Brak świateł cofania

Moderator: luk4s7

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

Witam, ostatnio przestały mi świecić światła cofania, zacząłem przeszukiwać forum ale nic ciekawego noe znalazłem.
Bezpieczniki wszystkie całe, żarówki sprawne, czujnik biegu wstecznego czyli ten na wysokości korka wlewowego do skrzyni tylko po drugiej stronie sprawdzony miernikiem i też sprawny, kable masowe przy wiązkach tylnych świateł sprawdzone a jak nie było świateł tak nie ma 😓
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie dalej szukac???

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

Dalej siedzę nad tematem i nie wiem o co tu kaman, przesledzilem kable po kolorach i wtyku od czujnika wchodzą w grubą już wiązkę w kabinie i idą pod deskę rozdzielcza, co ciekawe na włączonym zapłonie i włączonym wstecznym mam nie całe 8V na stykach wtyku od czujnika, jeśli chodzi o lampy tylne to są tu z tyłu pod boczkami masy ale to są od tych elektronicznych pudełek co są pokitrane we wnękach, masy o dziwo do lamp idą w glownych wiązkach aż od przodu, tak mi to wyglada tutaj.
Pod nogami kierowcy tą skrzynkę bezpieczników wie ktoś jak wymontować ??? Jedna sruba na dole odkrecona, u gory niema śrub tylko jakiś dziwny zatrzask czy coś i nie chce wyjść,
Na prawdę nie wiem gdzie te światła wstecznego zniknęły 🤷‍♂️

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Jake »

A o jakim my aucie mowimy? 4Runner, ale ktory rok albo generacja?
Ogolnie rzecz ujmujac to musisz to zrobic analitycznie. Takie szukanie raz tu raz tam nie daje dobrych efektow.

Na szybko z glowy, w 2 generacji jest tak:
czujnik na skrzyni -> wiazka silnikowa w komorze -> przepust w grodzi po prawej stronie komory silnika -> wiazka pod deska -> skrzynka bezpiecznikow w nogach kierowcy -> Wiazka budy idaca wzdluz lewego progu pod wykladzina -> lampy.
Wydrukuj sobie schemat i mierz po kolei na kazdej kostce, az trafisz na dziure. Bedzie tak: jest, jest, jest, nie ma - i tam gdzie nie ma to znalazles swoja dziure.

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

Toyota 4runner 2 gen.
Idąc od czujnika poprzez wiązkę pod maską przez grodź kabelek wchodzi w najgrubszą wiązkę i idzie pod deskę ale gdzie dakej wychodzi to nie wiem, wiązkę do tyłu przy progu mam otwartą, który bezpiecznik jest do tego jebanego gówna ???? Trzeba całą jebaną deskę zwalić żeby naprawić światło wsteczne???? 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️Co za pojebany żółtek to wymyślił 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

Najlepiej napisać wydrukuj spbie schemat i jefziesz, a skąd wziąć schemat wpisuje w lupkę od wczoraj różne hasła zwiazane ze schematem elektrycznym i dupa 🤬
Kurwica człowieka trafia

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

Jakby nie mógł się popsuć czujnik tylko chooj wie gdzie choooj wie co 🤬🤬🤬

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Jake »

Ty, kolego, wez troche oddechow i zluzuj, ja chetnie pomoge ale darmowe porady 24h na dobe i "mi sie nalezy" to nie tutaj, wiesz forum to nie biuro obslugi klienta.
Jak czytam takie fochy to mi sie odechciewa.

Dawid1983
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2023, 09:03

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Dawid1983 »

No to żeś pomógł 🤔🤔🤔
Po choooju do raju 🤘

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Brak świateł cofania

Post autor: stasik »

Chamstwu należy sprzeciwać się siłom i godnościom osobistom!
...co za koleś...

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Brak świateł cofania

Post autor: Jake »

stasik pisze:
03 gru 2023, 21:15
Chamstwu należy sprzeciwać się siłom i godnościom osobistom!
Wezykiem Jasiu! Wezykiem!

ODPOWIEDZ