Zestaw CB.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Zestaw CB.

Post autor: Marcus »

Witam,
jestem na etapie zakupu zestawu CB - w temacie kompletnie niezorientowany :oops: .
Sugestie i porady mile widziane :mrgreen: .

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: LEX »

A do czego Ci potrzebny? Jeśli do off-roadu to wybierz coś taniego, baaa w sumie byle co będzie się nadawało na odległości jakie są między pojazdami, czyli do kilku km.

Jeśli potrzebujesz czegoś o większym zasięgu to wybierz już coś firmowego jak cobra, president czy uniden.

Wiele osób poleca Unidena 520XL, gdyż twierdzą, że bardzo dobrze zbiera i nadaje oraz kosztuje poniżej 200zł. Też go mam, ale nie będę się wypowiadał, gdyż po prostu nie mam porównania i nie wiem jak inne działają. Mi tam pasuje. Mam go podpiętego pod antenę 90cm i po prostu spełnia swoją funkcję.

Generalnie polecam CB do 200zł i antenę do 100zł. To po prostu ma działać a nie ma być jakimś magicznym pudełkiem z setką bajerów, w końcu to tylko CB.

No ale niech się eksperci wypowiedzą...

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Dragunov »

ja mam ww unidena + metrowa antene Lemm, - jak masz dobrze zestrojone i uziemiona antene to 10km masz spokojnie zasiegu (u mnie rekord 35km).. ja nie narzekam a calosc wlasnie 300 kosztowala.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: wolf »

No to ja jestem burżujem :mrgreen:
radio: President Johnson II ASC
antena: jakaś takaś za 150zyli

Za to względna ciszę podczas uzytkowania, przy zachowaniu odpowiednich parametrów siania i ściągania :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: kylon »

U mnie hula Alan 48 Excel i antena na magnes w Navarce. W KZJ-ocie mam taką grubą na sprężynce co by gałęzie jej nie łamały.

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Marcus »

Planuję bez szaleństw, ale przyzwoicie. Pułap cenowy w jakim chcę się zamknąć to ok. 300 PLN za radio i 200 PLN za antenę.

President johnson asc II miał być, ale ta cena...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: kylon »

Spokojnie się w tych kosztach zmieścisz. Z anteny jeszcze Ci reszty zostaną. Na Allegro jest najtaniej :wink:

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:11
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: dziadek »

Moje pierwsze radio cb to president johnny II + antena sirio 145 i wszystko było ok. tzn. prawie zero szumów i trzasków. Kiedy skradziono mi radio razem z autem. Postanowiłem, że na nowy zestaw nie wydam tyle kasy i zakupiłem radio Onwa mk-3- bodajże- z najtańszą anteną 100cm razem za 320 zł . :evil: Nigdy nie popełnię już takiego błędu – prawie cały czas był szum , jeśli radio ustawiłem tak aby była cisz – to była - ale nie słyszałem prawie nikogo . potem zaczęły się piski słyszane przez innych użytkowników i miałem zakaz odzywania się w eterze . Radio było naprawiane dwa razy ale po kilku tygodniach znowu była lipa. Zestaw sprzedałem za 150 zł i nabyłem ponownie johnnyego II z antena 145 cm i mam spokój tzn. :D Jestem zadowolony z jakości nasłuchu i nadawania.
Marcus - Jeśli będziesz używał radia tylko na wyprawach to przy pewnej dozie szczęścia będziesz zadowolony , ale jeśli będziesz chciał korzystać z radia podczas codziennej eksploatacji może być gorzej .
Jednak trzeba pamiętać aby radio było włączone :mrgreen: , bo inaczej może być suszarka i mandat – okolice Brodnicy, SUV Adventure 2009 :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Gałka »

Moje CB pracuje na 3 samochodach:
1. Toyota - antena bat - zamocowana na stałe
2. focus - dostrojona antena krótka na magnesie
3. transit - ta sama antena; na transicie słychać trzaski od silnika i trzeba zmniejszać czułość.

już zarobiło na siebie kilkakrotnie :D

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: MariuszS »

DZIADEEK pisze: Jednak trzeba pamiętać aby radio było włączone :mrgreen: , bo inaczej może być suszarka i mandat :mrgreen:
No właśnie, jeśli radio jest kiepskie, to albo... żona Ci każe "tą szczekaczkę" wyłączać, albo ...sam sobie utniesz... ;-)

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: OLO »

Toyka: uniden 520
Audi: johnny II

robiłem przekładki samego radia i w moim odczuciu, uniden jest lepszy, mniej trzeszczący pomimo że są to podobne konstrukcje.

z Unidenem jest jescze kwestia legalności , ale to już sprawa osobista, kto jak się na to zapatruje :wink:

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: mopar »

OLO pisze:Toyka: uniden 520
Audi: johnny II

robiłem przekładki samego radia i w moim odczuciu, uniden jest lepszy, mniej trzeszczący pomimo że są to podobne konstrukcje.

z Unidenem jest jescze kwestia legalności , ale to już sprawa osobista, kto jak się na to zapatruje :wink:
ja mam unidena i jestem zadowolony

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: czobi »

wolf pisze:No to ja jestem burżujem :mrgreen:
radio: President Johnson II ASC
antena: jakaś takaś za 150zyli
taa kiedys tez bylem zarobiony
zostalo radio.. 8)

Awatar użytkownika
drwyspa
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2008, 14:41

Re: Zestaw CB.

Post autor: drwyspa »

To teraz takie pytanie. Powiedzmy, że już się zdecydowałem na radio Alan. Co znaczy liczba w nazwie? Czy im wyższa tym lepiej? ;) Który model wybrać?

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Zestaw CB.

Post autor: galon »

Jak Alan to 87. Przerabiałem tanie Cobry, lepsze midlandy i inne półśrodki, w końcu powiedziałem sobie - chłopie za stary jesteś na szumofony. Mam Ranger 2950dx antena Wilson1000 w aucie i 2970dx antena 5/8 I-max2000 na bazie. Mieszkam 14km od wrocka i mój mobil w każdym punkcie miasta jest w zasięgu mojej bazy. Jeśli chodzi o łączność mobil-mobil to rf gain mam ostro skręcony, bo z reguły nie interesuje mnie co się dzieje w promieniu od 5 do 40km ode mnie ;) No i ta błoga cisza...ona jest bezcenna :D zaznaczam, że squelch'a nigdy nie odkręcam...nie ma takiej potrzeby

Jeśli masz miejsce w mobilu to bierz Alan 87, to b podobne radio do Rangera 2950 (tego starszego nie DXa).
Jeśli zaś niedługo będą Twoje urodziny, to przedstaw swoim bliskim Rangera 2950dx ;)

ODPOWIEDZ