Zerwany pasek rozrządu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Rokfor32 »

Bardzo dużo zależy, w jakim terenie się jeździ i jak się jeździ.

Mój stary 4R waży ok. 1,5 tony, a z silnika 3RZ-FE wyciąga ok. 150 koników. I już parę ładnych razy było to zbyt mało, żeby utrzymać odpowiednią prędkość i się nie zapadać.

No ale faktem jest, że w "cywilnym" aucie które sporo po czarnym też jeździ i z ekonomią się musi liczyć - przesada nie jest wskazana :mrgreen:

Co innego sprzęt typowo do zabawy ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Pyrka »

Przez rok miałem Ładę Nivę, fabryczna bez żadnych wynalazków, zagazowany silnik 1.7. 4-Runner jest znacznie wygodniejszy, ma wspomaganie, więcej miejsca, klimę itd ale mimo tego, że jest podniesiony, ma wielkie opony to przejechać nim tam gdzie Nivą się nie da. Inna sprawa, że worek nowych, oryginalnych części zamiennych kosztuje do Nivy z 200-300 zł. Bardzo miło wspominam ten samochód - przez rok remonty naprawy z nowymi częściami kosztowały mnie z 500 zł. No tylko, że jak moja dama jak do miasta jeździła bez wspomagania to wracała tak umęczona, że aż żal było patrzeć. Tu np Niva pomaga wyjechać Hiluxowi: http://www.youtube.com/watch?v=BsjzdTOd3ZQ a tu daje baty terenowym wypasom: http://www.youtube.com/watch?v=1yoz7wazwqU W Polsce problem polega na tym, że takie samochody jak Niva czy nowy fajny Logan to dla ludzi "siara" - jak jechałem ostatnio przez Alpy to widziałem tam dużo i jednych i drugich. Bo tanie i dobre a ludzie nie mają potrzeby udowadniania czegoś tam samochodami. Uprzedzam pytanie: dlaczego więc mam Hiluxa i 4R a nie nową Nivę - dlatego, że jeździ się wygodniej. Ostatnie 5 km do domu mam po fatalnej piaskowo-błotnej drodze, wiosną, jesienią i zimą jest gnój a po chleb i mleko jechać trzeba. Ambicje terenowe zaspokoiłem Nivą. Jak ktoś lubi śmigać w błocie i po górkach to Niva jest moim zdaniem znakomitym niskobudżetowym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Boryś »

łada niva to bardzo dzielne, fajne i tanie w utrzymaniu autko.
i wcale nie jest brzydkie do tego :)

Obrazek

w ruslandzie nawet mają nowe logo :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Rokfor32 »

Niwa jest rzeczywiście fajna na początek - tania w zakupie i utrzymaniu.
Jednak podwoziowo jest znacznie delikatniejsza od Toyot, tam, gdzie zaczyna sie ostrzejsza jazda łada zaczyna się psuć zbyt często.

I nie lubi się z kinetykami ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Pyrka »

No a tego żadna Toyotka nie potrafi http://www.youtube.com/watch?v=qRBGr39uJBo :-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Rokfor32 »

Seryjna może i nie. Podobnie jak seryjna łada ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: MariuszS »

Dobre! :D
A masz może linka do zaanonsowanej pod koniec filmu trzeciej części?
("A kto mówił, ze Niwy nie latają?)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Boryś »

ja mam : http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=690
drugi post :)

nie działa już :( widać stare było
ale tutaj znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=zQZgcVuKJkM


Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Northern Sun »

Merc jest niekoszerny do toi :mrgreen:
zalezy jak lezy :mrgreen: jezeli jest to hybrid merca ze skrzynia od toi to czemu nie :shock: wszysko zalezy od tego do czego sie dazy :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zerwany pasek rozrządu

Post autor: Rokfor32 »

Dzisiaj miałem nieprzyjemność dłubać przy hilu, do którego ktoś zapodał napęd z GMC, 4,3 Vortex. Nawet całkiem zgrabnie to wyszło, ale gość zapomniał zostawić dosyć miejsca pod spodem, żeby rozrusznik się dało wyciągnąć bez zdejmowania całego silnika ...

Oj, melisa jaka by się dzisiaj przydała ... :mrgreen:

Ja tam w zasadzie nie mam nic przeciwko modyfikacji aut w szeroki nawet bardzo zakresie, jak komu to radochę sprawia, to czemu nie? Ale jak widzę potem plątaninę kabli, albo takie rodzynki jak z tym rozrusznikiem, to ręce opadają.

ODPOWIEDZ