przedni napęd

Moderator: luk4s7

yachjef
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009, 19:47
Auto: 4runner 3.0 v6

przedni napęd

Post autor: yachjef »

witam wszystkich mam problem z przednim napedem w 4runner 3.0 v6 mam wrażenie że chce sie zapiąc wczasie jazdy nawet gdy mam drązek na 2h towarzyszy temu zaj..... odgłos cos w stylu dwoch elementow ktore nie moga sie zazebic ze soba w tej chwili jezdze na napedzie na 4 kola ale odgłosy sa slyszalne nawet na zapietym 4 napedzie coraz czesciej najczesciej jak odpuszcze gazu ale gdy strzele z gazu to odgłos przechodzi POMOCY BO wstyd jezdzic bo odglos naprawde jest przerazajacy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: kylon »

Chopie. Zasady są tu takie, że najsampierw trza się troszku z nami zaprzyjaźnić nawet internetowo, a potem pytać :wink:. Regulamin wisi i każdy go widzi. Dodatkowo mega anonimowość pytacza też nie działa na jego korzyść - nic nie wypełnione w profilu :shock:. A po trzecie taki temat już jest kilka linijek poniżej :wink:.

yachjef
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009, 19:47
Auto: 4runner 3.0 v6

Re: przedni napęd

Post autor: yachjef »

szczerze mowiac pierwszy raz wszedlem dzisiaj na ta strone i nie wiedzialem ze trzeba sie zaprzyjazniac i na ciebie liczylem najbardziej ze cos poradzisz

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: konus »

W takim razie zapoznaj się z regulaminem forum. Użyj szukajki. A jak to nie pomoże Kylon na pewno Ci podpowie.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: Northern Sun »

generalnie to jest tak, zadajesz karwa trudne pytania ok? i karwa i bez przywitania ok :D , TLC to nie koncert zyczen ok? ale pomoge Ci bo jestem w dobrym humorze :mrgreen:
generalnie to masz wyjebana transfer case, tak jak i u mnie :shock: ale ja jestem lepszy i mam jeszcz wy@bana poloske z przodu, zreszta to juz 3cia sztuka wiec sie nie stresuje :mrgreen: i gotto to love ifs
recznego tez juz nie mam, lspv tez .. dobra ide stad bo beda banowac :mrgreen:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: RobertK. »

Pierwsze sprawdź przewody podciśnieniowe sterujące przednim napędem oraz selenoidy....ot co :mrgreen:
I poczytaj to co już na ten temat napisane w tematach tego problemu dotyczących :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: MaxLux »

yachjef pisze:witam wszystkich mam problem z przednim napedem w 4runner 3.0 v6 mam wrażenie że chce sie zapiąc wczasie jazdy nawet gdy mam drązek na 2h towarzyszy temu zaj..... odgłos cos w stylu dwoch elementow ktore nie moga sie zazebic ze soba w tej chwili jezdze na napedzie na 4 kola ale odgłosy sa slyszalne nawet na zapietym 4 napedzie coraz czesciej najczesciej jak odpuszcze gazu ale gdy strzele z gazu to odgłos przechodzi POMOCY BO wstyd jezdzic bo odglos naprawde jest przerazajacy
Zobacz tez czy czasem nie masz problemow z jednym sprzegelkiem - gdy jest zapiete tylko jedno to bardzo zgrzyta przy wrzucaniu na 4H

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: kylon »

4 Runner nie ma sprzęgiełek :wink: no chyba, że jakieś AVM-y

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: RobertK. »

Fabrycznie nie ma, ale warto założyć :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: Rokfor32 »

W 4Runnerze normalnie nie ma żadnego zgrzytania przy dołączaniu przodu. A to dlatemu, że ten model reduktora ma synchronizatory na wyjściu przedniego napędu, co umożliwia jego dopięcie w czasie jazdy pomimo, że wał nie wiruje (tak jest zresztą w oryginale, bo najpierw dopina się wał, a potem siłownik pneumatyczny dołącza półośkę). Jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać, i mówi o tym instrukcja (i wszechobecne naklejki) to żeby prędkość zredukować poniżej 80 km/h.

Natomiast, jeżeli ktoś się zdecyduje na założenie sprzęgiełek, to oryginalny mechanizm dołącznia półosi powinien zostać zablokowany w pozycji załączonej. Nie będzie mu wtedy groziło rozwalenie w razie sklerozy.

No, albo sprzęgiełka trzeba mieć stale zapięte (lock), a ich rozpinanie traktować jako działanie wybitnie awaryjne, np. w razie rozwalenia przegubu.

Ps. Mowa o 4R po '90 roku, ze skrzynką typu R150, z reduktorem planetarnym. Wcześniejsze modele miały (z wyjątkiem V6) skrzynie typu W lub G, identyczną jak w hilach, i reduktor walcowy.

wodzoo
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2008, 21:53
Auto: 4R 32"MT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: wodzoo »

:shock:

Musze to w weekend przetestowac .W zyciu bym na to nie wpadł .
Dzięki :D

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: RobertK. »

tylko uważaj bo jak zapniesz napęd to ci się jeszcze z tyłu szyba otworzy i co będzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wodzoo
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2008, 21:53
Auto: 4R 32"MT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: wodzoo »

albo wpadnie do srodka :mrgreen:

narazie działa ,ale antena nie działa :mrgreen:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: RobertK. »

no patrz, a to zadziwiające :mrgreen:
Ciągle leży i na ciebie czeka działająca....antena :mrgreen:

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: przedni napęd

Post autor: Northern Sun »

pewnie zeby polamane :shock:

ODPOWIEDZ