Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: rembacz »

rembacz pisze:Kylon chyba serwisuje w Warszawie.
Tak, zgadza się. To bardzo zajęty człowiek. Dziwne jest to, że przy ogromnym zapotrzebowaniu na fachowców
w W-aw jest śladowa ich ilość, a zatem popyt przerasta podaż, a wiadomo co się wtedy dzieje.[/quote]

No tak szukać w mniejszych miejscowościach, tam to my walczymy o klienta.
Wiem coś o tym bo sam mam kilku klientów z W-wy opłaca się im wpaść na kilka dni aby kompleksowo ogarnąć auto.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: kylon »

Nie chodzi o walkę a o możliwości. Każdy system kiedyś się przepełnia.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

Rokfor32 / rembacz pisze:Zawory reguluje sie płytkami kalibrowanymi, ale jak się nie ma ich całego stosu pod ręką - to proces jest dosyć upierdliwy ...
Regulacja polega na wymianie płytek pod szklankami ...
No to pięknie, sprawa wygląda na dość precyzyjną i wymagają, czyli tylko dla bardzo dobrego fachowca. To nie jest dobra wiadomość dla mnie.
Rokfor32 pisze: O zmianie systemu zapłonowego możesz raczej zapomnieć ... to napraszanie się o kłopoty ...
Masz rację, zrozumiałem. Temat został wyjaśniony wystaraczająco, dzięki :)

Rokfor32 pisze: Kup po prostu cewki denso niekoniecznie w aso, to będą sporo tańsze. Najlepiej od któregoś z dużych dystrybutorów, zmniejsza to ryzyko trafienia na podróby.
Tego to nawet nie brałem pod uwagę, że takie numery potrafią odstawić. Czy moógłbyś polecić miejsce godne zaufania?
Mi udało się znaleźć http://www.belniakoffroad.pl/4461,cewka-zaplonowa.html w znośnej cenie, jednak teraz to mam wątpliwości.
Nie wiem na ile sobie można pozwolić na forum w ocenianiu i polecaniu sklepów, ale chętnie skorzystam z polecanych.
Rokfor32 pisze:Świece zgodnie z danymi auta, takie jak przewiduje producent.
Teraz dylemat: Denso, czy NGK, które lepsze? :)
Rokfor32 pisze:Katalizatory się naprawia przez wycięcie zepsutego i wspawanie sprawnego. Przy LPG dobrze jest zastosować wkłady na osnowie metalowej - wytrzymują wyższe temperatury spalin niz oryginalne ceramiczne. Katalizatory trzeba dobrać do pojemności, i żeby tylne sondy poprawnie pokazywały ich stan - conajmniej zgodne z euro4.
Czy dobrze zrozumiałem, że jak źle trafię i mi wspawają źle dobrane wkłady to nie przejdę Przeglądu okresowego, a moje sondy lambda wywalą mi "check engine"?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: Rokfor32 »

Świece denso, NGK strasznie spadły jakościowo.

Katalizatory - jeżeli będą zbyt mało wydajne, to tak, komp może pokazywać błąd ich działania. Przeglądy ciągle sa dosyć fikcyjne, ale jak sie diagności wezmą do pracy - to też może robić to problem. Plus jakieś akcje policji czy ITD z analizatorem.

Ale to nie jest jakaś filozofia - jest właściwie jeden dostawca aftermarketowych katalizatorów w przyzwoitej jakości i cenie - i ma wszystko ładnie opisane (w sensie każdy wkład ma laserowy grawer co to za model).

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: rembacz »

Ale to nie jest jakaś filozofia - jest właściwie jeden dostawca aftermarketowych katalizatorów w przyzwoitej jakości i cenie - i ma wszystko ładnie opisane (w sensie każdy wkład ma laserowy grawer co to za model).[/quote]

Kogo masz na mysli?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: Krzysztof »

Rokfo ma na myśli chyba te http://www.polonez-kat.com.pl/pl/ A o produkty Denso można sróbować tu http://e-denso.pl/ Wydaje mi się że jest trochę taniej. Nawet jak nie mają na stronie to odbierają tel i mogą załatwić.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

Krzysztof pisze:Rokfo ma na myśli chyba te http://www.polonez-kat.com.pl/pl/ A o produkty Denso można sróbować tu http://e-denso.pl/ Wydaje mi się że jest trochę taniej. Nawet jak nie mają na stronie to odbierają tel i mogą załatwić.
Bardzo dobre linki :)

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

Poszperałem trochę po internetach i znalazłem kilka ciekawostek, m.in. taką, żę część producentów robi świece zapłonowe dedykowane pod LPG.
Np. tutaj https://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/4 ... ych.html:3 jest opsiany dostawca,
który obniżył napięcie potrzebne do wygenerowania iskry dla LPG do dość niskiej wartości. Jak dla mnie to mega, bo chwile wcześniej czytałem na
https://www.autoexpert.pl/technika-i-se ... owe,6252,1, że potrzebne jest 20-30 kV dla LPG, dla benzyny tak
z 15 kV, a dla tych podrasowanych świec deklarują 11 kV dla LPG. To by mi uratowało drogocenne cewki.

Napotkałem też wzmiani o innych producentach: Beru Ultra X Titan, DENSO Iridium Tough, NGK LaserLine, BOSCH Platin-Ir, BRISK Silver (LPG/CNG).

Spodziewam się, że spotka mine dezaprobata za te świece. Jednak uważam, że warto zapytać, bo jest szansa, że one faktycznie lepiej się sipisują,
a moze nawet wymagają mniejszego napięcia, co by mnie bardzo cieszyło.

Czy stosował/testował kotoś może takie dedykowane zamienniki dla LPG i chciałby sie podzielić swoimi obserwacjami? :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: Rokfor32 »

Owszem. I niespecjalnie widzę różnicę - w każdym razie nie taką, żeby uzasadniała cenę na poziomie 60 zł wzwyż za sztukę.

To jest, tak generalnie, cena za marketing.

Prawda jest taka, że powinno się zastosować świece o ciut wyższej ciepłocie, ze względu na wyższe temperatury procesu spalania, a więc i więcej ciepła do odprowadzenia z izolatora świecy. Ale - to w zasadzie tyle. Bo po to właśnie się stosuje mieszanie paliw, żeby zoptymalizować proces spalania, szczególnie przy dużym obciążeniu silnika.

Irydowe denso montowane fabrycznie potrafiły wytrzymywać ponad 200 tś km. Ale na benzynie. Na LPG, nawet najcudowniejsze świece pasuje wymieniać co około 20 tyś.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

Krzysztof pisze: ... o produkty Denso można sróbować tu http://e-denso.pl/ Wydaje mi się że jest trochę taniej. Nawet jak nie mają na stronie to odbierają tel i mogą załatwić.
Chciałem u nich kupić zestaw cewek, jednak odesłali mnie z kwitkiem. Podobno moje cewki są robione ale tylko dla ASO, a oni prowadzą sprzedaż chyba takich ogólnych rzeczy. Nie zrozumiałem zasad tego rynku.
Świece zapłonowe mają w dość korzystnej cenie, jedna z lepszych jakie widziałem.

Wiecie może o co w tym chodzi i czy mogę szukać alternatyw/odpowiedników pod inną nazwą/numerem?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: kylon »

Mogę ściągnąć ale po weekendzie mogę usiąść do tematu bo mam na głowie Black Friday.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

kylon pisze:Mogę ściągnąć ale po weekendzie mogę usiąść do tematu bo mam na głowie Black Friday.
To wszystko zależy od ceny :wink:

e-denso zapowiadło się tak dobrze, że była nadzieja na cewki OEM niewiele droższe od najlepszych zamienników.
Jednak z jakiegoś powodu, którego nie rozumiem, jedne rzeczy idą na zwykły rynek, a drugie tylko do pośrednika ASO
gdzie nabierają magicznej wartości, wtedy często pada zaporowa cena i trzeba wracać do początku poszukiwań. :idea:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: kylon »

A ja to rozumiem. Są umowy, ktoś coś wymyślił i dlaczego ma sprzedawać bokiem. Ja się nie narzucam. Mam swoich klientów. Czasem chcę pomóc co często wychodzi mi bokiem i potem mi się nie chce.
Tych wszystkich fiutków co kopiują 1 do 1 markowe produkty albo produkty innych bym wysłał na prace przymusowe. Nawet Fabryka 4x4 ma już problem z Januszami polskiego biznesu co podrabiają ich produkty. No ale nie ważne. Musiałem sobie ulżyć ;-)

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: drnostromo »

kylon pisze:Są umowy, ktoś coś wymyślił i dlaczego ma sprzedawać bokiem.
Jak to bokiem? Przecież to jest ich produkt, jest podpisany przez ich firmę, nie ma tam napisu Toyota.
A produkt wydaje się taki sam jak każdy inny ich produkt, jak świeca zapłonowa, którą sprzedają normalnie.
Ta cewka nie wygląda jak patentowe rozwiązanie.

Inna sytuacja jest gdy ktoś bezczelnie kopiuje, szczególnie wzornictwo. Wprowadza klienta w błąd, bo ten
myśli że kupuje oryginał oraz podpina się pod czyjś marketing, pozycję na rynku. Też tego nie popieram.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wskazanie przyczyny - pękanie cewek zapłonowych - 2UZ-FE

Post autor: kylon »

Ale może jest to no cewka nadal montowana w którymś z aktualnych modeli. Toyota zleca produkcję Denso i mówi - do 2025-go nie możecie sprzedawać. Denso mówi ok albo traci klienta na miliony rocznie.

ODPOWIEDZ