Hamulce

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Hamulce

Post autor: consigliero »

Nie wiem czy sobie to wykrakałem http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;, ale w dniu dzisisiejszym wyjeżdżając na drogę szybkiego ruchu usłyszałem nowy dźwięk (wyraźne buczenie), przy hamowaniu natomiast nastąpiła próba wyrwania kierownicy z rąk i wyraźne bicie. Po krótkiej wizycie w serwisie usłyszałem że w 120 (która jest dawcą podwozia 4R) zdażają się dosyć często zapieczenia tłoczków. Zastanawiam się czy przy poprzednich serwisach problem nie został rozwiązany definitywnie , czy też jest to wynikiem długiego postoju samochodu na terenie komisu (przyjmuję że przestał minimum 3 m-ce).Na fakturach z ASO ze stycznia 2009 jest pozycja naprawa zacisków hamulcowych przednich, później w kwietniu też coś się działo z hamulcami ale chyba zostało to zrobione trochę z kombinacją .Pierwsze dwie pozycje są nazwane tarcza hamulca koła przedniego(jed. str) uwzględniono wymianę klocków hamulcowych , w pozyji drugiej to samo z dopiskiem Dodatkowo dla strony przeciwnej , jednostami w tych pozycjach są roboczogodziny .Poźniej mamy tarcze hamulcowe A43512-35322 -2 szt ,A04479-60080 -komplet uszczelnień,A04465-35290 klocki 1 szt ? (czy należy rozumieć że to jest komplet), A47775-22010 jakaś osłona 2 szt, A47715-22010 Prowadnica zacisku 2 szt . Pomimo że wymieniono coś i chyba też coś toczono to hamulec był taki sobie a teraz wiem że jest jakiś problem nadal.Miesiąc później sprawdzano geometrię układu jezdnego przy przebiegu 75600 mil i w momencie zakupu przebieg był w granicach 76500 mil . Teraz jest około 78000 mil i jutro jadę do mechanika który mam nadzieję rozwikła wpisy na fakturach. W wyciągu z VIN przy dacie kwietniowej jest wpis ogólny wymiana tarcz hamulowych przednich +zestaw naprawczy . Jakieś sugestie?
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: consigliero »

Wygląda na to że problem należy do nagminnych http://www.toyota-4runner.org/4th-gen-t ... oblem.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: endurance »

Marek,

może zaglądniesz do Arka żeby, ktoś fachowym okiem to oglądnął.

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: consigliero »

Problem zdiagnozowany , zapieczony dolny tłoczek wewnętrzny od strony pasażera , mam nadzieję że po wymianie hamulce znormalnieją. Przy okazji jest wyciek z miejsca kontroli oleju w skrzyni biegów , mam nadzieję że jest za dużo oleju .

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: LEX »

Masz na myśli rurkę, w której biegnie bagnet do pomiaru ilości oleju? Jeśli cieknie gdzieś wysoko to nie ma problemu, bo w niektórych modelach chyba w połowie tej rurki są odpowietrzacze. Jeśli cieknie nisko to znaczy, że trzeba uszczelnić. Pamiętaj, aby sprawdzać poziom oleju najlepiej po 15-20 minutowej jeździe i sprawdzaj do z samochodem na N lub P i na WŁĄczonym silniku.

Jak wyłączysz silnik i zmierzysz, to będziesz miał zawsze za dużo.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: consigliero »

Pan spojrzał na miejsce wycieku i powiedział trzeba uszczelnić. Sprawdził też olej na uruchomionym silniku i w pozycji P i było w połowie, powiedział że jest dobrze. Hamulce działają w końcu tak jak powinny , pedał hamulca działa jak w każdym normalnym samochodzie.

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Hamulce

Post autor: LEX »

good :D Jestem w ogóle w szoku, bo mało który mechanik o tym wie...

ODPOWIEDZ