armagedon z tylną klapą

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zyniek
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2008, 12:11
Auto: HDJ100 '00

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: zyniek »

Dziś katastrofa, napina snieg z deszczem a mi sia ta obsrana szyba wzieła i zepsuła i opusciła. Jezdze zaklejony amerikaną ;((((

O losie okrutny! :(

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: Dragunov »

aa to z moja nie jest tak zle jeszcze ;) - przynajmniej sie sama nie opuszcza

Awatar użytkownika
zyniek
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2008, 12:11
Auto: HDJ100 '00

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: zyniek »

RobertK. pisze:silnik razem z przekładnią.....owym ślimakiem wykonanym z tworzywa pasuje z których kol wiek drzwi zamiennie tzn.....mocowanie i wszystko pozostałe
Nie wiem tylko czy nie ma różnicy w mocy silniczka, bo numeracja części jest inna....generalnie silnik wyjęty z drzwi pasuje i działa w klapie tylnej....
Gdyby co.....takie silniki wraz z przekładnią mam....info na PW....
Dobry człowieku,
Jest szansa na fotki tego drzwiowego mechanizmu? Byłbym zainteresowany, desperacja mnie ogarnęła.
Stosowałeś to zamiennie czy poprostu na oko wydaje się że będzie pasować?

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

sterownik zrobiłem sam..... :)
Dwie kostki do standardowych przekaźników świateł.....dwa przekaźniki z wyjściami 87 i 87a.....przełącznik może zostać ten sam co standardowo w serii.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2009, 21:43 przez RobertK., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

Rokfor32 pisze:Mi też wziął i padł sterownik. W dosyć dziwny sposób, bo postanowił działać sam. :mrgreen: Dokładniej, to ni z tego, ni z owego otwarła się tylna szyba, jak auto na parkingu se w nocy stało. I tak w trybie otwierania już została, co zaowocowało sporym wzrostem temperatury silnika (na szczęście się nie zjuchcił).

Przyczyną okazały sie zimne luty na wyjściu płytki na złącze. Przelutowałem wszystko jeszcze raz, i działa normalnie. Ale i tak założyłem zapasowy sterownik ... :mrgreen:
Patrz, a ja miałem na odwrót.....mnie się zamykała i nie chciała otworzyć ..... :mrgreen:
Silnik też się grzał bo cały czas usiłował zamykać :D

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

zyniek pisze:
RobertK. pisze:silnik razem z przekładnią.....owym ślimakiem wykonanym z tworzywa pasuje z których kol wiek drzwi zamiennie tzn.....mocowanie i wszystko pozostałe
Nie wiem tylko czy nie ma różnicy w mocy silniczka, bo numeracja części jest inna....generalnie silnik wyjęty z drzwi pasuje i działa w klapie tylnej....
Gdyby co.....takie silniki wraz z przekładnią mam....info na PW....
Dobry człowieku,
Jest szansa na fotki tego drzwiowego mechanizmu? Byłbym zainteresowany, desperacja mnie ogarnęła.
Stosowałeś to zamiennie czy poprostu na oko wydaje się że będzie pasować?
Mechanizm nie będzie pasować....sam silnik z przekładnią ślimakową tak...
W drzwiach jest jedno ramie, a w klapie tylnej są dwa....mechanizmy zupełnie inne.

Awatar użytkownika
zyniek
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2008, 12:11
Auto: HDJ100 '00

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: zyniek »

RobertK. pisze:
Mechanizm nie będzie pasować....sam silnik z przekładnią ślimakową tak...
W drzwiach jest jedno ramie, a w klapie tylnej są dwa....mechanizmy zupełnie inne.
Może źle sie wyraziłem, chodzi mi właśnie o silnik ze ślimakiem, jak to z kumplem rozebralismy to doszliśmy do wniosku że właśnie ślimak jest "obgiełdany" i dlatego całość klęknieta jest.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

Powiem tak.....pewnego razu gdy szyba tylna w normalnej funkcji była mi niezbędna, a silnik padł...rozebrałem tylne drzwi.....wyjąłem mechanizm.....wykręciłem i zamontowałem do klapy tylnej, a szybę w drzwiach podparłem listewką :mrgreen:
Działało.....znaczy w klapie tylnej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: Pyrka »

Foto-przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów z tylną klapą na http://translate.google.pl/translate?pr ... l=en&tl=pl Stronę można wyświetlić w wersji oryginalnej klikając odpowiednią wersję językową na górze strony.

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: gorbal »

A przerobił może któryś z kolegów tą szybę na podnoszoną do góry klapę? Często korzystam z bagażnika i szarpanie się z tą szybą doprowadza mnie do szału...
Może jest jakiś prosty sposób może pasuje jakaś klapa od hard topów z hiluxa?

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

przeczytaj wątek od początku.....wszystkie odpowiedzi na zadane pytania w nim są :mrgreen:
Prostego rozwiązania z wymianą szyby na uchylną nie ma :mrgreen: :mrgreen:

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: gorbal »

Czytałem cały ten wątek i wszystkie inne które są na tym forum o tylnej szybie. Nie widziałem żeby ktoś napisał że to zrobił i jak, było tylko napisane że o tym myśli. Z jednej strony ta szyba to udogodnienie szczególnie jak jest do przewiezienia coś długiego co sie normalnie nie mieści, ale jak się często otwiera bagażnik to podnoszenie i opuszczanie jej to katorga...
Ja myślałem nad takim rozwiązaniem:
Jak już jeden z kolegów wcześniej napisał wyciąć z poliwęglanu kształt szyby, ale ja wcisnąłbym go w uszczelkę na karoserii i jakoś na stałe zablokował, potem w tej poliwęglanowej szybie wyciął mniejszy otwór, a z pozostałości zrobił klapę, na górze zamontować zawiasy z boku siłowniki z bagażnika jakiejś osobówki a szczelinę po brzeszczocie uszczelnić jakąś uszczelką żeby woda tamtędy nie ciekła. Oryginalnej szyby bym nie usuwał, bo służyła by do blokowania klapy wysuwając sie tylko kawałeczek.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

Powstaje pytanie jak uszczelnić i usztywnić ów patent przy klapie tak aby to rozwiązanie było w pełni funkcjonalne :D
Jak rozwiążesz ten problem powinno zadziałać :)

Awatar użytkownika
doyar
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:52
Auto: 4runner II gen. V6 Benz.+LPG
Wcze?niej: Cabriovitara -> Xtrail -> Duster (?ony)
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: doyar »

Odgrzewam starego kotleta. Gdzieś tak ze 2 lata przeleżał ;)
Otóż: zanabył cija rok temu zabytka '91, zrobił co mógł aby banglało,lampek nazawieszał, została do ogarnięcia ta pitolona klapa do spółki z Rudą co tu i tam wyłazi.
W temacie tylnego klapiszcza: wymieniłem już silnik z "księżycem", wymieniłem szybę bo w starej mocowania ma dole przybrały formę wykopalisk z epoki brązu, za chwilę zlecam blacharkę klapy, przy tej okazji chciałem odmłodzić dolną uszczelkę i jej mocowania. Bez tego podczas zamykania szyba potrafi ją niemal wciągnąć w czeluści rdzawych ubytków. Powodem są spinki (została 1 w stanie pierwotnym, reszcie brak uzębienia z tej czy tamtej strony i tylko udają że trzymają.
Pytanie do Szanownych: czy ktoś ma wiedzę czy i gdzie można spinki dolnej tylnej uszczelki klapy zanabyć? Wygląda to nieco podobnie do B22049 w Romixie (http://allegro.pl/spinka-zakola-mazda-m ... 83866.html)
A może samą uszczelkę (zdecydowanie nie wraz z kompletną klapą, miałem takie propozycje) też można gdziesik zanabyć?
Z góry dzięki za wszelkie info.
Jeśli jeszcze ktokolwiek tu bywa...

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: armagedon z tylną klapą

Post autor: RobertK. »

się kotlet odgrzał :)
sam jestem zainteresowany choć posiadam dwie klapy i rzeczone uszczelki w tej samej ilości, ale niestety one z wiekiem zmieniają swoją twardość jak i długość, obie dwie za krótkie po jakieś 15 mm na stronę.
O oryginał nawet nie pytałem, ale może ktoś wie czy istnieje jakaś uszczelka powiedzmy uniwersalna którą w to miejsce można by zaadoptować :?: :?:
jeśli jakowaś jest a wymagała by innego możliwego do wykonania mocowania to mogę odstąpić spinki :mrgreen: :mrgreen:
....aha.... tej spinki nie zastosujesz działa tylko z blachowkrętem i w to miejsce nie podejdzie :(

ODPOWIEDZ