Bezpieczny pobór prądu na postoju

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: lucjan »

anoretka pisze:
pki pisze:J8 w dieslu ma rozruch 24V, instalacje 12V.
W życiu bym nie wpadł, że może być taki patent! Jak to sprawdzić w J200? Odłączyć drugi akumulator i próbować uruchomić silnik?
Najłatwiej to sprawdzić szukając po VIN'ie rozrusznika (starter assy) na http://www.toyodiy.com/parts i zobaczyć w opisie czy rozrusznik jest 12 czy 24V :wink:. U mnie w setce jest 12V i myślę, że u Ciebie także.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: Emu »

LEX pisze: Jeden akumulator przy pracującym samochodzie spokojnie ogarnie wciągarkę. Nawet te akumulatorki z benzyniaków (jakieś 60-70Ah) spokojnie dają radę, a przecież diesle mają tym bardziej mocniejsze aku.
LEX widać że się nigdy nie wyciągałeś :mrgreen:
Wiele razy dochodziłem do limitu mocy dwóch spiętych nowych aku. Całe szczęści głębokiego rozładowania.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: lucjan »

anoretka pisze: Lucjan, bardziej chodzi o rozładowywanie tylko jednego z dwóch akumulatorów. Takie urządzenie w wielu np. lodówkach samochodowych jest zamontowane fabrycznie. Tylko, że wtedy masz rozładowane do 10V dwa akumulatory. Co wtedy?
Fakt, nie pomyślałem.
anoretka pisze: Separator baterii pozwala na bezkarne używanie na postoju tylko jednego akumulatora, a drugi czeka naładowany na rozruch.
Najtaniej to zdejmować klemę przed postojem i zakładać po uruchomieniu. Chyba nie będzie się iskrzyć przy pełnym ładowaniu :)
Czy dobrze kombinuję, że ten Twój "separator" przełącza akumulatory w taki sposób, że przed rozruchem zmieniasz ręcznie akumulator "postojowy" na 2-gi naładowany tj. rozruchowy, a potem ten "separator" spina już 2 do ładowania
Ale czy w ten sposób po podłączeniu jeden akumulator nie "obżera" łakomie 2-go z energii i przez to zużyją się znacznie szybciej?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: endurance »

proponuję dołączyć do dyskusji separatory firmy Intelle
np.
http://www.intelle.pl/schemat_podlaczenia_se-2_key.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
najważniejsze nie są to rozwiązania "mechaniczne"

mały elektronik
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: anoretka »

Po namyśle doszedłem kiedyś do wniosku, że szkoda kasy na separator. Można to załatwić heblem. Jednak poglądy zmieniłem od czasu jak zostawiłem CB włączone na dodatkowym obwodzie z pominięciem odłączenia na postoju. Na szczęście przez noc nic się z akumulatorem nie stało. Jednak od razu wyobraziłem sobie ranek w jakieś dziczy - tylko zamiast CB ... lodówka.

Więc separator to nie tylko kolejny zbędny wynalazek w aucie - dla niektórych zapominalskich to może być - jechać, albo nie jechać.

A teraz spróbujcie sobie wyobrazić jak się poczułem gdy rano cichutko, żeby nikogo nie obudzić otwieram delikatnie drzwi, a tam: "...w drugą stronę też czysto, szerokości..." :shock:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: lucjan »

endurance pisze:proponuję dołączyć do dyskusji separatory firmy Intelle [...]
Fajne, tylko że na razie niedostępne :(. Dzwoniłem tam w piątek, rzeczowa i sympatyczna rozmowa, ale na razie realizują inne zamówienie i produkują coś tam innego pod jakiegoś klienta. O rany! Oni to sami lutują - made in Poland :shock:.
anoretka pisze:[...] separator to nie tylko kolejny zbędny wynalazek w aucie - dla niektórych zapominalskich to może być - jechać, albo nie jechać. [...]
Prawda. Zakupię i zamontuję pewnie coś takiego, ale na najbliższej wyprawie będę musiał się obejść bez tego i pamiętać. Na szczęście na postoju używam jedynie lodówki i dziś potestowałem, że ona bankowo przestaje pracować przy poziomie naładowania akumulatora, który pozwala odpalić auto.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Bezpieczny pobór prądu na postoju

Post autor: anoretka »

lucjan pisze: Fajne, tylko że na razie niedostępne :(. Dzwoniłem tam w piątek, rzeczowa i sympatyczna rozmowa, ale na razie realizują inne zamówienie i produkują coś tam innego pod jakiegoś klienta. O rany! Oni to sami lutują - made in Poland :shock:.
Wygląda na to, że kończą pierwsze zamówienie i biorą się za detalicznych klientów.
Dostałem odpowiedź na maila w tej sprawie:
- Separator SE-2/KEY mam na stanie - 225 zł. netto
- Separator SE-2/STRONG możemy przygotować na następny tydzień - 303 zł. netto

Czy ktoś używał separatora firmy INTELLE?

ODPOWIEDZ