4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

Witam!
Chciałbym zapytać Was o długość paki 4-runnera II i III generacji po złożeniu tylnej kanapy. Chodzi mi o to czy przy moich wymiarach (190 cm) można się tam w miarę komfortowo położyć. Przy okazji wysokość od tej powierzchni do dachu.
Szukam samochodu do codziennej jazdy, ale przy okazji na wakacje. Stąd moje drugie pytanie. Czy ktoś widział zabudowę w 4runnerze? W Land Roverach Disco jest tego pełno. Nie chodzi mi o robienie campera z toyoty, ale o jakiś prosty rozkładany stelaż do spania.
A może po prostu szukam nie tu gdzie trzeba i powinienem zainteresować się "dyskoteką"?
Proszę o odpowiedź i ewentualne refleksje na zadany temat.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Cooder »

A to ma być spanie dla jednej czy dwóch osób? Miałem kiedyś zdobione spanie w J73 - aucie o wiele mniejszym od 4R. Da się - „przespałem” w takich warunkach kilka wypraw i miło to wspominam. Jeśli spać mają 2 osoby, to słabo to widzę w 4R... Obojętnie czy jedziesz na 2 tygodnie czy 2 miesiące bagażu zawsze jest trochę, a jak przewidujesz jeszcze np. lodówkę, to już żadnego sensownego spania nie będzie. Szukasz chyba faktycznie nie tu gdzie trzeba (4R), ale nikt Ci tu nie poleci w zamian dyskoteki. Takich rzeczy nie robi się kolegom - nawet nowym :wink:

PS. Przygodę z offroadem zacząłem od dyskoteki... Żeby ten, co mi ją polecił po wodzie chodził i pić wołał :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

Dzięki za odpowiedź.
Spanie dla dwóch osób. Tak sobie kombinuję, żeby zrobić stelażyk troszkę powyżej nadkoli, żeby zyskać na szerokości. Bagaż pod stelażem. Z lodówką bez przesady. Jak dotąd radziłem sobie bez (chociaż czasem brakowało chłodnego browarka po całym dniu :)). Dlatego jakby komuś się zawieruszyła miarka w samochodzie, to byłbym wdzięczny.
A disco rozważam ze względu na gabaryty. Wiele słyszałem złego, ale też wiele dobrego. Podobno na bieżąco serwisowany...

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Pyrka »

Google: hilux surf raised bed - enter - hurrra!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zerknij tu: http://www.flickr.com/photos/28758825@N02/6491474143/
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

O! Nawet lodówka weszła :)
Dzięki! Nie wpadłem na pomysł, żeby w language poszukać.
Wygląda na to, że się da.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Remiołek »

@Marakesz, macałem dość dokładnie dwie zabudowy w 4R kolegów z forum (Dragunow i Kuba). Na długość, przy maks przesuniętych fotelach do przodu, zmieścisz się. Uczucie klaustrofobiczne funduje zaś wysokość do dachu. Zaś nadmiar bagażu możesz wsadzić na bagażnik dachowy. Kolega Rokfor poza znanym "mechaniorem od tujot", znawcą z dziedziny dietetyki okazuje się być też sprawnym szwaczem i zamierza tył swojego 4R zaopatrzyć w rozkładany namiocik-przedsionek. I w tym przypadku, gdy klapa pozostanie otwarta, miejsca na nogi będzie dość.

Zaś co do landrowera- cóż napisać? Może lepiej nic?

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

Ponownie dzięki za odpowiedź.
Wygląda na to, że nie pomyliłem się w spostrzeżeniach z mojego powitania.
Wstydliwego tematu land rovera obiecuję już na tym forum nie poruszać ;).
Namiocik też mi się gdzieś przy przemyśleniach nawinął. W końcu klapa do wykorzystania.
Ale na początek muszę mieć co zabudowywać. Znaczy nabyć 4R. A to już będzie osobna historia... :)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Cooder »

Zdjęcia powyżej pokazują, się się da. Co nie znaczy, że w 4R da się zrobić fajne spanie dla 2 osób. Mnie się wnętrze tego auta w bezpośrednim porównaniu z J6 wydawało do tego za małe.
Opcja z dorabianym "namiotem" na klapę... No nie wiem... Traci się wszelkie zalety spania w aucie: szczelne i zamknięte pomieszczenie, poczucie bezpieczeństwa, możliwość nocowania w dowolnym miejscu bez zwracania na siebie uwagi - choćby i na austriackiej autobanie.
Jak już jakieś namioty, to już wyniósłbym się na dach. Namioty dachowe są albo chińskie albo drogie, ale zdarzają się firmowe używki w przyzwoitych cenach.

A tak przy okazji: jest na forum fajne auto na sprzedaż z łóżkiem w środku :wink:

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

Cooder pisze:A tak przy okazji: jest na forum fajne auto na sprzedaż z łóżkiem w środku :wink:
Fajne, fakt :)

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: estewes »

Obrazek

http://www.scottiac.com/4runner/sleepdeck.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek


http://www.yotatech.com/f2/4runner-slee ... cs-108244/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

http://www.yotatech.com/f129/skyrats-re ... ner-76673/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
http://www.toyota-4runner.org/3rd-gen-t ... tform.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.yotatech.com/f2/another-slee ... cs-253814/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Remiołek »

A z drugiej strony taki "zanamiotowany" tył pozwala zrobić papu podczas deszczu, usiąść normalnie (bo w 4R z zabudową trza by było być ciut niskim aby tego dokonać), wziąć prysznic bez zazdrosnych spojrzeń okolicznych samców alfa, dostarczyć płucom świeższego powietrza, przebrać się bez tych alfa. Są plusy, są minusy- jak zawsze. Ale jak widać wystarczy podejść twórczo do tematu i .... kupić Disko. Żartowałem.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: consigliero »

Dla mnie osobiście próba wepchnięcia spania do tego samochodu jest bez sensu, chyba że ktoś jest mniejszy niż ja. Do IV generacji materac termarest opiera się na klapie po jej zamknięciu. Podniesienie spania ponad nadkola spowoduje że nad głową pozostanie miejsca tyle co nic. Może kiedyś zmienię zdanie jak zdecyduję się na wyrzucenie wszystkich boczków z plastiku aby uzyskać większą przestrzeń użytkową.

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: talu »

Jeżeli o mnie chodzi, jestem ciut krutszy jakieś 8 cm, i spokojnie się mieszczę. Dwie osoby spokojnie jak dla mnie - wchodzą. zależy jeszcze jak wysoko chcesz zabudowę zrobić, bo do dachu faktycznie mało placu zostanie, ale jak się chce to można. Uważam, że jak byś chciał nie wiadomo jakiego komfortu to spał byś w hotelu, a tutaj do wypraw spokojnie starcza. Zrób sobie jeszcze pstryczka do otwierania tylnej szyby pod ręką ( głową ) tak abyś mógł sobie w nocy tył uchylać bez wstawania i będzie ok.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: 4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Zaparka »

Marakesz, zastanow sie nad zakupem J6 od Coodera, zabudowe ma,
wrzucis materac i jedzies.

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

4runner - spanie i ewentualna zabudowa.

Post autor: Marakesz »

Niestety poza moim budżetem :cry: .

ODPOWIEDZ