Zderzak chrom

Moderator: luk4s7

funkyman3
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2009, 20:37
Auto: 4-runner 92

Zderzak chrom

Post autor: funkyman3 »

Witam,

Kupiłem zderzak chromowany (używany) do tyłu, mój stary jest w tragicznym stanie. Chce go jakoś zakonserwować od środka aby trochę posłużył. Pytanie do Was koledzy, jak mam taki chrom zakonserwować, czy są jakieś patenty na tego typu zagwozdki? Jeden ze sposobów jaki mi poradzono to oczywiście wyczyści nalot od środka, pomalować minią i na minie jakiś środek, który zabezpieczy minie przed chłonięciem wilgoci. Co o tym myślicie?


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak chrom

Post autor: kylon »

Można tak zrobić. Tylko faktycznie musi być dobrze doczyszczony bo malowanie na rdzę i tak po jakimś czasie wychodzi.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Zderzak chrom

Post autor: RobertK. »

Jeśli są jakie kol wiek ogniska korozji najlepiej piaskować od spodu tak żeby usunąć warstwę chromu.
Trzeba by znaleźć tylko takiego fachmana od piaskowania, który nie uszkodzi dekoracyjnej warstwy zewnętrznej.
Jak oczyścisz tylko do chromu będzie wyglądało że korozji nie ma, a pozostanie pod chromem i szybko pojawi się ponownie bez względu jak dobrego podkładu i zabezpieczenia użyjesz.
O farbach antykorozyjnych już na forum było....opcja szukaj :D

watto
Posty: 92
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:01
Auto: Blazer 4.3 LT 99'
Kontakt:

Re: Zderzak chrom

Post autor: watto »

a możesz się pochwalić gdzie kupiłeś i ile kosztował ? :)
bo mój też piękny nie jest :P

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Zderzak chrom

Post autor: RobertK. »

Z tym to ciężko, bo albo skorodowany, albo pogięty.
Boki zderzaka są fabrycznie genialnym miejscem do osadzania się błota i kurzu wyrzucanego z pod kół i genialnie rdzewieją od spodu....

funkyman3
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2009, 20:37
Auto: 4-runner 92

Re: Zderzak chrom

Post autor: funkyman3 »

Szukałem 8 miesięcy na allegro, znalazło się parę w międzyczasie, ale w opłakanym stanie, jeden gość zażyczył sobie za zderzak pordzewiały z dziurami 500zł.... Udało mi się znaleść na allegro zderzak w stanie naprawdę dobrym za 350zł. Szukałem 4-runnerów do rozbiórki, to chyba najlepsza metoda.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ