Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: Rolin »

Koledzy, szukam podpowiedzi w temacie montażu snorkela. Rozumiem, że wszystkie możliwe połączenia należy porządnie uszczelnić -silikon, klej PU itp. Co jednak w przypadku połączenia puszki filtra z rurą doprowadzającą powietrze? Na zdjęciu miejsce łączenia akurat w 90-tce, widoczna pianka zapewne nie jest w 100% szczelna a od strony puszki jest tylko plastikowy lejek, który wchodzi na tą piankę. Moje pytanie dotyczy właśnie tego miejsca. Jak w praktyce uszczelniacie takie połączenie żeby mieć w razie potrzeby możliwość zdemontowania puszki filtra. Domyślam się, że sklejanie tego połączenia za każdym razem to raczej średni pomysł.
Załączniki
1020B4E9-778D-4F50-B131-BE6B0449D92C.jpeg

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: Templar »

Nie mam 90tki, więc może pisze głupoty, ale czy to nie jest oryginalne uszczelnienie chwytu powietrza z nadkola? Filtr powinien mieć króciec wpuszczony w nadkole, i dopiero tam, połączony ze snorkelem przy pomocy gumowej mufy i dwóch cybantów.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: sebastian44 »

W J120 wszystko co jest za puszka filtra wylatuje i tak jak piszesz uszczelnienie jest przy pomocy gumowego kolnierza i dwóch cybantow. Łączy się to z rurkami dolaczonymi do snorkela.Podejrzewam że w J90 jest tak samo

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: Rolin »

Może wybiegłem przed szereg...czekam właśnie na snorkel i może się rzeczywiście okazać, że wszystko poza puszką wylatuje i nie ma tematu. Zasugerowałem się trochę opisem nie pamiętam już skąd, że oryginalne elementy dolotu zostają a połączenie snorkela ma miejsce pod błotnikiem. Wydaje mi się, że chodziło tu o pozostawienie rury z rezonatorem czy jak to się tak nazywa.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: sebastian44 »

Zostają oryginalne elementy dolotu łączące puszke z silnikiem a nie puszkę z błotnikiem :)

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: Rolin »

Dałbym rękę obciąć, że chodziło o elementy pod błotnikiem...chyba jednak szkoda rąk :) A tak jeszcze zapytam, plastikowy lejek wychodzący z puszki filtra zostaje czy raczej trzeba go usunąć? No i najważniejsze, czy mi się wydaje, czy trzeba również robić nową dziurę w wewnętrznym błotniku?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel , uszczelnienie rura-puszka filtra

Post autor: sebastian44 »

Az tak dokładnie to nie wiem bo w tym modelu nie montowałem snorkela. Ale raczej nie trzeba robic żadnych dziur od srodka. Mysle że mozesz poczekać aż bedziesz miał snorkel z instrukcja w ręku lub też sciągnąc intrukcje z strony Safari Snorkel- to co kupisz na pewno bedzie montowane w ten sam sposob.

ODPOWIEDZ