Tabor 9K do auta o masie 2,5T

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: grzes »

mam zapytanie takie do szanownej gawiedzi czy takie zestawienie jak w temacie wydoli do turystycznego ciagania sie ? czyli jak juz wtopie "okazjonalnie" jezdze glownie turystycznie to Tabor da rade ew. wspomagajac sie bloczkiem ?

Bralem pod uwage rozne opcje ale temat z padaka Warn'a z importu dosc skutecznie mnie ostudzil, no i $ nie jest juz za pol darmo. Wiec bardziej sklaniam sie do zakupu czegos u nas - po bozemu z rachunkiem i gwarancja. Jako ze nie do sportu czy strasznego upalania ale jako ostatni deska ratunku wybor powoli kieruje sie na cos ekonomicznego przyzowitej jakosci.

Chinczyki mnie nie przekonuja :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: kylon »

A mnie Tabor :wink: Uważam, że szkoda kasy i lepiej zapodać sobie dobrego sprawdzonego chińczyka. Swego czasu miałem sporo Taborów u siebie. Przewijaliśmy w nich liny do sporego państwowego przetargu. Przy dużych samochodach (Mercedes G) chłopaki je zakatowali dość szybko. Może faktycznie za przemawia dobry serwis i gwarancja. Do Tyrana chcesz to zamontować?

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: grzes »

na razie do Tyrana, a pozniej ja do dlugiego Y61 chce przeniesc, wiec stad pytalem czy do auta o masie2,5T starczy.
Taka opinia byla mi potrzebna kogos komu przwinelo sie ich troche przez rece. POtrzebuje sprzetu do okazyjnego wyciagania, najpierw byl pomysl sciagniecia Z USA, ale teraz podupadl.
A jak Milemarker ? bo macie w ofercie sa jakies problemy w trakcie uzytkowania ?
jak z serwisem ?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: fobos »

Do okazyjnego wyciągania to wystarczy tirfor. Po jaką cholerę jak nie jeździsz w ekstremie wozić 50 kg. żelastwa na przednim zderzaku. Poza tym jak będziesz używał sporadycznie, to wtedy kiedy będzie naprawdę potrzebna, na pewno nie zadziała.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: Emu »

no wlasnie, moze wypowiedzialby sie ktos kto jezdzi tylko turystycznie, czy kiedykolwiek uzywal wyciagarki. Sam mam podobny dylemat, nie chce instalowac czegos co uzyje raz od wielkiego dzwonu.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: fobos »

Ja jeżdżę turystycznie i dla tego kupiłem tirfor'a. Często jeździmy na wycieczki i wypady po okolicy bliższej i dalszej. W pewnym momencie zorientowałem się, że wielu fajnych miejsc nie przejeżdżam, bo się boję że ugrzęznę. Odkąd wożę tirfor'a spokojnie, radośnie i bez obawy atakuję różne przeszkody, bo wiem że w razie wtopy mam się czym ratować. Jak jeździsz turystycznie to nie goni Cię czas. Można się spokojnie pobawić. Tirfor ma jeszcze jedną przewagę nad wyciągarką. Możesz go podpiąć z przodu i z tyłu w zależności od sytuacji.

A tak sobie go wożę.

Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: Gałka »

ale też ma i wady: trzeba się mocno napocić :( a w pewnym wieku to już się przejadło ... :D
Niedawno na pewnym rajdzie jednego trifora oblegało 4 panów a samochód i tak nie drgnął; pomogła wyciągarka...pamiętacie :?:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: fobos »

Na rajdzie tak, ale tu mówimy o jeżdżeniu turystycznym.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Tabor 9K do auta o masie 2,5T

Post autor: Gałka »

ja tak samo się spocę czy tu czy tam a strasznie nie lubię fizycznej roboty.... :(

ODPOWIEDZ