wywala błąd

Moderator: luk4s7

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

wywala błąd

Post autor: piotrh »

Witam panowie, możecie mi podpowiedzieć bo nie pamiętam które zworki zwiera sie aby odczytać zapisany błąd w kompie. Mam taki problem że wywala mi chek przy dodaniu gazu tak około 2000obrotów. Jak wyłącze silnik to na wolnych obrotach jest ok, jak ruszam to znowu wywala tak przy 2000obrotów. Kiedyś tak miałem przez dwa tygodnie ale sie uspokoiło, teraz znu problem sie pokazał.
Który to może być czujnik? Przepływomierz, sonda czy inny?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: Rokfor32 »

Patrząc na gniazdo diagnostyczne od przodu auta - zwierasz środkowy pin w drugim szeregu i pierwszy z prawej w trzecim, szeregi liczone od ściany grodziowej (czyli wzdłuż auta, od tyłu)

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: piotrh »

Dzięki wielkie, mam jeszcze pytanko, oczywiscie zwierając zworki na włączonym zapłonie? Wtedy liczy sie ilosc mrugnięć kontrolki? Kolego masz moze tabele z błędami?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: Rokfor32 »

Wyłączasz wszystko, zwierasz zworkę, i przekręcasz kluczyk na "ON". Silnika NIE odpalasz.

Listę kodów jasne że mam. Tylko napisz jeszcze co za model i rocznik ... :mrgreen:

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: piotrh »

......a no tak :D 3.0 vze 1990rocznik

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: Rokfor32 »

Tu masz fragment dotyczący diagnostyki sterowania silnikiem:

http://rapidshare.com/files/199307694/diagnosi.pdf

Cała serwisówka jest sporawa, ale jak nie masz problemu z łączem to mogę załadować na hosta.

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: piotrh »

Dzieki wielkie, jutro jak znajde czas to spróbuje podłubać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: Northern Sun »

timing

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: piotrh »

Dzięki panowie za cenne wskazówki, mojemu 4r sie odwidziało i juz od dawna nie wywala błędu.... ale za to co innego mu dolega :evil:
Po dłuższej jezdzie po miescie jak samochód sie dobrze nagrzeje zaczynają ciężko biegi wchodzić (na tyle ciężko że nieraz trzeba sporej pary aby wbić bieg obojętnie czy 1,2,3,4 czy 5) ale tylko przy ruszaniu dalej jest normalnie biegi wchodzą lekko. Wymieniłem pompe sprzęgła, następnie siłownik przy skrzyni i dalej nic. Gdzie tkwi problem? Chciałbym dodać iż na zimnym i ciepłym silniku nic sie takiego nie dzieje. Jeszcze jedno, przy wrzucaniu biegu na postoju gdy nie może wejść towarzyszy temu taki dziwny odgłos i czuć że bieg nie chce wejść, jest spory opór i czuć taki dziwny wstrząs w okolicy skrzyni ale nie słychać zgrzytu.
Koledzy mechanicy, co to może być?

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: Northern Sun »

olej w skrzyni jest?

piotrh
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2009, 18:34
Auto: 4R 3.0v6
Kontakt:

Re: wywala błąd

Post autor: piotrh »

I tu mnie zaskoczyłeś, wydaje mi sie ze dwie czy trzy zmiany wstecz wymieniałem olej w skrzyni, napewno w mostach ale czy w skrzyni również?? Na czwartek umówiłem sie na wymiane sprzęgła ale wczesniej sprawdze stan oleju.
Dzieki wielkie za podpowiedz.

ODPOWIEDZ