Kompleksowa renowacja J4

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2018, 20:24
Auto: Toyota Hzj 78
Kontakt:

Kompleksowa renowacja J4

Post autor: Krzyś »

Witam wszystkich , poszukuję zakładu który podjął by się kompleksowej renowacji blacharskiej mojej BJ40 z 1980r.
Może znacie jakiś dobry sprawdzony zakład blacharski, im bliżej poznania tym lepiej , ale nie koniecznie.
Mechanicznie sobie poradzę ale z blacharką to niestety brak doświadczenia.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

Nie szukaj pod domem tylko tam gdzie ktoś się podejmie a z tym coraz gorzej. Nie wiem czego oczekujesz i jaki masz budżet ale blacharka w J4 nie należy do prostych i tanich. Widzę sporo zrobionych czterdziestek z różnym efektem i nie jest łatwo na rynku. Dobry blacharz ma jak to mówią wywalone na małe kłopotliwe projekty bo woli robić za euro. Zostają na rynku Ci którzy nie mają roboty albo przepustowość jedno auto na dwa lata.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

I najlepiej pisać w odpowiednim dziale ;-)
Poczytaj co kiedyś napisałem w temacie.
http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=8&t=12915

Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2018, 20:24
Auto: Toyota Hzj 78
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: Krzyś »

kylon pisze:Nie szukaj pod domem tylko tam gdzie ktoś się podejmie a z tym coraz gorzej. Nie wiem czego oczekujesz i jaki masz budżet ale blacharka w J4 nie należy do prostych i tanich. Widzę sporo zrobionych czterdziestek z różnym efektem i nie jest łatwo na rynku. Dobry blacharz ma jak to mówią wywalone na małe kłopotliwe projekty bo woli robić za euro. Zostają na rynku Ci którzy nie mają roboty albo przepustowość jedno auto na dwa lata.
Zdaję sobie sprawę że to nie jest tanie i długotrwałe ,przede wszystkim poszukuję warsztatu blacharskiego.
Tak jak wspomniałem mechanicznie sobie poradzę .

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: plum76 »

ci sie chwalą ze dobrze robią https://www.facebook.com/pages/category ... 604007720/
choć zawsze jak u nich jestem to kawę piją.

Paweł

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

Ja przez lata się borykałem z blacharzami. Robili dobrze ale czas płynął zbyt wolno. Nie mogę sobie pozwolić na kilkuletnie terminy. Obecnie mam dwóch własnych blacharzy to borykam się z lakiernikami. Ale i to rozwiążę w przyszłym roku 8).
Widziałem sporo czterdziestek zrobionych w Polsce i zagranicą. Dziś wiem jedno. Lepiej jest kupić całe zrobione nadwozie niż walczyć. Blachy masz w dwóch jakościach. Takie sobie - reperaturki i fajnie wykonane ale bardzo drogie. Oryginały są praktycznie niedostępne albo kosztują krocie. Do ostatniego projektu zbierałem 70% blach po całym świecie. Trwało to 1,5 roku i nie pytaj ile kosztowało. Nie wiem czego oczekujesz i jakiej jakości bo to powinno być brane w kryterium poszukiwania pod uwagę.
Czy chcesz mieć jako tako aby trzymało kształt czy ma być zajebiście.

Ja Ci blacharki nie zrobię bo mam zakontraktowane prace na kilka lat do przodu ale mogę Ci pokazać jak to powinno wyglądać. Czterdziestek kilka u mnie stoi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: Gruzin »

Kylon

Napisz że taka odbudowa kosztuje 150-200 tys i od razu przefiltrujesz klientów...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

Ale ja nie muszę nic filtrować. Napisałem, że nie zrobię tego a mogę pokazać jak to mniej więcej powinno wyglądać. Mogę podpowiedzieć itp.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kpeugeot »

ale ta na kołach to własnie była robiona u Kmiecia :)

Pasjonaci są dokładni w tym co robią - ale i u nich juz kolejka - ale zadzwonić zawsze możesz i zapytać :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

No ale była składana z całych nowych elementów plus drobne naprawy przeróbki itp. Dzięki z resztą Kmieciowi kupiłem cały sprzęt do blacharki i zatrudniłem na pełen etat dwóch blacharzy. Mniej piją herbaty ;-). Kmiecia robota fajna. Polecam. Ja jako przedsiębiorca po prostu muszę robić szybciej z mniejszą ilością herbaty w ciągu pracy :mrgreen:. Jak to mówią czas to pieniądz. Podchodzę do tego biznesowo. Od nowego roku duże zmiany i nie robię już projektów gdzie są przestoje. Tylko konkretne auta dla konkretnych klientów. Wszelkie historie i jakoś to będzie zamiatam i zapominam.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kpeugeot »

tak w stylu USA/AU ?

bardzo fajnie

Ja wiem że ta herbata itd ale to poprostu gościnność

Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2018, 20:24
Auto: Toyota Hzj 78
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: Krzyś »

kpeugeot pisze:ale ta na kołach to własnie była robiona u Kmiecia :)

Pasjonaci są dokładni w tym co robią - ale i u nich juz kolejka - ale zadzwonić zawsze możesz i zapytać :)
Dzwoniłem miły gość wie co mówi i że się zna na tym co robi , tylko te terminy !!! nie wiem czy dożyję. :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: kylon »

He he. Cudów się zachciewa ;-). Blacharka mojej robiła się prawie rok. Robił mi mój kolega Sławek. Swoją robi już 6 rok bo nie ma czasu. Adasia też rok. Klientowi składaliśmy J4, który robił w kilku warsztatach na raty. Nazwaliśmy go fasolka ;-). Większość otworów na fasolki. Kwota ze 25 tyś i 1,5 roku chyba. Większość blacharzy nie dotrzymuje terminów. Tak przyjęcia i oddania auta. Mogą być kolegami ale niestety przy pracy jedno czy dwuosobowej i piętnastu robót na raz efekty są jakie są.
Inna czterdziestka kilka lat u blacharza i teraz zonk z sądem w tle. U nas stoi taka co 10 lat stała i nie bardzo wiemy jak poskładać bo w zasadzie by trzeba robić wszystko od nowa.
Nauczyłem się kilku rzeczy
- nie poprawiam po kimś
- robię tylko tyle ile mogę
- gonię marudy
Jeszcze rok będę się wygrzebywał ze starego systemu pracy czyli chęci zrobienia wszystkich fajnych aut. Wszystkich nie da się zrobić. Mam teraz swoich ludzi i swój sprzęt. Tego się trzymam.
Wielu klientów nie docenia ciężkiej pracy jakim jest odbudowa blacharki. Zwłaszcza gdy nie ma części. Wszyscy myślą że to chop siup i za 5 tysi z lakierem będzie gotowe. No nie.

Zapytaj Radomady z forum. On ma jakiegoś fajnego blacharza który wystartował z jego czterdziestką. Ja tylko podrzucam części.

Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2018, 20:24
Auto: Toyota Hzj 78
Kontakt:

Re: Kompleksowa renowacja J4

Post autor: Krzyś »

kylon pisze:He he. Cudów się zachciewa ;-). Blacharka mojej robiła się prawie rok. Robił mi mój kolega Sławek. Swoją robi już 6 rok bo nie ma czasu. Adasia też rok. Klientowi składaliśmy J4, który robił w kilku warsztatach na raty. Nazwaliśmy go fasolka ;-). Większość otworów na fasolki. Kwota ze 25 tyś i 1,5 roku chyba. Większość blacharzy nie dotrzymuje terminów. Tak przyjęcia i oddania auta. Mogą być kolegami ale niestety przy pracy jedno czy dwuosobowej i piętnastu robót na raz efekty są jakie są.
Inna czterdziestka kilka lat u blacharza i teraz zonk z sądem w tle. U nas stoi taka co 10 lat stała i nie bardzo wiemy jak poskładać bo w zasadzie by trzeba robić wszystko od nowa.
Nauczyłem się kilku rzeczy
- nie poprawiam po kimś
- robię tylko tyle ile mogę
- gonię marudy
Jeszcze rok będę się wygrzebywał ze starego systemu pracy czyli chęci zrobienia wszystkich fajnych aut. Wszystkich nie da się zrobić. Mam teraz swoich ludzi i swój sprzęt. Tego się trzymam.
Wielu klientów nie docenia ciężkiej pracy jakim jest odbudowa blacharki. Zwłaszcza gdy nie ma części. Wszyscy myślą że to chop siup i za 5 tysi z lakierem będzie gotowe. No nie.

Ok dzięki za info, ja wiem ile może kosztować renowacja , mam kilka staroci odrestaurowanych. zdaje sobie sprawę że za 5tys. nie da się zrobić.


Zapytaj Radomady z forum. On ma jakiegoś fajnego blacharza który wystartował z jego czterdziestką. Ja tylko podrzucam części.

ODPOWIEDZ