada?
2) Czy dobrze interpretuję ten obrazek? Pracownik Toyoty podał mi inny numer części, choć gdy wyszukiwałem wszystkie 3 numery w Internecie, to na pierwszy rzut oka wyglądały tak samo... Jak mogę sprawdzić czy to się czymś różni, czy to po prostu różne numery tej samej części? Jeśli tak, to dlaczego są różne na tym obrazku?
3) Nawet jak już znajdę właściwe spinki, to osłonę mocuje się 3 spinkami na jej górze i wydaje się, że przy takim montażu będzie ona odstawała po drugiej stronie, z dołu. Osłona po prawej stronie (ja szukam spinek do lewej) poza 3 spinkami na górze ma też jedno mocowanie, które trzyma ją z dołu, ale w lewej osłonie nie widzę możliwości przymocowania tego w ten sposób.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Jak szukać części w EPC?

Post autor: zombi »

Odnośnie pytania 1 - jak szukam części po swoim numerze VIN też zdarzają się braki w EPC, że niby nie ma jak jest. Zamawiam część wyszukaną bez VIN i wszystko pasuje elegancko.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Jak szukać części w EPC?

Post autor: Tomek92 »

Dzięki.

Jeśli chodzi o spinki, to zamówiłem zgodnie ze wskazaniem ASO (3 identyczne, a nie jak na powyższym obrazku) - jutro je odbieram i dam znać czy pasują i czy osłona się trzyma.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Jak szukać części w EPC?

Post autor: Tomek92 »

Odebrałem, zamontowałem bez problemu. Wychodzi na to, że warto ufać ASO ;) Choć nie zdziwiłbym się, gdyby to wszystko były identyczne spinki mimo innych numerów...

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Jak szukać części w EPC?

Post autor: Man With Camera »

Pytałem się kiedyś w ASO skąd te rozbieżności w numerach i dlaczego jedna część może mieć różne numery. Odpowiedź jest prosta - te same części pasują do wielu modeli i w każdym
modelu ta sama część może mieć swój własny numer. Dlatego ASO może mieć brak części do jednego modelu i jednocześnie TA SAMA część jest dostępna pod innym numerem (bo jest w katalogu innego modelu).

ODPOWIEDZ