Kody Wyposażenia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Kody Wyposażenia

Post autor: Jake »

Czy w 4R jest mozliwosc rozkodowania z VIN i/lub osobnej tabliczki z kodami wyposażenia (jesli takowa istnieje) informacji o samochodzie? Takich jak fabryczne przełozenia, obecnosc LSD, kraj pochodzenia itp.?

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Kody Wyposażenia

Post autor: dmuchawiec »

Jake pisze:
03 kwie 2020, 15:04
Czy w 4R jest mozliwosc rozkodowania z VIN i/lub osobnej tabliczki z kodami wyposażenia (jesli takowa istnieje) informacji o samochodzie? Takich jak fabryczne przełozenia, obecnosc LSD, kraj pochodzenia itp.?
np. na tej stronie
i jeszcze taka strona

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Kody Wyposażenia

Post autor: Jake »

Dzięki!
Co do VINu, próbowałem ręcznie, ale tylko pierwsze 5 znaków ma sens, dalej nie jak nie da sie dopasowac tego do danych w tabelce. Za to bardzo dobrze zadziałał dekoder online:
https://en.vindecoder.pl/

Za to pierwszy link od Ciebie jest super, bardzo dziekuje! Kody wyposazenia to ta wazniejsza czesc! Co ciekawe, mam auto z '91r, a tabliczka jest metalowa na scianie grodziowej (wedlug strony takie były tylko do '89r).
Swietnie ktoś to rozpisał, z dokładnymi tabelami i zalecanymi przełożeniami do konkretnego rozmiaru kół. Bardzo pomocne! Szkoda ze foty pórównujace most z ADD i bez nie działaja, widac tylko miniaturki.

Za to z przełożeniami mostu całkiem zgłupiałem. Mam kod G285. Według strony to 8.0", 4.30, 4 satelity, LSD. I wszystko byłoby by dobrze, ale jak byłem u Patryka w Osuchowie i dekodował moja tabliczke to też stwierdził, że jest 4.10 i co ciekawe - miał racje - po rozebraniu tylnego dyfra faktycznie było 4.10. Dziwy Panie, dziwy.

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Kody Wyposażenia

Post autor: dmuchawiec »

Zawsze można pokręcić wałem 🙂 z tabeli kodów wychodzi tak samo
G285 to przełożenie 4,3 ...
Załączniki
przełożenia 4runnner.jpg
przełożenia 4runnner.jpg (37,19 KiB) Przejrzano 1685 razy

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Kody Wyposażenia

Post autor: Jake »

Krecenie wąłem to mi pokaże 4.56 - bo na takie przełożenie teraz zmieniłem dyfry. Ale ja liczyłem żeby na starym dyfrze. Było 4.10!

ODPOWIEDZ