highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Moderator: luk4s7

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Post autor: Arturko »

Witam serdecznie, wiem że trochę nie w temacie ale łapie się już wszystkiego. Mój Tato posiada Toyotę Highlander z silnikiem 3.0 v6 1mz-fe jakiś czas temu pojawił się problem z lambdą i ECU, w miejscu gdzie napięcie z sond powinno oscylować w granicach 0-1 v pojawiło się napięcie 3,5v na obu sondach identycznie, ponadto ecu zgłasza błąd o uszkodzeniu grzałki-bank1 i okablowania sondy bank2. Stare sondy były uszkodzone i obie sondy wymienione, po odcięciu przewodu sygnałowego idącego do sondy z ecu wychodzi napięcie 3,5 V. Być może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek. Auto jest bardzo rzadko spotykane i komputer jest ciężki do pozyskania na rynku wtórnym a niestety różni się nieco od lexowych bo dodatkowo steruje 4wd. W przypadku zakupu ecu zza oceanu pojawia się problem z immo. Być może wiecie kto zajmuje się naprawą lexowych czy toyotowych ecu Z góry dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Post autor: Rokfor32 »

A skąd przekonanie, że z ecu ma być 0,4V wzorca?

Toyota stosowała w niektórych modelach sondy prądowe, a nie napięciowe (czasem nazywane czujnikami AFR). Mają inne kolory kabelków - i inną nieco wtyczkę.

Sonda napięciowa ma standardowo dwa czarne, biały i niebieski. Sonda prądowa ma brązowy i szary, dwóch pozostałych z pamięci nie podam.

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

Re: highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Post autor: Arturko »

Rokfor32 pisze:A skąd przekonanie, że z ecu ma być 0,4V wzorca?

Toyota stosowała w niektórych modelach sondy prądowe, a nie napięciowe (czasem nazywane czujnikami AFR). Mają inne kolory kabelków - i inną nieco wtyczkę.

Sonda napięciowa ma standardowo dwa czarne, biały i niebieski. Sonda prądowa ma brązowy i szary, dwóch pozostałych z pamięci nie podam.
Sondy zostały wymienione na takie jakie tam siedziały czyli napięciowe (dwa czarne, biały i niebieski) być może brakuje jakiejś masy, przydałaby się rozpiska pinów ecu ale trudna do zdobycia, chyba że ? :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Post autor: Rokfor32 »

Nie rozpiska pinów, ino vin, i sprawdzenie, co tam ma prawidłowo siedzieć.

Dwa - wcale nierzadko się zdarza, że chińskie sondy już w pudełku nie działają.

A zdobycie EWD do tego modelu na pewno nie zaszkodzi :wink: Ja nie mam.

Arturko
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2014, 00:50
Auto: Lj70, lj78
Kontakt:

Re: highlander 1mz-fe problem ecu sondy lambda

Post autor: Arturko »

kupiłem denso, japan

ODPOWIEDZ