4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Moderator: luk4s7

Kazik1961
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2018, 21:54
Auto: 4-runner 3 gen.

4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: Kazik1961 »

Witam.
Mam od kilku tygodni 4-runner 2002 3,4.
Moim problemem jest praca zawieszenia, o ile tył jest do przyjęcia to przód jest bardzo sztywny. Auto ogólnie jest w bardzo dobrej formie i tylko zmian w przednim zawieszeniu potrzebuję, by uznać, że jest świetne. Amortyzatory są oryginalne (widać na nich numery), sprężyny pewnie też, choć nie widzę na nich opisu, mają 16,5 mm średnicy.
Nie chcę podnosić auta, jeżdżę przeważnie sam nieobciążonym samochodem po drogach asfaltowych, czasami spacer po szutrach i leśnych drogach. Zależy mi, aby auto było wysokim komfortowym kombi, na co dzień, a nie super wyprawówką do przewozu 4 osób i kilkuset kg bagażu.
Co mam zmienić? Same sprężyn, – na jakie? Amortyzatory również, – na jakie?
Proszę o konkretne sugestie (a nie teoretyczne rozważania, przeczytałem kilka wątków i nadal nie mam odpowiedzi na mój problem), np. sprężyna firmy „x” model „y”, amortyzator firmy …. itd. Pewnie kilku z Was wprowadzało taką zmianę, jakie mieliście efekty? Opiszcie swoje doświadczenia, lub zaproponujcie kolegę z forum, który ma doświadczenie w temacie, może sprzedaje te części, jestem z pod Łodzi, więc najlepiej ktoś z okolicy powiedzmy do 200 km.
Załączniki
amortyzator, sprężyna przód.jpg
amortyzator, sprężyna przód.jpg (81,96 KiB) Przejrzano 1531 razy
4-runner.jpg
4-runner.jpg (36,31 KiB) Przejrzano 1531 razy

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3392
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: luk4s7 »

Skoro chcesz tak do bólu konkretnie to skorzystaj z wiedzy i doświadczenia firmy Wyprawa4x4 w Warszawie (czyli w Twoim zasięgu). Jest oczywiście na rynku bardzo wiele firm które Ci pomogą. To moja rekomendacja poparta własnymi i nie tylko doświadczeniami. Jeśli potrzebujesz referencji to zajrzyj na ich stronę do działu Realizacje.

Co do technicznej strony - sama wymiana sprężyn i/lub amortyzatorów to nie wszystko. Aby zawias pracował potrzeba podejścia całościowego. Może się okazać że zmienisz je a auto nadal nie będzie takie jak powinno. Dlatego polecam jak wyżej.

A marek zawieszeń na rynku jest bardzo dużo - od taniej „chińszczyzny” po w pełni profesjonalne setupy do sportu. Zajrzyj do mojego wątku o J95 w dziale Moja Toyota - opisuje tam moje wrzenia po wymianie zawieszania na Terrain Tamer’a w moim aucie. To właśnie taki krok jak potrzebujesz - auto zaczęło się prowadzić jak przyklejone. Zmiana była kolosalna. Wszystkie parametry zostały w serii - bez liftu ani większych kół.

Kazik1961
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2018, 21:54
Auto: 4-runner 3 gen.

Re: 4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: Kazik1961 »

Dziękuję za odpowiedź, po niedzieli będę w Warszawie, jak czas pozwoli odwiedzę "Wyprawa4x4", a teraz zabieram się za czytanie Twojego wątku. Oczywiście zdaję sobie sobie sprawę, że "towaru" jest mnóstwo, dlatego moje pytanie jest konkretne, aby kupić to co będzie odpowiednie, a nie to co poleca sprzedawca, bo zasada jest taka, że każdy chwali to co ma na półce.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: kylon »

Nie odwiedzaj ;-). W obecnej sytuacji na razie gadamy zza szybki ;-). Napisz e-maila.

Kazik1961
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2018, 21:54
Auto: 4-runner 3 gen.

Re: 4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: Kazik1961 »

OK, napisałem na adres ze strony wyprawa4x4.pl.

Kazik1961
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2018, 21:54
Auto: 4-runner 3 gen.

Re: 4-runner 2002, jakie sprężyny, amortyzatory - komfort.

Post autor: Kazik1961 »

Czy ktoś w okolicy Łodzi ma 4-runner 3 generacji? Chciałbym podjechać i porównać pracę zawieszenia.

ODPOWIEDZ