Dziwne bujanie budy

Moderator: luk4s7

Trafael
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2011, 12:20
Auto: 4Runner 98' 5VZ-FE
Kontakt:

Dziwne bujanie budy

Post autor: Trafael »

Ostatnio moja Toya zaczela dziwnie zachowywac sie na drodze- w miejscu gdzie wystepuja koleiny, nawet te nieduze zaczyna strasznie bujac kabina. Gdy mocno wciskam pedal gazu samochod zachowuje sie jakby cale zawieszenie chcialo odjechac w bok. Strach jechac powyzej 70km/h. Pomyslalem, ze pewnie sprezyna pekla. Okazalo sie ze pudlo. Pojechalem na stacje diagnostyczna,sprawdzili zawieszenie, amortyzatory i tu dalej nic. Nikt nie wie co moglo sie zepsuc. Prosze o jakies podpowiedzi bo nie chce oddawac auta na warsztat gdzie nie potrzebnie wymienia mi polowe czesci i dalej nie dojda co jest przyczyna.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Dziwne bujanie budy

Post autor: Northern Sun »

moim zdaniem to cale ogomowanie jest do zmiany, tzn tuleje gumowe; w innym aucie mam caly komplet energy suspension, kumpel ma w 1gen sas 4r tez tego uzywa, moim zdaniem to jest przyczyna, albo luzy na drazkach; u mnie ze zdjetym przednim rogalem i linkiem na dyfrze ujeb... transfer energi tez czasem daje popalic no ale ... sie skacze sie plywa .. :P

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dziwne bujanie budy

Post autor: Rokfor32 »

Najczęstsza przyczyna to tzw. "idler arm" w układzie kierowania. Sprawdź sobie końcówkę (sworzeń) na tym elemencie - tam nie ma kulki, więc ma się jedynie obracać. Jeżeli lata jak zwykła końcówka drążka, to przednie koła zaczynają skręcać każde w swoją stronę.

Trafael
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2011, 12:20
Auto: 4Runner 98' 5VZ-FE
Kontakt:

Re: Dziwne bujanie budy

Post autor: Trafael »

Dzieki Panowie za podpowiedzi. Padły tuleje na wahaczu tylnym z lewej strony + tulejki na drążku stabilizacyjnym. Swoja droga czy da rade podmienić tuleje na wahacz( z jakiegos innego modelu "tansze") bo z tego co się dowiedziałem to koszt dedykowanych do 4runner to około 1000zl za 8szt :!: :!: A to juz troszke okroi moje plany co do zmian.

ODPOWIEDZ