Światła mijania

Moderator: luk4s7

kserkses
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:00
Auto: Toyota 4RUNNER 3.0 V6
Kontakt:

Światła mijania

Post autor: kserkses »

Witam.

Mam od wczoraj problem z moją toyotą. Nie świecą mi światła mijania i długie. Na desce świeci mi się jak włączę światła mijania kontrolka od długich. Długie świecą się tylko jak nimi "mrugam", pozycyjne tył i przód są ok. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: Rokfor32 »

Wygląda, że się rozleciał przełącznik zespolony (ten przy kierownicy). Najprościej - sprawdzić na innym. Mniej prosto - miernik i kontrola przejść na złączu przełącznika, zgodnie z serwisówką.

Możliwe też, że poleciał główny przekaźnik świateł (z pamięci nie kojarzę, że blinda i normalne światła idę tym samym torem). Jest w komorze silnika, w głównej skrzyneczce bezpieczników.

kubacki
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2010, 17:51
Auto: HJ60
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: kubacki »

Miałem podobny przypadek tzn. nie świeciły mi długie. Sprawdzałem miernikiem - zgodnie z serwisówką - wychodziło że jest wszystko ok, ale pokusiłem się o rozebranie włącznika i okazało się, że zaśniedziały styki. Po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy, więc może podobnie jest u Ciebie i warto spróbować zanim zaczniesz rozbierać pół auta :)

kserkses
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:00
Auto: Toyota 4RUNNER 3.0 V6
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: kserkses »

Dziękuję za odpowiedzi. Stare dobre przysłowie "po nitce do kłębka" znowu się sprawdziło. Powodem awarii świateł był brak styku przy bezpiecznikach.

Pozdrawiam forumowiczów.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: pablo200 »

I kolejny kotlecik do odgrzania :mrgreen:
Mam identyczne objawy jak w pierwszym poście, pozycje są, długie na mruganie, brak mijania i długich na stałe.
Przekaźniki zamieniłem miejscami z PWR ( są takie same) zero efektu, przełącznik zespolony też ok ( w innej 95 działa super). Czy pozostaje mi zabawa z miernikiem, czy znacie jakieś newralgiczne miejsca w J 95?
Dziękuję za pomoc,
Paweł

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: luk4s7 »

O proszę... to chyba jakaś jesienna plaga. Jadąc wieczorem miałem wrażenie, że światła mijania mi zgasły parę razy. Było to w mieście więc najpierw założyłem, że mi się wydawało, ale potem już byłem pewien że tak się zadziało. Ciągnąłem przyczepę więc może ona ma z tym jakiś związek? Potem już się ten objaw nie powtórzył (z przyczepą oraz bez niej). Nigdy wcześniej ani później bez przyczepy takich problemów nie było. Z przyczepą później również się problem nie powtórzył. Ki diabeł?

Dołączam się więc do pytania powyżej - jakie mogą być newralgiczne miejsca w J95 do sprawdzenia?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: kpeugeot »

sprawdźcie przede wszystkim przełącznik świateł u mnie też problem ten występował i właśnie winny był przełącznik

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: luk4s7 »

Rozumiem że chodzi o pokrętło na lewej manetce przy kierownicy?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: kpeugeot »

nie

chodzi o pracę dżwigni w poziomie
w hillu - do siebie są błyski długimi
od siebie włacza się długie - czasami po przełączeniu z długich mijania mi się nie włączały

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Światła mijania

Post autor: pablo200 »

Cześć,
W moim przypadku był to uszkodzony przycisk tylnego przeciw mgielnego. Ale przyczyny są następujące zazwyczaj, tak jak to koledzy pisali wyżej:
- spalone dwie żarówki ( tak podobno zdarza się równocześnie),
- zaśniedziały/ zepsuty przekaźnik,
- uszkodzony przełącznik, ja profilaktycznie mój wyjąłem przeczyściłem i nasmarowałem smarem anty śniedziowym,
- brak masy - zaśniedziałe przewody ( niestety w naszych samochodach wszelkie sterowanie odbywa się masą ).

Ale warto sprawdzić, tak jak w moim przypadku np. włączniki powiązane plusem ;)

Grzebiąc po necie znalazłem poniższego manuala, mega pomocny:
http://htftp.offroadsz.com/marinhaker/p ... agram1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ