Mocowania bagażnika dachowego

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: Emu »

Zaprojektowałem sobie bagażnik dachowy i znalazłem wykonawcę. Nie mam jednak łapek/mocowań które trzymają bagażnik na rynienkach dachowych. Gdzie się kupuje te części ?

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: wolf »


Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: speedy »

Nawet jestes w stanie to dostac W tesco kiedys widzialem same lapy sa tez w NORUATO

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: Boryś »

jak masz zwykłe rynienki w tym lexusie to nie powinieneś mieć żadnych problemów z łapami.

Jak montowałem swój bagaznik to okazało się że środkowe łapy (mam 3 na strone) są troszkę za dlugie - nie wiem już czy to wina bagaznika czy dach w 80tkach nie jest idealnie równy. Sprawdź może najpierw czy u Ciebie też tak jest.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: Emu »

Kupiłem w interpacku zestaw 8-miu łapek na rynienkę do instalowania bagażników na busach. Wybrałem krótkie, bo nie podobają mi się wysoko montowane bagażniki. Pytanie: jaka powinna być odległość podłogi bagażnika od dachu, żeby przy obciążeniu wyprawowym (2 opony, karnistry, jakieś inne kejsy) te dwie powierzchnie nie ocierały się ? Czy warto założyć bagażnik na 6, czy 8-miu łapach ?

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: speedy »

Ja wlasnie jestem w trakcie projektowania mojego bagaznika i zaprojektowalem 8 uchwytow mocujacych wydaje mi sie ze czym wiecej tym lepiej (tylko z umiarem) oryginalnie ARB daje po 3 na strone wiec jak dasz 4 to napewno nie oslabi to konstrukcji wrecz przeciwnie. A i waga dodatkowych dwoch nie wplynie bardzo na calokształt

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Mocowania bagażnika dachowego

Post autor: wolf »

Emu pisze:Kupiłem w interpacku zestaw 8-miu łapek na rynienkę do instalowania bagażników na busach. Wybrałem krótkie, bo nie podobają mi się wysoko montowane bagażniki. Pytanie: jaka powinna być odległość podłogi bagażnika od dachu, żeby przy obciążeniu wyprawowym (2 opony, karnistry, jakieś inne kejsy) te dwie powierzchnie nie ocierały się ? Czy warto założyć bagażnik na 6, czy 8-miu łapach ?
IMHO odleglosc bagaznika od dachu ma wplyw na odpowiedni przeplyw powietrza w czasie jazdy, w szczegolnosci mocne, boczne podmuchy wiatru.

ODPOWIEDZ