Z benzyny na diesla - przekładka

Moderator: luk4s7

yaro
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:09
Auto: 4 runner 3.0 V6
Kontakt:

Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: yaro »

Czy ktoś próbował to zrobić???

Widziałem przekładkę z 3.0 V6 na 2.4 diesel ale wrażenia to nie robi, ja chciałbym wrzucić 3.0 TD tylko interesuje mnie jak to wyjdzie z przełożeniami na mostach.

Jeżeli ktoś próbował takiej przekładki to proszę o jakieś podpowiedzi.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: MaxLux »

Masz fajny silnik wiec sie ciesz i nic nie psuj :mrgreen:

Naprawde nie ma zadnego plusa - silniki 3.0 sa drogie i trudno o dostepnosc naprawde dobrej sztuki
Przerobka bedzie kosztowac - a za to mozesz zamiast dozbroic maszyne
Na nizsze koszty po przekladce tez nie licz bo ropa ostatnio droga a i trzylitrowka potrafi spokojnie 12-13 litrow wziac ...
No i oczywiscie koszty paliwa w naszej zabawie sa naprawde najmniejsze liczac E2E

yaro
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:09
Auto: 4 runner 3.0 V6
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: yaro »

Właśnie zrobiłem szczegółowe rozeznanie, tak jak pisałeś silnik w dobrym stanie ok 7 tys + przekładka + inny szpej w zaokrągleniu ok 12 tys. także będę się cieszył swoją V6 i tankował po 2.5 :mrgreen: a jak silnik padnie to bedę go reanimował do skutku.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Kwieczor »

i tak trzymaj
hilux to mój pierwszy dizel (wcześniej plaskacze były na pb)
pierwszy i ostatni, choćbym miał do Taco albo Tundry gaz za 10 kpln założyć to już dizla nie chcę, zwłaszcza D4D, a juz na pewno z DPF

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Rokfor32 »

Taka zabawa ma sens w zasadzie tylko w przypadku posiadania całego drugiego auta na części - poza silnikiem jest naprawdę dużo rzeczy do wymiany, i szukanie każdej z osobna na szrotach czy aukcjach jest bezsensowne - tym bardziej że nie mając do dyspozycji takiego auta (diesla) w realu nawet nie będziesz wiedział czego szukać, i zaczniesz drutować.

Przełożenia w mostach nie stanowią problemu - w toyocie jest ich do wyboru 7 rodzajów pasujących do tego modelu, więc idzie zgrać w zasadzie dowolną kombinację rodzaj silnika/wielkość kół.

I tak jak MaxLux pisze - masz teraz naprawdę niezły silnik, całkiem mocny, o wysokiej kulturze pracy i wysokiej niezawodności - po cholerę pchać sie w diesla, szczególnie model który lubi robić problemy. Zapodaj gaz, wyjdzie taniej niż przekładka silnika, a koszty użytkowania będą jeszcze niższe niż gnojopęda.

yaro
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:09
Auto: 4 runner 3.0 V6
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: yaro »

Taki pomysł wpadł mi do głowy ze względu na dalsze wyprawy, bo na dizloku miałbym większy zasięg, mniejszy kłopot z szukaniem stacji LPG poza granicami itp...................
Ale jako ekonomia jazdy to gazownia zdecydowanie przewyższa diesla zwłaszcza że dużo jeżdżę (dziennie ok 100 km) i to jest dla mnie ważne.

No i praca silnika V6 jest suuuuuuuuuuuper :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Bekon »

Jesli masz klpopty z zasiegiem to pomysl o dodatkowym baku jesli masz miejsce. W moim przypadku byla to jedna z najlepszych inwestycji.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Rokfor32 »

Przy długich przelotach różnica w spalaniu nie jest jakoś kosmicznie wielka (max do 2 litrów, biorąc pod uwagę identycznie przygotowane auta), a poza krajem nie ma co się wogule nastawiać na LPG - tylko dodatkowe zbiorniki na benzynę.

Jak nie masz sentymentu do oryginalnego układu wydechowego - to pod podłogę można zapodać zbiornik z LC 125. Dodatkowe 90 L. Można też wywalić zapas, i przerobić tylną część ramy - wtedy mieści się tam zbiornik z J9 lub J7 - drugie 90L. Razem z oryginalnym daje to jakieś 240L paliwa, co przekłada się na zasięg rzędu 2000 km, jeżeli brać pod uwagę asfalty czy nawet lekkie szutry.

yaro
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:09
Auto: 4 runner 3.0 V6
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: yaro »

Rokfor32 pisze:Przy długich przelotach różnica w spalaniu nie jest jakoś kosmicznie wielka (max do 2 litrów, biorąc pod uwagę identycznie przygotowane auta), a poza krajem nie ma co się wogule nastawiać na LPG - tylko dodatkowe zbiorniki na benzynę.

Jak nie masz sentymentu do oryginalnego układu wydechowego - to pod podłogę można zapodać zbiornik z LC 125. Dodatkowe 90 L. Można też wywalić zapas, i przerobić tylną część ramy - wtedy mieści się tam zbiornik z J9 lub J7 - drugie 90L. Razem z oryginalnym daje to jakieś 240L paliwa, co przekłada się na zasięg rzędu 2000 km, jeżeli brać pod uwagę asfalty czy nawet lekkie szutry.

W miejscu koła mam butle gazowa 90 litrów ale będę musiał pomyśleć o dodatkowym zbiorniku :wink:

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: farmer »

Jak kolega @rokfor32 napisał trzeba mieć drugi samochód do przekładki bo części drogie. Ja z FJ zrobiłem HDJ ale teraz to bym zajeździł najpierw benzynę a dopiero potem zabawa w diesla , a przełożenia nie są aż takim dużym problemem .

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Northern Sun »

silki od merca lepsze niz te od toyoty :shock: :shock:

yaro
Posty: 13
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:09
Auto: 4 runner 3.0 V6
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: yaro »

Northern Sun pisze:silki od merca lepsze niz te od toyoty :shock: :shock:

ale proszę nie bluźnić!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Z benzyny na diesla - przekładka

Post autor: Northern Sun »

no wlasnie tylko czemu problem z uszczelkami pod glowica :roll: obojetnie diesel czy benzyna :o

ODPOWIEDZ