Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Moderator: luk4s7

kormac1
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:34

Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: kormac1 »

Cześć

Dzisiaj buchnęli mi katalizator pod siedzeniem pasażera. Ciamajda obciął razem z sondą . Drugi został bo kompletny.
Planuję wywalić katalizator który został i zamontować strumienice.
I to prośba do Was, jak zrobić obejście żeby nie świecił się check engine i pozostałe , muszę dorabiać w wydechu wejście na sondę którą wycieli? Montować jakiś emulator? Pacjent 4runner 2005 v8.

Wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: Jake »

O kurde! To jeszcze ktos wyszarpuje katalizatory z aut na ulicy?! Ale masakra.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: sebastian44 »

Wez jeszcze pod uwage że auto może nie dostać przeglądu przy sprawdzeniu składu spalin na stacji diagnostycznej.

A sonda lambda raczej nie była tam dla zabawy tylko służy do sterowania składem mieszanki powietrzno paliwowej wiec chyba jest potrzebna.

kormac1
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:34

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: kormac1 »

Dlatego zapytalem , co w takiej sytuacji robić?
Jechac po nowe katy do ASO? - no przecież nie. Za bogato .
Liczę , że ktoś doradzi rozwiązanie

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2080
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: Jake »

Nie znam dobrze tych nowoczesnych roczników. Tam siedzi 4.7V8 2UZ-FE? Jaki jest wydech? Symetryczny? Osobno dla kazdej glowicy, dwa katy, dwie rury az do tyłu i crosspipe gdzies po drodze? Ile tam jest sond lambda? Przypuszczam, ze pewnie że sa cztery? Czyli osobno na kazda glowice przed i za katalizatorem, czy tak?
Moim zdaniem sa dwie opcje, albo kupujesz aftermarketowe katalizatory w miejsce brakujacych, mozesz dobrac cos kompatynbilnego z uwzglednieniem srednicy, przeplywu, pojemnosci i mocy silnika. Zachowasz pelna legalnosc, emisje, a przy dobrych katach moze nawet troche zyskasz. Oczywiscie trzeba tez odbudowac rurke z gwintem pod lambde i dokupic brakujaca (skradziona) sonde.
Druga opcja to w miejscach gdzie byly katalizatory załozyć strumienice, usunąc dwie sondy lambda ktore były za katalizatorami i zalozyc zamiast nich emulatory, zeby ECU nie wariował. Druga opcja to troche taka partyzantka, ale niejeden juz tak robił.

kormac1
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:34

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: kormac1 »

Jake pisze:
25 lis 2020, 16:52
Nie znam dobrze tych nowoczesnych roczników. Tam siedzi 4.7V8 2UZ-FE? Jaki jest wydech? Symetryczny? Osobno dla kazdej glowicy, dwa katy, dwie rury az do tyłu i crosspipe gdzies po drodze? Ile tam jest sond lambda? Przypuszczam, ze pewnie że sa cztery? Czyli osobno na kazda glowice przed i za katalizatorem, czy tak?
Moim zdaniem sa dwie opcje, albo kupujesz aftermarketowe katalizatory w miejsce brakujacych, mozesz dobrac cos kompatynbilnego z uwzglednieniem srednicy, przeplywu, pojemnosci i mocy silnika. Zachowasz pelna legalnosc, emisje, a przy dobrych katach moze nawet troche zyskasz. Oczywiscie trzeba tez odbudowac rurke z gwintem pod lambde i dokupic brakujaca (skradziona) sonde.
Druga opcja to w miejscach gdzie byly katalizatory załozyć strumienice, usunąc dwie sondy lambda ktore były za katalizatorami i zalozyc zamiast nich emulatory, zeby ECU nie wariował. Druga opcja to troche taka partyzantka, ale niejeden juz tak robił.
Sonda zakupiona, 4 katy , po 2 na stronę . Wygląda to tak - sonda- katalizator- sanda- katalizator. Widziałem na alledrogo magnaflow po 700. Czy w przypadku usunięcie drugiego kata sonda, która jest przed nim będzie prawidłowo dzialac ?

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: hetman »

Ostatnio wymieniałem komplet drugich katalizatorów w plaskaczu, można spokojnie dobrać aftermarket, z wymianą coś koło tysiaka, tyle że bez sond, u mnie druga sonda jest przed katalizatorem. V8 5.4L. Brak różnicy subiektywnej w jeździe w stosunku do oryginału. Jeden się przepalił i wymieniłem komplet bo ponoć zalecana jest wymiana parami.

kormac1
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:34

Re: Obejście Katalizatora - bo ukradlii. 4runer v8

Post autor: kormac1 »

hetman pisze:
25 lis 2020, 23:56
Ostatnio wymieniałem komplet drugich katalizatorów w plaskaczu, można spokojnie dobrać aftermarket, z wymianą coś koło tysiaka, tyle że bez sond, u mnie druga sonda jest przed katalizatorem. V8 5.4L. Brak różnicy subiektywnej w jeździe w stosunku do oryginału. Jeden się przepalił i wymieniłem komplet bo ponoć zalecana jest wymiana parami.
Dzięki za info.

ODPOWIEDZ